Zamjena interijera passata b6 u b7

Zamjena interijera passata b6 u b7

Pozz imam passata b6 eh sada bih zelio da mu ugradim volan od b7 sa komandama, lajsne od b7 i onaj srednji sat da mu se prekidac za radio nalazi ispod radija kao u b7. Dali bi neko od clanova bio ljubazan da mi pomogne ako je upoznat sta sve treba od dijelova tj koji moduli se sve trebaju zamijeniti itd.
 
Član
Kakav ti je sada volan.dali je sa mfsw ili bez?lajsne ti nije tesko ugraditi a sto se tice sata imao sam negdje link spasen gdje je sve detaljno napisano pa ako nadjem posaljem ti
 
Trenutno je sada stari trokraki volan od b6 bez mfsw. Samo ja bih htio da stavim gateway od b7 i modul zakljucavanja posto sam zsmjenio km sat i stavio od b7 pa vise u meniju na km satu nemam mogucnost da podesavam sto se tice oko caming home living home itd. Jer je sat 3aa 920 871 D a modul zakljucavanja je 3c0 tako da i njega moram zamjeniti. Eh sad citao sam po forumima da kada se stavi gateway od b7 ima se problema oko zakljucavanja volana e sada mene insteresuje da li se i to moze napraviti.
 
Član
Sto se tice ch i lh to mozes preko vcds stimati.ne moras bas radi toga da mjenjas gateway al et . ja sad cujem da bi se zakljucao volan.drug je ubacio climatronic od b7.ubacio volan trokraki mfsw i nikakvih problema nema.plus ubacio resetke ventilacije od b7 koje svijetle.nije nikakvih imao problema
 
A posto imam stari volan od b6 bez mfsw a htio bih staviti od b7 sa mfsw da li je pored zamjene spule i modula potrebno i mjenjati sklop sa rucicama tj sa rucicama zmigavaca tempomata i brisaca. I hocu da ugradim svjetla sto osvjetljavaju prostor nogu da li je najbolje da kada sve zice provucem masu spojim zajedno sve zice od mase ili da masu spajam posebno za svako svjetlo.
 
Član
sto se tice rucica od tempomata i brisaca ne moras nista da mjenjas,imas li osvjetljenje u vratima mozda?
 
Član
za osvjetljenje u vratima moras ici preko motorica ,mislim da ide pin 18 i 19 i onda ga samo aktiviras preko vcds
 
Član
Ako ti se ne zakljucava bravica na volanu, provjeri ABS pumpu, isto tako treba da prespojiš dvije žice na ELV (bravici volana). Prvo provjeri verziju ABS pumpe ako je ispod 23 nece ti pomoci ovo prespajanje zica i jedina opcija koju imas je ili da vratis stari getvej 3C0 ili da promijenis ABS pumpu sa reviziojom 23 i vise (moj savjet 25).
Za volan su ti potrebni i dzekovi (2 dzeka). 1 za modul volana a drugi za airbag. Nisu isti konektori na B6 i B7, imaš šemu po kojoj se pinovi preslože! Ja sam kod sebe napravio i radi bez problema! Ako te bude interesovalo javi se da ti pošaljem šemu kako ide! Nije jeftino odma da znaš i gledaj koji modul od Passata 7 ćeš da uzmeš.
Što se tiče footwell osvjetljenja sve ide na jednu masu i jedno napajanje.
Da bi vratio coming leaving home na sat, moras ili da flešuješ sat na 3C8 verziju ili da napraviš konverziju sa CECM na BCM.
Što se tiče analognog sata jednostavno je imaš 3 pina (imam šemu ako budeš htio). Ako si već ubacio getvej od passata 7, spoji se na pin 2 na getvej sat i onda preko komandi na volanu mozeš da ga šteluješ.
Ja sam na svom autu, bruku stvari uradio, imam dosta šema pa ako si zainteresovan mogu ti pomoći.
Grijanje sjedišta, preklopivi retrovizori od sedmice, komplet interijer od sedmice, klimatronik, volan sa komandama, tapacirunzi, parking ops senzori, bi xenon, bruku stvari. Tako ako ti treba pomoć, javi se.
Trenutno ubacujem side assist od Passata 7 :) u passata 6 ...
 
Top