Zaledi gepek?

Zaledi gepek?

Član
Poz
Vozaceva vrata odvaljena, suvozaceva korozirala (ja mislim) cim je malo hladnije vrijeme i gepek mi zaledi, a tu jedino mogu uci. Auto ne bi da ostavljam otkljucano jer nije stanje bas ok. Sta da radim?
Konto sam savezat kakve zice na prednja suvozaceva vrata i malo ostavit prozor otvoren pa da povucem osigurac? Valjda nece niko preko noci s baterijom svjetlit i gledat imal neke zice?
Imal neka tecnost da stavim na bravu gepeka. Mozda da utrljam antifriz? ulje?
Problem je sto neam marke za bilo koja sredstva, kontam kad bude plata kupit ono protiv korozije i pokusat odkorozirat suvozaceva vrata.
nesto od prirucnih sredtsava svake kuhinje?
2 x me ostavio u takvom stanju, jednom nisam mogo na poso, drugi put nisam mogo s posla kuci:icon_cry:
nekad zaledi nekad ne, ne kontam ga,
na -15 nije ledio, a na 0 zaledi...
ne zalede kederi niti mehanizam za otkljucavanje, nego ona mala bravica,kukica koja se pomjera za cenat kad se pritisne unutra taj dio gdje se otkljucava gepek
 
Član
medicinski glcierin nekih 2-3 km kosta, namazi kedere i stavi u spricu i naprskaj unutar brave i nebi trebalo mrznuti, bar kod mene ne mrzne, a ovako radim evo 2-3 zima ;)
 
Član
Nemora medicinski , ima glicerin za kedere - isto 2-3 km (Fis) i nikad problema , a za brave wd40 , ja to svake zime koristim i nikad problema - sve radi kao i ljeti ;) .
 
Top