Zakon o akcizama:poskupljenje goriva

Zakon o akcizama:poskupljenje goriva

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
u njemackoj cijeni litre goriva su - 70% neki porezi i drzavna odbijanja :icon_rolleyes:

erol_brcak je napisao(la):
NE MOGU VJEROVAT!

Ovo je stvarno da stanes i places,pa koja su to govna u pm.

Al i mi smo kreteni,mogu ovako po nama srat i dizat cijene i nafte i hrane i cigara i alkohola i struje i vode i mi cemo se samo ovako preko svojih uzarenih tastatura dobro izdrobit,prihvatit njihova sranja i nastvait zivit.Koje smo mi budale,eh da smo bogdom slozan narod pa strajk.:icon_evil::icon_evil:

ja sam jucer pop.....a - nigdje cigara ni za lijeka. cekaju se nove cijene :icon_rolleyes:
 
Član
treba se obratiti nekom udruzenju tipa DOSTA ili tako nesto, pa da se stupi u strajk da se sve zatvori nabijem ih:icon_mad:
 
Početnik
da smo bar svi slozni pa da milioni ljudi izadju u grad i da nema ni posla ni saobracaja niti kojeg kurca jedno 7 dana pa bi vidjeli kako padaju cijene svega zivog, moglu oni dok je teladi koja spusta glavu i suti dok oni obezbjeđuju narednih 5 generacije svoje loze...
zalosno, al eto...
 
Član
Ajmo mi u strajk, pa na bicikla... njih tunirati i sredjivati... pa ce im biti tesko kad, mi koji brze vozimo i "vise" trosimo, ne budemo dolazili na pumpe... Kazu meni sinoc na benzinskoj,da bi uskoro mogla biti cijen oko 2 KM... vrlo brzo...
 
Član
Nema para a milijarde pokradoše,uvijek sam se pitao u čijem džepu npr završe one pare sa naplatnih kućica,u mom ne sigurno ? Svako malo uvode neke namete za obične ljude,ali polako,doći će do granice i onda će izbiti takvi socijalni nemiri da će se svi oni morati iseliti iz zemlje.Druga stvar,ovim potezom su praktički poskupili sve,jer svi proizvođači i transporteri koriste gorivo..
 
Član
Ajde sve, mislim trosim i ja sveto i cigarete i alkohol i benzin ali gdje se mlijeko uklapa u ovo sve i ono je poskupilo ?
 
Član
Schumi je napisao(la):
Nema para a milijarde pokradoše,uvijek sam se pitao u čijem džepu npr završe one pare sa naplatnih kućica,u mom ne sigurno ? Svako malo uvode neke namete za obične ljude,ali polako,doći će do granice i onda će izbiti takvi socijalni nemiri da će se svi oni morati iseliti iz zemlje.Druga stvar,ovim potezom su praktički poskupili sve,jer svi proizvođači i transporteri koriste gorivo..
e shumi, shumi... da hoce Bogdo... ovaj narod je prezivio i puno gore, pa se samo nadamo da ce nam biti bolje, niko nista ne poduzima... :(
 
erol_brcak je napisao(la):
Pa ovi akcizmi (ili kako vec) se odnose na svu hranu,valjda.

Sranje,ja kazem ajmo u strajk!:icon_mad:

akcize su u biti vise porez na luksuz sto bis e reklo...a ne na svakodnevne potrpestine u koje hrana spada :icon_rolleyes:
:icon_exclaim:
pa ovakvih i slicnih tema ce biti na svakom forumu i za sta god da se desi ljudi ce samo pricat a nece nista uradit!Urade samo grupe ljudi kada se nadje neki zakon koji direktno njih ugrozava i onda se tu cesto nesto i postigne a ovako sve primjenjeno na sire narodne mase prodje samo kao uzbuna, malo traje i smiri se sve a gospodi prodje po njihovom.Mozda da nam drzava nema tri predsjednika kojeg svako posebno treba jednako financirati, svakom ministra, pomocnika, sekretara itd milion drugih funkcija kojima svakom posebno treba kupiti auto (najnoviji passati i audi obavezno), vozaca za svakog od tih auta, gorivo za svako do tih auta, njihova odijela koja mi financiramo da bi nas kao ugledni ljudi predstavljali kada negdje odu na sjednice itd, njihove plate u hiljadama, mimo tih plata tople obroke i kojekakve potrepstine za visoku gospodu...e mozda, ali samo mozda drzava i ne bi bila u krizi i MOZDA bi tada i bilo para za narod i ne bi se smanjivale plate budzetskim korisnicima i ukidale invalidnine ljudima koji su ih zasluzili...da ne spominjemo ured registrara, odnosno strance gdje tuzioci imaju plate u iznosu 10-20 000€ mjesecno(!) i naravno mimo toga smjestaj i sve ostalo placeno...a mi cemo placati dodatnih 10kf za autoputeve koji se nikad nece izgraditi od tih para!Eto toliko samo da ljudi znaju sa kakvim svotama oni rade a pricaju o tome kako je drzava u krizi i kako se moraju povecati akcize!
 
