Zamjena diskova golf 2

Zamjena diskova golf 2

Pozz forumasi dobio sam na poklon diskove od passata 2 polovne i ugradim prvo jutros na vozacevoj strani i veceras na suvozacevoj tacnije evo sada zavrsio. Imam jedan problem sada kada naglo zakocim baca me u lijevu stranu zadnji kraj, kada polako kocim nista. Kociona kljesta sam vracao stegom bez ispustanja tecnosti iz kocinica, nigdje ne pusta ulje ni kapi ovo mi se desava od kako sam zamjenio. Dali je sto nisu diskovi zamjenjeni jedan za drugim u isto vreme pa im treba dok se razrade jer je ovaj sigurno vise razradjen koji je ugradjen danas ili je nesto drugo. I koliko je sigurno dok ne napravim novi navoj jer je neko prije zeznuo stari navoj koji drzi disk ( onaj jedan mali saraf, sada drze samo sarafi od felge) jel se igrati sa tim ili ne ipak nije stavila fabrika taj saraf onako?
 
Član
Moras oba cilindra stegom vratiti na nulti polozaj. Sad ti se desava da jedan koci vise i uvrce auto. Takodje provjeri kakvo je stanje nazad da li su pakne uredne kao i cilindri
 
Vracena su mada zar cilindar ne prisloni se uz plocicu i prilagodjava se plocici ma koliko ga vratili u koji god polozaj to moram sutra vidjeti i meni najvise lici da je nesto sa paknama sutra cu to pregledati hvala na oodgovoru u svakom slucaju
 
Plocice zamjenjene prije mjesec dana e sad diskovi su bili tanki i ovi ''novi'' su polovni pa mozda dok se razradi sutra najvjerovatnije odvuci cu nekome nije se igrati sa kocinicama sto je najgore zapeklo sve tesko da cu ih i moci ozraciti jer sam posao da odvrnem saraf da vratim cilindar nisam mogao i onda uzeo stegu i uspjeo
 
Član
Ma ozraka te zeza...moras to odvrnuti. Zato se kocnice pregledaju svakih par mjeseci da ne zapeknu sise za ozraku!
 
Član
Ako nisi mogao vratit cilindar onda je do njega tako je bilo kod mene vratis cilindar zakocis on opet zapne moras ga nekoliko puta vratit nazad-naprijed da se razradi (cilindar ne smije tesko ici ako je dobro razraden rukom se moze vratiti bez stege), onda ozraci kocnice i provjeri crijeva usput da nije koje zacepljeno.
 
Top