Zabranjen promet 12 vrsta sredstava za pranje vjetrobranskih stakala!

Zabranjen promet 12 vrsta sredstava za pranje vjetrobranskih stakala!

Član
Pozdrav forumaši. Ja sam već jednom govorio o ovome prije oko 2 godine, i konačno se kreće zakonom regulisati ovaj dio. Trenutno u 1 entitetu, a vrlo brzo i u drugom će to doći na red. Još jednom apelujem, iz razloga što sam hemijske struke pa mi je sve to dosta jasnije, da svi Vi koji za svoj novac imate mogućnost izbora da kupujete samo PROVJRENO i NESKODLjIVO za zdravlje, Vas i Vaše porodice, odn. saputnika u vozilu. Napominjem da je ovo samo jedan dio svega toga (onaj dio testiranih-uzorkovanih), i da je pravo stanje mnooogo gore, nazalost.
Jedan od tekstova na netu: https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-r...va-za-pranje-vjetrobranskih-stakala/161221090

http://www.nezavisne.com/automobili...kcija-zabranila-12-tecnosti-za-brisace/404173
 
Član
Pa bolje da su naveli koji ne skode. Ovako niti würth, niti glazer valjaju. Sta onda sipati? Domacu šljivu?

I na koji način steti to zdravlju? Ne mislim ga piti...

Send via Gameboy Color
 
Član
Pa bolje da su naveli koji ne skode. Ovako niti würth, niti glazer valjaju. Sta onda sipati? Domacu šljivu?

I na koji način steti to zdravlju? Ne mislim ga piti...

Send via Gameboy Color
Šteti na način, lako ispraljiv je i udisanje isparenja (a svi znamo kad poprskamo sajbu da zamirise), je uglavnom nacin. Moze da dovede do ostecenja i smetnji u vidu-to je glavno, a neki od svakodnevnih simptoma su, glavobolja, mučnina, bol u stomaku, povracanje itd... guglaj malo, to je bar lako :). Šljiva svakako je za preporuku ;)
Jedan od tekstova na netu:
Metanol je toksična supstanca. Unesen u malim količinama izaziva oštećenja vida, a u većim sljepilo. Sam metanol ne deluje štetno već štetno dejstvo imaju njegovi oksidacioni produkti koji se stvaraju prilikom metabolizma.
Posljedice hroničnog trovanja (obično zbog udisanja para) su ciroza jetre, smetnje vida, pa čak i sljepilo, a kod akutnog trovanja može nastupiti i smrt zbog paralize centra za disanje. Može narušiti plodnost i zdravlje nerođenog djeteta (fetotoksični i teratogenski uticaji), a može oštetiti oči i centralni nervni sistem ako u organizam dospije gutanjem ili udisanjem.
Metanol izaziva umjerenu nadraženost kože. Gutanje čak i malih količina metanola može izazvati sljepilo ili smrt."
 
Poslednja izmena:
Član
Auuu pa dobro, ja zato uvijek razrijedim. Na litar tekucine, litar-dva dest. vode

Send via Gameboy Color
 
Top