ZAMAJAC GOLF 5

ZAMAJAC GOLF 5

pozz ekipa zanima me jedna stvar radi se o golfu 5 zamajac mjenjan prije 70 tisuca i danas nakon 70 000 opet prolupo....stavljen je VALEO set sve po redu zamajc korpa lamela itd sve sto ide auto vozi samo jedna ruka i nije mi jasno da je prije prolupo jel losa kvaliteta ili ?????
 
Član
dadao_style je napisao(la):
pozz ekipa zanima me jedna stvar radi se o golfu 5 zamajac mjenjan prije 70 tisuca i danas nakon 70 000 opet prolupo....stavljen je VALEO set sve po redu zamajc korpa lamela itd sve sto ide auto vozi samo jedna ruka i nije mi jasno da je prije prolupo jel losa kvaliteta ili ?????

Ništa čudno, ali možda se auto "čudno" vozi.
 
Član
mara- je napisao(la):
Jesi razmišljao da staviš set sa fiksnim zamajcem?

Dok sam imao Golfa dugo sam razmisljao ako mi se desi da budem morao mjenjati zamajac,da li bih uradio set sa fiksnim ili plivajucim zamajcem.

Ima li IKO na forumu,da zna iz prve ruke kako se doista ponasa ovaj ''obicni'' zamajac na Golfu 5 i slično?
 
Član
mara- je napisao(la):
Jesi razmišljao da staviš set sa fiksnim zamajcem?

ja sam htio istu stvar, ali kazu mi majstori da to ne radim jer je plutajuci stavljen da bi se sacuvao mjenjac i da se radi snage motora nebi desio kvar na mjenjacu...ili ironicno receno "sta svabo zna"...
 
vozio sam se u autu gdje je stavljen kruti auto je dosta kruće nemirniji rad ima brzine se teže šaltaju i tabla se trese kad auto polazi da je golf 3 ili 2 to bi moglo ovako nema smisla a kao sto neko reče vjerovatno ima utjecaja i na sami mjenjač....
 
Član
Ja znam za Pežo, da u ovlaštenom stavljaju fiksni kada ti ode plutajući zamajac. Naravno, s nekim baš jakim autima, ne bih ni ja, ali ako je neki do 110ks, mislim da nije strašno. Fazon je komplet zamjeniti set, staviti lamelu sa oprugama, ako se samo stavi fiksni i lamela bez opruga, onda to nevalja.
 
Top