Zamagljena šofer šajba - Golf 2

Zamagljena šofer šajba - Golf 2

Član
Pozz raja...Imam jedan problemčić koji mi se pojavio ove zime i koji me baš ono nervira ;) ..u zagrijanom autu kad upalim grijanje umjesto da osusi sajbu ona zamagli i onda moram krpom brisat i tako opet zamagli..eh sad nije ono kao kad "nadišeš" kad dugo sjedis u autu ugasenom nego bas ono zamagli tako da kad vozis nocu i kad ti ide auto iz suprotnog smjera stvori ti zavjesu i ne vidis nista...ako iko zna zbog cega je to sad tako nek se javi ..gledao sam ispod table ne curi nigdje permant..ispod haube su sva crijeva zadihtovana i nigdje ne pusta..ehh etoo svaka pametna bi dobro dosla ;)
 
Član
druze sta treba skinut sve da dodjem do njega...nije mi nigdje vlazno dole po podu ..i ne gubi mi vodu iz sistema..
 
Član
Nema veze sto ne curi pod noge, kad procuri pod noge tad nece sigurno zamaglit, jer neces moc ni vozit, a ovako je samo malo popustio unutra u kutiju grijanja i odatle isparava antifriz i magli,
 
Član
Nema veze sto ne curi pod noge, kad procuri pod noge tad nece sigurno zamaglit, jer neces moc ni vozit, a ovako je samo malo popustio unutra u kutiju grijanja i odatle isparava antifriz i magli,
znaci vjerovatno je do njega...eh de mi samo jos reci da li si ti to kad skidao i sta trebam skinuti ..da li se moze skinuti samo centralna konzola ili bi morao i instrument tablu komplet skidat da dodjem do njega...pozz
 
Član
Proces zamjene je jeben, ja ga nikom ne bih radio ni za 200KM. Radio nekoliko puta i nikad vise. Usput klapne rastavi, vjerovatno je spuzva popusila pa ih zqlijepi sa nekom jakom smrt trakom da nemaju rupe vise.
 
Član
Ne znam Ogi kako si ti radio ali, ja ga mjenjam za 30 km, i nekih sat sat ipo vremena, a ako lijepim klapne onda ide do 2sata. A alene ides ovako, imas iza motora 3 sarafa desetke i 2 crijeva to poskidas, onda ides unutra, skines lijevu plastiku(kasetu, pretinac) kako ko zove, to je iznad nogu plastika, skines srednju konzolu oko mjenjaca, skines desnu plastiku iznad nogu, otkacis sajle, ako imas srednje luftere izvadis i njih i njihovo kuciste komplet, onda vidjeces pravo imaju opet 2 desetke plasticni saraafi, skines to i skines tu plastiku sto je drze sarafi, desno iznad motorica imas jednu plasticnu maticu i nju odvrnes, ima jos dijelova al ti to ovako ne mogu opisat, mozda sam sta i preskocio, uglavnom, ako nisi nikad, nemoj ni sad, prijateljski nako savjet :D
 
Član
isti problem imao. :) Cim ukljucis grijanje zamagli vjetrobran i to ti 100% pusta tecnost na kileru grijanja, kiler se grije i tu isparava sa njega. :D
Ti hoces da osusis vjetrobran a ustvari jos gore zamagli. Provjeri to obavezno
 
Član
jest *ebeno ..gledao sam na yt kako covjek skida..ima posla bruka :banghead: .. al *ebiga nisam pri parama da nekog sad placam..sve cu ja to sam u garazu i polako:sorry: ..i usput sve te cijevi ocistit i sredit ..i jos nesto ako neko zna ..koji je bolji novi iz motorexa ili polovni (kakve su kvalitete ovi novi) ...:turbo: hvala s@jko na detaljnom objasnjenju ;)
 
Član
Ne znam Ogi kako si ti radio ali, ja ga mjenjam za 30 km, i nekih sat sat ipo vremena, a ako lijepim klapne onda ide do 2sata. A alene ides ovako, imas iza motora 3 sarafa desetke i 2 crijeva to poskidas, onda ides unutra, skines lijevu plastiku(kasetu, pretinac) kako ko zove, to je iznad nogu plastika, skines srednju konzolu oko mjenjaca, skines desnu plastiku iznad nogu, otkacis sajle, ako imas srednje luftere izvadis i njih i njihovo kuciste komplet, onda vidjeces pravo imaju opet 2 desetke plasticni saraafi, skines to i skines tu plastiku sto je drze sarafi, desno iznad motorica imas jednu plasticnu maticu i nju odvrnes, ima jos dijelova al ti to ovako ne mogu opisat, mozda sam sta i preskocio, uglavnom, ako nisi nikad, nemoj ni sad, prijateljski nako savjet :D
To kad je neko prije tebe normalan radio, a ne kad je sve razjebano.
 
Član
jest *ebeno ..gledao sam na yt kako covjek skida..ima posla bruka :banghead: .. al *ebiga nisam pri parama da nekog sad placam..sve cu ja to sam u garazu i polako:sorry: ..i usput sve te cijevi ocistit i sredit ..i jos nesto ako neko zna ..koji je bolji novi iz motorexa ili polovni (kakve su kvalitete ovi novi) ...:turbo: hvala s@jko na detaljnom objasnjenju ;)
Uzmi nov kiler, dobar je, ja sam kupio, grije k'o ugalj Banovicki :D
20 KM kosta, neces ni polovan naci ispod 15 KM a ne znas u kakvom je stanju jer dovoljno da jednu kap vode pod pritiskom da pusta u 5-6 sekundi i opet imas problem. ;)
 
Top