Zadnje kočnice Ford Fiesta Mk2

Zadnje kočnice Ford Fiesta Mk2

Član
E, ovako radio sam kočnice mijenjao sam kočionu tečnost, na prednjim kočnicama mijenjao sam kočione pločice što potiskuju kočioni disk i sve je OK.

Na zadnjim kočnicama sam mijenjao pakne, a doboše odnio tokaru da ih obradi kad sam sve sklopio koče kao i prije znači od zadnjih kočnica nema vajde.

E sad šta bi moglo da ne valja mislim da sam ih dobro ozračio i da li je moguće da nevaljaju kočioni cilindri što pritišću pakne prema dobošu mada sumljam u to pošto ne puštaju ni trunku kočione tečnosti ili postoji nešto treće, a ja nemam pojma :D il da ga gonim majstoru
 
Član
Nemora pustat ulje kocioni cilindar da utvrdis da nevalja, mogu otic gumice u njemu i nema dovoljan potisak plocica na disk ili pakna na dobos ;)
 
Član
Šta mi predlažeš? Da rastavim kočioni cilindar što potiskuje pakne pa da vidim jesu li gumice dobre :D.

Primjetio sam da su one zaštitne gumice oko klipa potrgane, a ti cilindri nisu mijenjani možda nikada
 
Pogledaj zadnje kocione cilindre, a isto i one stelunge (federe) na dobosu, to zna zakovati i onda ti dzaba kada ne steluje, i ne koci kako treba ;)
 
Član
technoGeek je napisao(la):
Pogledaj zadnje kocione cilindre, a isto i one stelunge (federe) na dobosu, to zna zakovati i onda ti dzaba kada ne steluje, i ne koci kako treba ;)

Kad kažeš da pogledam zadnje kočione cilindre šta treba da vidim :cool:
 
Gumice pogledaj, vidi kako sve sljaka... ali staro je to jako sve, ne znam imaju li se novi kupit, ili sto mozes je te skinuti, zamijeniti gumice, i ponovo postaviti ;)
 
Top