povecali su akcize na kafu, alk., cigare....ali na zlato, skupa auta, nekretnine..na to nisu :icon_mad: :icon_mad:
 
djavolica je napisao(la):
erol_brcak je napisao(la):
Pa ovi akcizmi (ili kako vec) se odnose na svu hranu,valjda.

akcize su u biti vise porez na luksuz sto bis e reklo...a ne na svakodnevne potrpestine u koje hrana spada :icon_rolleyes:
:icon_exclaim:

menjic je napisao(la):
Ajde sve, mislim trosim i ja sveto i cigarete i alkohol i benzin ali gdje se mlijeko uklapa u ovo sve i ono je poskupilo ?


djavolica je napisao(la):
pa ovakvih i slicnih tema ce biti na svakom forumu i za sta god da se desi ljudi ce samo pricat a nece nista uradit!Urade samo grupe ljudi kada se nadje neki zakon koji direktno njih ugrozava i onda se tu cesto nesto i postigne a ovako sve primjenjeno na sire narodne mase prodje samo kao uzbuna, malo traje i smiri se sve a gospodi prodje po njihovom.Mozda da nam drzava nema tri predsjednika kojeg svako posebno treba jednako financirati, svakom ministra, pomocnika, sekretara itd milion drugih funkcija kojima svakom posebno treba kupiti auto (najnoviji passati i audi obavezno), vozaca za svakog od tih auta, gorivo za svako do tih auta, njihova odijela koja mi financiramo da bi nas kao ugledni ljudi predstavljali kada negdje odu na sjednice itd, njihove plate u hiljadama, mimo tih plata tople obroke i kojekakve potrepstine za visoku gospodu...e mozda, ali samo mozda drzava i ne bi bila u krizi i MOZDA bi tada i bilo para za narod i ne bi se smanjivale plate budzetskim korisnicima i ukidale invalidnine ljudima koji su ih zasluzili...da ne spominjemo ured registrara, odnosno strance gdje tuzioci imaju plate u iznosu 10-20 000€ mjesecno(!) i naravno mimo toga smjestaj i sve ostalo placeno...a mi cemo placati dodatnih 10kf za autoputeve koji se nikad nece izgraditi od tih para!Eto toliko samo da ljudi znaju sa kakvim svotama oni rade a pricaju o tome kako je drzava u krizi i kako se moraju povecati akcize!

:icon_sad:

Al definitvno mi je najnize sto su idioti ikad uradili jeste ukidanja (ili smanjenje) invalidnina.Jos posebice ratnim invalidima,pa tim ljudima je zivot upropasten braneci svoju drzavu.Svakog invalida mi je zao,ali ratnih najvise.I onog koji je divljao cestom,zalijepio negdje i ostao zavezan za stolicu cijelu zivot mi je zaista zao (jer je biti nepokretan gore od smrti),ali ljudi koji su tudjom krivicom ostali invalidi je nesto prestrasno. I onda im ukinu i to malo pare kojim prezivljavaju ionako usran zivot.CCCcccc,sto neko rece da bog da taj svaki ukradei fening trosili na najgoru bolescuru.:icon_mad:



Death_beat je napisao(la):
povecali su akcize na kafu, alk., cigare....ali na zlato, skupa auta, nekretnine..na to nisu :icon_mad: :icon_mad:

Da,da! :icon_evil:
 
Član
Lafo naplacuju uredjenje puteva,a na svakoj cesti sve rupa do rupe samo molis Boga da ne otkines tocak na nekoj od njih!
 
Član
Sve je to kod vas jos uvek SUPER...Ja sam juce bio u Bosni i natankovao pun auto...Kod nas je EURODIZEL 1,1 € po litri ,a SUPER 98 je 1,2 €,pa vi sad vidite....A o putevima necu ni da pricam..Presao sam dosta kilometara po vasim putevima i mogu vam reci da su kod vas otprilike 5x bolji nego ovde kod mene...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top