Zaboravili ste ključ.....

Zaboravili ste ključ.....

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
budaletino odakle ovo skidas svega ti :D , ovo je testirano vise puta na TV i ne radi,jer ne prenosi zvuk pa da ga otkljuca.A ono za "kod" kod nokie je istina,ja inace punim preko sifre bateriju,a nekad kad se u daljinskom potrosi baterija isto prekucam i dopunim :lol::lol:
 
Početnik
eMIRnAME je napisao(la):
ja sam ovo probao sa drugom i radilo je, znaci bas ovako preko mobitela, i nije nokia u pitanju ni jedno ni drugo.


pa ljudine jesam ja budaletina al nemojte sumnjat u mene prv oprobajte p anesto recite kao emirname eto :lol::lol::lol:
 
Član
Pa to znaci ako ovo stvarno radi da ko god ima neki jeftin alarm, dodjes snimis kad on otkljucava i onda mozes kad god hoces da mu udjes u auto.

Jer ce snimanje i posle reprodukcija da bude isto kao i kad ti neko sa drugog telefona pritisne otkljucavanje.

Doduse bilo koji imalo ozbiljniji alarm ne radi teko nego mijenja kodove al eto, ovo mozda radi za neke losije.

Et sad moram mjenjat alarm :D
 
Član
Nego na osnovu cega onda ide sto onda zoves ????? Objasni onda princip na kom bi moglo to da radi ?

Pa da se svi fino nasmijemo :D
 
Član
Pa ok, ako je neko probao i radi ja cu da vjerujem, u ostalom nije problem probati, a vjerujem da mnogi koji su ovo vidjeli su ili ce da probaju pa ce da kazu dal radi.

Nego ne vidim drugi nacin osim da se prenese ta frekvencija, isto kao i govor kad pricas pa se reprodukuje iz tvog zvucnika.

Nije nemoguce nego su ljudi pokusali i navodno uspjeli da to sprijece radi ustede bandwidth-a iliti sirine kanala i kolicine prenosa podataka, da bi moglo sto vise kanala da se strpa i sto vise ljudi koristi telefon. Znaci telefone i same nacine prenosenja glasa su ogranicili opsegom ljudskog govora sto ce reci neke srednje i visoke frekvencije koje su bitne za razumljivost i boju glasa. Pusti preko telefona kad pricas s nekim mnogo duboke basove ili mnogo visoke tonove i tvoj sagovornik sa druge strane "zice" ih vrlo vjerovatno nece ni cuti.
E sad opet cinjenica je da je mobilni malo ipak kvalitetniji od fixnog telefona, i da su mobilni savrseniji sada nego pre koju godinu i postoji mogucnost da to i radi ali koliko ja vidim samo tako: Da se signal sa daljinskog u vidu te neke frekvencije prenese umjesto govora sa telefona tvog sagovornika.

Drugacije ne kontam kako bi moglo.

Ali eto sutra ima da probam pa javim.

Prvi test ce biti kako je napisano a na drugom cu da pokrijem mikrofon ili pritisnem MUTE na telefonu :)

Pa cemo vidjeti 1. radi li to tako i 2. da li se prenosi na nacin koji sam opisao gore ili nekako drugacije.

Moja prognoza je da ce mozda sa nekim telefonima i da radi ali tome dajem jedno 20-30% sanse.

A 70-80% mislim da nece uopste moci.
 
Član
peugeot206 je napisao(la):
ne znam ko izmisli ovakve gluposti. kljuc ne otkljucava mehanickim "zvukom" pa da ga mobitel prenese, nego radio frekfencijom.


nego ima jedan fazon, ako hocete da povecate domet vaseg kljuca, pritisnite ga na celo (metalni dio), pa tako vasa glava postaje antena, i dobijete par metara dalje dometa hhhh.

Eh sad de mi reci kako da uklonim otisak od kljuca sa cela jer sam jako pritiskao i sad imam modricu na celu u obliku znaka BMW :lol::lol::lol::lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top