Zabrana voznje poslije 23? Da ili Ne

Zabrana voznje poslije 23? Da ili Ne

Da li treba zabraniti voznju Pocetnicima poslije 23:00?


  • Total voters
    39
Apostole, ti imas strasne ideje. Uz sve to, te stikere treba da pravi samo firma koja bude dala najskuplju ponudu na tenderu, sa sve ukrasima, hologramima i atestom, a ne da svako sebi stampa... Dovoljno je i ono P samo malo manje, a ne preko citave sajbe, nije ni cudo sto dosta njih ne zna parkiranje, ne vidi od onog P dokle moze ici :D
 
Član
Šuti nesrećo. 90% vozaća ne zna bočno parkirati pa zato ja uvijek imam mjesta tamo gdje neki ne bi ni biciklo parkirali.
 
Član
Ovaj zakon je bio prije na snazi pa je ukinut pa evo opet ga razmatraju.
No sve je to samo punjenje budzeta.
Ja sam imao 300 km kazne,sve poslije 11.Ajde rekoh neka zastare ali nema od toga nista.Lijepo platis ko te pita imas li ti para.
Taj zakon je najveca glupost.Znaci u mene dajdza ima 40 godina samo polozio i on moze voziti poslije 11 a u mene buraz ne smije jer nema 23 godine,a ima vise vozacku od dajdze.Glupo smijesno i zalosno.
 
Član
mene su uvijek zaustavljali poslije ponoći i nikad ništa... Neka zaustavljaju, najčešće se napiju u Galaxisu za 20 maraka :D i poginu u klisuri... J
 
BHT Ovisnik
mene su uvijek zaustavljali poslije ponoći i nikad ništa... Neka zaustavljaju, najčešće se napiju u Galaxisu za 20 maraka :D i poginu u klisuri... J
zato jer je ovaj zakon ukinut prije 2+ godine, pa je bilo samo slovo P, sada valjda zele ponovo da ga vrate, a prije su vjecito kaznjavali poslije 23h
 
Član
Kad vidim protivnike ovog zakona pomislim da treba otvoriti PDF - VRTIć ;) .
Šala
Sve je individualno. u Svakom slučaju neke stvari treba držati pod kontrolom. Ja lično sam čim sam se malo oslobodio pravio razne gluposti. Kasnije dođeš do pameti.
E dok ne dođeš do pameti treba neko "pametan" da te nadgleda i usmjerava.
Prije svega ja bi novim i malađim vozaćima postavi ograničenja što se tiće dozvoljene brzine i maximalne snage vozila, naravno pametno formulisano i logično postavljeno.
 
Ovaj zakon je bio prije na snazi pa je ukinut pa evo opet ga razmatraju.
No sve je to samo punjenje budzeta.
Ja sam imao 300 km kazne,sve poslije 11.Ajde rekoh neka zastare ali nema od toga nista.Lijepo platis ko te pita imas li ti para.
Taj zakon je najveca glupost.Znaci u mene dajdza ima 40 godina samo polozio i on moze voziti poslije 11 a u mene buraz ne smije jer nema 23 godine,a ima vise vozacku od dajdze.Glupo smijesno i zalosno.
Po zakonu i dajdza ti ne moze voziti, mora imati 2 godine vozacku(ili 3 ne znam tacno) i (a ne ili) 23 godine navrsenog zivota. E sad to je drugo sto je covjek stariji ozbiljniji, pa nece ga ni peglati.
 
Zakoni su uglavnom površni a onda i neefikasni, rad prometne policije se svodi na naplatu kazne (usuvo, cvaja u džep, i tako to...) Umjesto da se strogo kažnjavaju višestruki teški prekšitelji zakona.
Teško je dovesti u red zakone o prometu kad je cijeli sistem u neredu.
 
Član
Zakoni su uglavnom površni a onda i neefikasni, rad prometne policije se svodi na naplatu kazne (usuvo, cvaja u džep, i tako to...) Umjesto da se strogo kažnjavaju višestruki teški prekšitelji zakona.
Teško je dovesti u red zakone o prometu kad je cijeli sistem u neredu.
upravo ova zadnja recenica... nazalost je tako... mozemo diskutovati do iznemoglosti ali ovaj zakon je kao i vecina zakona u nasoj drzavi cisto punjenje praznog budzeta :)
 
Član
Svojevremeno sam gledao film o obuci mladog gangsterskog naraštaja. Lik koji je je glumio secretarea je junoši dao par savjeta kojih se u vožnji pridržavam.
Čuvaju pare i živce.
Večini na ovom forumu bi zvučali nerazumno ili dosadno ali kad se disciplinuješ iskuliraš čak i u neugodnim situacijama možeš izvući neke dobre stvari.
Tako je i sa ovim zakonima. Treba promijeniti tačku gledanja.
 
Eh kad se sjetim raznih izgovora policajcima kad sam tek polozio, tada je to bilo hehehe.

Ne znam kakva korist da se uvede ponovo taj zakon, nije koristio ni prvi puta. Sto se tice voznje u pijanom stanju, treba uvesti rigorozne zakone, oduzimanje vozacke, te ponovo polaganje, isto tako i za divljanje po gradu. Al budimo realni, opet ce to djeca "nekih" raditi "legalno" i nikome nista.
 
Član
Nisu usvojili zakon jer je to zakon koji je totalno glup... ja kad sam imao 22 godine, tada sam vec imao 4 godine vozacu i preko 100 000 km predjenih autom i 150 000km predjenih motorom, i onda neko ko ima vozacku i nije nikako sjeo za volan i ima 24 godine on moze da vozi a iskustva nema ni sekunde, to je bilo 2010-e 2011-e, mene ovaj zakon ne kaci odavno ali opet kazem mislim da je smijesno ovo poslije 11 sati i ukinuli su ga jer je zakon bezveze, pa prije mozes napraviti udes preko dana kad je puk klinac auta ili u 16:00 sati kad se svi vracaju sa posla i kad je spica nego u 11-12h kad nema zive duse na cesti, tad nek izvedu 2-3 patrole na cestu i nek testiraju alkohol i za to nek pucaju kazne u hiljadama a i brzinu mogu testirati kako hoce jer tu samo imas par auta a ne hiljadu kao i preko dana. Ovo poslije 23h zabranjena voznja je samo punjenje budzeta i lapanje para od obicnih smrtnika, jer guzonjini ce opet vozati i nece im se pisati nista, znaci samo otimanje od sirotinje da se napuni budzet, pa meni je znalo biti vise puta da se vracam sa fakulteta u 23:30 jer ispit pocne u 17:00 i zavrsi u 18:00 pa dok se pregledaju svi radovi treba 2h pa dok se ispitaju svi studenti usmeno jedan po jedan a imas 100 studenata i tada se zna zavrsiti u 23:00 i poslije usmeno ispitivanje, pa dok se spakujem jedem i krenem i dok prodjem 3 grada do svog pa dodjem kuci do pola 2, i sta tada, sta sam ja trebao uraditi a imao sam 21 godinu??? Treba da legnem pored ceste i da spavam i cekam jutra hahahaha :D zakon pun rupa kao i nasa drzava :)
 
Top