Za prvomajskih praznika u FBiH 435 saobraćajnih nesreća, četiri osobe smrtno stradale

Za prvomajskih praznika u FBiH 435 saobraćajnih nesreća, četiri osobe smrtno stradale

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Na osnovu izvještaja operativnih centara kantonalnih ministarstava unutarnjih poslova, u toku četiri dana na području Federacije BiH dogodilo se 435 saobraćajnih nesreća u kojima su četiri osobe smrtno stradale i to u Zeničko-dobojskom tri i Tuzlanskom kantonu jedna.

Teške povrede zadobila je 31 osoba, 113 lakše, dok za 12 osoba nije utvrđen stepen povreda.

Prema prikupljenim podacima Federalne uprave policije na području Federacije BiH evidentirana su 264 krivična djela i to 15 nasilja u porodici, devet oštećenja tuđe stvari, ugrožavanje sigurnosti, devet izazivanja opće opasnosti, tri nanošenja teških povreda.

U produženom vikendu zabilježen je i pokušaj ubistva, razbojništvo, silovanje, razbojnička krađa, 103 teške krađe, 42 krađe i 78 ostalih krivičnih djela.

Praznici su prošli s 251 slučajem narušavanja javnog reda i mira i to u Zeničko-dobojskom i Kantonu Sarajevo po 53, Tuzlanskom 48, Unsko-sanskom 36, Srednjobosanskom 24, Hercegovačko-neretvanskom 15, Kanton 10-Livno devet, Zapadnohercegovačkom i Posavskom kantonu po pet, Bosanskopodrinjskom tri, u kojima je šest osoba zadobilo teške, a 56 lakše povrede.
 
Član
daki je napisao(la):
Na osnovu izvještaja operativnih centara kantonalnih ministarstava unutarnjih poslova, u toku četiri dana na području Federacije BiH dogodilo se 435 saobraćajnih nesreća u kojima su četiri osobe smrtno stradale i to u Zeničko-dobojskom tri i Tuzlanskom kantonu jedna.
:icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek:
Uzasno...
Koliko su god krivi ti sto su pili i vozili toliko je i policija kriva, dobro je poznato da se tih dana pije, pa je valjda logicno da se i broj patrola poveca i da rade svoj posao kako treba.
Meni je stvarno smijesan pojam "nasa policija", kad izgovorim te dvije rijeci prvo izbacim onaj jadni smijesak ko dijete na tuti, pa mi kroz glavu prodju korupcija i lijenost.
 
Član
Za prvi maj, u po bijela dana jedan jedini policajac i to prasinar na ulici, nigdje nikog u Tuzli. Svasta
 
Član
trizex je napisao(la):
Za prvi maj, u po bijela dana jedan jedini policajac i to prasinar na ulici, nigdje nikog u Tuzli. Svasta

hehe mozda su pomagali nekom da se okrece janje i onda malo jos dok pomognu da se pojede prodje smjena :D:D:D
 
Član
A mene bash zacudilo ovdje u Konjicu! Ni jedne jebene tuce nije bilo! Ma niti icega! Ja se ponadao, dolaze bolja vremena! :)
 
Član
i kod nas u zenici isto,navece niti jedne jedine patrole... vidio sam par likova sto voze i drze pivu u ruci i lokaju ,pa eto prosudite sami :D
 
Član
Mislim da je to ipak sve do nas, pijemo i sjedamo za volan ugrožavajući i sebe i druge, međutim ima i jedna druga dimenzija ove priče, recimo kao što se može vidjeti na DSF kanalu, švabe su počele ogranizirati nastavu vožnje za mlade i neiskusne vozače ( kiša, led itd.) mislim da bi se i kod nas to moglo početi, e sad je već drugo pitanje tko bi to organizovao. Ali recimo vidim ima dosta dobrih auta i skupih u koje je uloženo mnogo sati rada i ljubavi i da ti neko naleti bez veze i sjebe ga ludilo. Zato mislim da bi i odavde mogla ići inicijativa ili i škola vožnje u uslovima na koje neki od nas nisu navikli :)
 
Član
jest jest kod nas treba drunken driving course.. ako neznas vozit pijan nema vozacku dobit :D
 
Član
Ma Sale nisam mislio samo na pijane nego i na ljude recimo koji su cijelog života vozili prednji pogon i onda kupili auto sa zadnjim rezlika je drastična. Nije sramota ne znati, sramota je imati mogućnost a ne naučiti i tako izlagati i svoj i tuđe živote riziku. Nešto kao kurs vožnje i sl .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top