Zamjena ležajeva u mjenjaču- Punto 2

Zamjena ležajeva u mjenjaču- Punto 2

Pozdravljam sve, kako ste?
Moj Punto 2 1.2 2ooo je vozio mjenjač od Lancie (ne znam koja je Lacia u pitanju, ali je sve kao i kod Puntovog originalnog) u posljednje 4 godine i tim mjenjačem sam prezadovoljan (brzine šalta uredno, ubrzava, dostizao brzinu 165 km/h). Međutim, pojavio se problem da je stradao ležaj spojničke osovine i semering (ulje je podmazalo lamelu, odnosno cijeli set). U planu je promjena ležaja i semeringa, pa sam se obratio ovdje s tim ciljem da mi neko da informaciju gdje bih i kod kojeg majstora (Zenica i okolina) to mogao uraditi?!
Lp.
 
Odes kod brace u Zenici,on ti ima cijeli mjenjac.Nadji dobar mjenjac i to je to.Ne ode taj lezaj dzaba,vjerovatno se nesto unutra potrosilo.
 
Član
Imaš i Amera u Raspotočju, rastavlja FLAR, pa vidi gdje ti je jeftinije ako dođe do kupovine mjenjača
Što se servisiranja tiče, ima onaj na Bristu što radi mjenjače-automtike, možda radi i šaltače
 
Odes kod brace u Zenici,on ti ima cijeli mjenjac.Nadji dobar mjenjac i to je to.Ne ode taj lezaj dzaba,vjerovatno se nesto unutra potrosilo.
Razgovarao sam sa Bracom, nema nikakav mjenjač. A taj ležaj je počeo da bruji prije par mjeseci, ali je i dalje s njim sve ok što se ostalih funkcija tiče. Ne bih ja to, iskreno, ništa dirao da nije semering pustio ulje na set kvačila. Ali, opet bez rastavljanja, ništa ne možemo utvrditi.
 
Imaš i Amera u Raspotočju, rastavlja FLAR, pa vidi gdje ti je jeftinije ako dođe do kupovine mjenjača
Što se servisiranja tiče, ima onaj na Bristu što radi mjenjače-automtike, možda radi i šaltače
Pronaći ću tog na Bristu pa vidjeti s njim za popravku, jer stvarno bih ovaj mjenjač volio spasiti od zamjene drugim. Hvala za informaciju.
 
Top