ZAMJENA AMORTIZERA

ZAMJENA AMORTIZERA

Član
Zdravo,

Imam seat ibizu na kojoj bi želio da zamjenim sportske amortizere običnim (komplet sa oprugama). Ovo radim zato što sam imao katastrofalnu prošlu zimu kada nisam mogao voziti 30 dana (prenizak sam i polomio sam onu zaštitnu plastiku ispod motora).

Eh, sada razmišljam o zamjeni amortizera... Da li da kupujem nove amortizere i opruge ili da kupim od jarana komplet amortizere sa oprugama (polovne - dobre) ali su od ibize 1.9 TDI (da li odgovaraju???)....

Molim savjet šta da uradim, šta mi je bolje, isplativije, ko da mi to zamjeni, koliko para.... Sve me zanima :)...

Unaprijed hvala
 
rema je napisao(la):
Zdravo,

Imam seat ibizu na kojoj bi želio da zamjenim sportske amortizere običnim (komplet sa oprugama). Ovo radim zato što sam imao katastrofalnu prošlu zimu kada nisam mogao voziti 30 dana (prenizak sam i polomio sam onu zaštitnu plastiku ispod motora).

Eh, sada razmišljam o zamjeni amortizera... Da li da kupujem nove amortizere i opruge ili da kupim od jarana komplet amortizere sa oprugama (polovne - dobre) ali su od ibize 1.9 TDI (da li odgovaraju???)....

Molim savjet šta da uradim, šta mi je bolje, isplativije, ko da mi to zamjeni, koliko para.... Sve me zanima :)...

Unaprijed hvala

nemoj voziti auto zimi :icon_smile:
 
Vjerovatno ti odgovaraju od njega, ali racunaj da ce ti auto vjerovatno biti naprijed visociji radi tvrdoce tih opruga sa TDI-a, koje nose tezi motor naprijed. Bolje ti je stavi na pik da mijenjas te svoje opruge za fabricke opruge, i rijesen problem ;)
 
Član
technoGeek je napisao(la):
Vjerovatno ti odgovaraju od njega, ali racunaj da ce ti auto vjerovatno biti naprijed visociji radi tvrdoce tih opruga sa TDI-a, koje nose tezi motor naprijed. Bolje ti je stavi na pik da mijenjas te svoje opruge za fabricke opruge, i rijesen problem ;)

Stvar je u tome što mi neki govore da nije moguće zamjeniti samo opruge, da u kompletu moram mjenjeati i amortizere... kao sportski amortizeri su kraći od običnih i nije moguće zamjeniti samo opruge... zato sam i postavio temu na frumu da mi to nekokonačno razjasni :).

laki_grcica je napisao(la):
rema je napisao(la):
Zdravo,

Imam seat ibizu na kojoj bi želio da zamjenim sportske amortizere običnim (komplet sa oprugama). Ovo radim zato što sam imao katastrofalnu prošlu zimu kada nisam mogao voziti 30 dana (prenizak sam i polomio sam onu zaštitnu plastiku ispod motora).

Eh, sada razmišljam o zamjeni amortizera... Da li da kupujem nove amortizere i opruge ili da kupim od jarana komplet amortizere sa oprugama (polovne - dobre) ali su od ibize 1.9 TDI (da li odgovaraju???)....

Molim savjet šta da uradim, šta mi je bolje, isplativije, ko da mi to zamjeni, koliko para.... Sve me zanima :)...

Unaprijed hvala

nemoj voziti auto zimi :icon_smile:

mudro ;)
 
Član
Da li su uopće sportski amortizeri ma tvoj ibizi,mozda imas samo sportske opruge?!
prvo pogledaj ima li nekih oznaka na amortizerima što bi pokazalo kakvi su...
Mozda ti trebaju samo obične opruge...
 
Član
DaMs-82 je napisao(la):
Da li su uopće sportski amortizeri ma tvoj ibizi,mozda imas samo sportske opruge?!
prvo pogledaj ima li nekih oznaka na amortizerima što bi pokazalo kakvi su...
Mozda ti trebaju samo obične opruge...

Na autu su mi u kompletu sportski i amortizeri i opruge, zato i mislim da nije moguće da se zamjene samo opruge.
Ali me zanima da li su odgovarajući amortizeri sa TDI-a (seat ibiza), pošto je to auto koji je teži od moga za 200 kg minimum?
 
Član
Nisu, kupi nove amortizere za Ibizu 1.2 i riješit ćeš problem, sve drugo je ciganisanje...
 
Top