zamjena motora

zamjena motora

Koji dizel motor u baciti u golfa 2,sada je u golfu 1.6d a planiram ubaciti nešto jače,da li ubaciti motor od 44kW,51 kW ili 59kW sa interkulerom,interesuju me vaše preporuke,mišljenja i iskustva sa tim motorima....pozz
 
Član
59 kW je super motor i ako je dobar ide skoro kao i tdi. Moj stari je ubacivao te stvari ljudima i prezadovoljni su, samo je malo teže naći turbinu, pumpu i intrkuler, najbolje je naći takvog stranca pa lijepo sebi sve prebacit
 
1.9TD(prva serija do 94.god) iz mk3 idealna kombinacija, pase ti sve sa 1.6 motora
a ako neces mijenjat papire onda trazi 59kw al gledaj da je u sto boljem stanju, nema puno mk2 sa tim motorom al ima Passata b3 i Audi b3 80, ali ti ne pase IC od njih
 
Ubačen je motor 1,6 td,ali imam problem kad ujutru upalim,javlja mi se plav dim sve dok se auto ne ugrije a kasnije dobro ide,nema ni malo dima,dobro vuče i sve je ok.Do čega bi moglo biti,neki kažu tefloni neki dizne,ne znam šta da radim?Pozz
 
almir_1983 je napisao(la):
Ubačen je motor 1,6 td,ali imam problem kad ujutru upalim,javlja mi se plav dim sve dok se auto ne ugrije a kasnije dobro ide,nema ni malo dima,dobro vuče i sve je ok.Do čega bi moglo biti,neki kažu tefloni neki dizne,ne znam šta da radim?Pozz

Ma to su ti gumice ventila... kad je hladan motor, one su krute pa propustaju, cim se glava zagrije one omeksaju pa bolje diftuju.. zamjeni gumice... nemoras glavu skidati... samo bregastu i fino ih sve zamijenes ;)
 
FirellesMonster je napisao(la):
almir_1983 je napisao(la):
Ubačen je motor 1,6 td,ali imam problem kad ujutru upalim,javlja mi se plav dim sve dok se auto ne ugrije a kasnije dobro ide,nema ni malo dima,dobro vuče i sve je ok.Do čega bi moglo biti,neki kažu tefloni neki dizne,ne znam šta da radim?Pozz

Ma to su ti gumice ventila... kad je hladan motor, one su krute pa propustaju, cim se glava zagrije one omeksaju pa bolje diftuju.. zamjeni gumice... nemoras glavu skidati... samo bregastu i fino ih sve zamijenes ;)

Ok.Hvala ti na brzom odgovoru....;)
 
Top