Zadnji tocak

Zadnji tocak

Član
Pozdrav, veceras se vracam kuci kad cujem neko brujanje koje dolazi sa zadnjeg lijevog tocka, otvorim vrata i u voznji da pogledam kad tocak bukvalno plese, stanem i promjenim gumu tj stavim rezervnu i fino sarafe zategnem kad isti problem, sad me int misljenje vase sta bi mogao biti uzrok ovog
 
ako je peugeot 206 jer na slici vidim da je to auto...
onda torzija tj. lezaj na torziji ali to da se dobro uradi je 400-450 KM i opet ako nisu ruke koje drze komplet torziju u losem stanju...ako jesu onda se mora nositi kod tokara i onda kosta najmanje 500 KM sve skupa..
a kad ode tako lezaj mijenjaju se lezajevi na obje strane i osovinice tako da materijala ima oko 200 KM..a ima i dan posla oko toga...ne ide to tako cesto ali kad ode na tom autu to je najskuplji dio...
ja sam skoro bas to radio na sestrinom autu pa sve to prosao i sve obisao i raspitao se detaljno i na kraju trazio polovnu na piku 1000 ih ima al niko nema torzije i onda sam nasao torziju kod prijatelja jednog u super stanju...ova je bila kao nova bez hrdje ...namontirao je i sve super...
 
Top