Zagrebah ga

Zagrebah ga

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozz raja,
Jedno pitanje.Juce sam vjerovatno na neku ostru ivicu betona,zaparao prednji branik.NIje puno imaju dvije chize.Jedna je mala i plitka,druga je bas malo dublja,nesto ala kad ga kljucem zaparas.Posto nemam ni jednu vecu ogrebotinu na autu,ovo kad sam vidio zijanio se.Eh sad ne znam,posto je branik od plastike,i vidi se normalno kit,ima li uzet neku manju smjesu boje pa na kist ili sl.Ili da ga poliram mada ja mislim da je duboko za to.Boja na autu je Tamno zelena perla.Znam da je lak skup,pa reko ima li neko ideju kako da to odradim?Ako nista moracu ga lakirati jbga.Al cu to ostaviti bas kao zadnju opciju
 
Član
neces poliranjem nista postic...jedino to sto kazes da sa malo cetkicom odradis..
al ako nije puno, nemoj nista ba ni dirat...bice toga jos :D
 
Član
ja sam uzeo vatom orginalne boje i nanio i extra je ispalo za prvu pomoc,i ja sam kod desne maglenke malo zakacio ,ma ni prva ni zadnja
 
Član
Imash radnju boja i lakova na Anexu zove se "Sensu" otidji tamo i neki ti naprave smjesu tvoje boje ;)
 
SKOYA je napisao(la):
DiAbLo je napisao(la):
Imash radnju boja i lakova na Anexu zove se "Sensu" otidji tamo i neki ti naprave smjesu tvoje boje ;)

Otici cu a u kojim kolicinama prave,nemoj samo da je kila


10 deka pa do 15 kila znači imaš mogućnost u posudi 10 15 20 25 30 deka pola kile 40 deka itd ovisi koliko ti treba minimalno je 10 deka pa prema gore sve ide uzmeš deset bit će ti dovoljno a imaš opciju i spreja u boji auta pa sad do tebe je šta ti je lakše tako uradiš
 
dadao_style je napisao(la):
SKOYA je napisao(la):
DiAbLo je napisao(la):
Imash radnju boja i lakova na Anexu zove se "Sensu" otidji tamo i neki ti naprave smjesu tvoje boje ;)

Otici cu a u kojim kolicinama prave,nemoj samo da je kila
10 deka pa do 15 kila znači imaš mogućnost u posudi 10 15 20 25 30 deka pola kile 40 deka itd ovisi koliko ti treba minimalno je 10 deka pa prema gore sve ide uzmeš deset bit će ti dovoljno a imaš opciju i spreja u boji auta pa sad do tebe je šta ti je lakše tako uradiš

Dado je u pravu, imas od deca boje da uzmes pa do u kilama, dec boje ce ti biti dovoljan...

Mada ja ti ne bi preporucio u spreju, ja sam motor malo zagrebao, pa kao i ti ja to isto drzim pod konac i ne mogu gledati parnicu nikako, da ne duzim, uzeo sam u spreju boju, otisao do jarana lakiera, da mi pomogne, on kaze da je bolje da sam uzeo cetkom farb'o nego sprejom... Sprej kako reci "pljuje" puno boje, onda ti podje curiti okolo jer puno boje izlazi, moj ti je savjet da ako imas nekog jarana koji radi kao lakier da ti to nakiti malo.. Imas onog kita za plastiku dodas da popunis rupu, sa kompresorskim pistoljem ce se to najbolje izlakirati jer moze stimati sebi pritisak da boja lijepo izadje, kasnije malo ispoliras, i tesko da ce se primijetiti, jedino ako ti bas neko dodje pa zaviruje oko toga!!!
 
Član
OK hvala na odgovorima,uzecu tu malu bocicu od deke.Jos sam cuo da se dobije i bezbojni lak uz to
Bolje bi bilo da ima i to da se farba ne skine,onda sam dzaba radio sve
 
ma gulit se mora to je sad razlika stare nove boje plus ogrebano dzaba i bezbojni al uzmi boju i natapkaj nečim da se nevidi špara pa i ako se oguli vremenom lako je ponovo ofarbat
 
Član
dadao_style je napisao(la):
ma gulit se mora to je sad razlika stare nove boje plus ogrebano dzaba i bezbojni al uzmi boju i natapkaj nečim da se nevidi špara pa i ako se oguli vremenom lako je ponovo ofarbat

ma ja vidjet cu nesto,jos ako dadnu bezbojni dobro i jest
 
Član
odredeni lakireri znaju zavariti boju to jest da uzmes malo baze i bezbojnog i odneses da oni to zavrse al ne svako da se i nista nprimjeti
 
Član
Danas ga sam uradio uzeo sprej i bezbojni lak,zamaskiro mjesto i lagano.Nije lose ispalo samo ga nisam dovoljno duboko osmirglo,pa sad ovaj novi sloj malo je iznad ovog al nema veze ne primjeti se
 
Član
SKOYA je napisao(la):
Danas ga sam uradio uzeo sprej i bezbojni lak,zamaskiro mjesto i lagano.Nije lose ispalo samo ga nisam dovoljno duboko osmirglo,pa sad ovaj novi sloj malo je iznad ovog al nema veze ne primjeti se

mozes li nam okaciti sliku da vidimo kako je ispalo
 
Član
duurma je napisao(la):
SKOYA je napisao(la):
Danas ga sam uradio uzeo sprej i bezbojni lak,zamaskiro mjesto i lagano.Nije lose ispalo samo ga nisam dovoljno duboko osmirglo,pa sad ovaj novi sloj malo je iznad ovog al nema veze ne primjeti se

mozes li nam okaciti sliku da vidimo kako je ispalo

Sutra cu najvjerovatnjije sibnuti sliku dok uslikam
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top