za*eb

za*eb

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pozdrav momci...evo jedne teme koje nisam znao gdje da otvorim pa evo ovdje... moglo bi se reci kradja auta...

nedavno sam kupio auto preko neta od jednog frajera, koje se motalo po netu pola godine i ja odlucio da uzmem, auto stranac nema nikakvih papira... donekolko kasnije stvar se jako izkoplikovala, sto nije toliko bitno za ovu temu, auto je odvuceno na jedno mjesto, nakon cega je jedna osoba po planu nazvala policiju da ''provjeri'' auto ostavisi kljuc unutra. I naravno posto nije imalo nikakve dokumentacije auto je odvuceno od strane nase milicije, mozemo reci Mojom gluposcu, koju sada pokusavam ispraviti na sve moguce nacine. MOLIM VAS ako iko zna gdje se skladiste auta koja su zaplijenja da mi kaze i ako zna nacin kako izvuci auto kaze, jer je auto regulare kupljeno radi djelova...sada sam ostao i bez para i bez auta, a spreman sam uraditi bilo sta da se auto nadje, jos jednom, Molim vas, pomozite !
pozdrav
elek
 
Član
ako nemas nikakve dokumentacije, niti kupoprodajnog ugovora barem niti iceg, slaba nafaka da ces ga dobiti nazad....
 
Član
jarane, da cu ga DOBITI nazad nema nikakve sanse, da budemo iskreni, ali kazem , sve cu uraditi da ga vratim, mora postojati neki nacin... :icon_eek:
 
Član
U Tuzli kad ti oduzmu auto , ako nemas nikakvog dokumenta , NIKAD ne mozes vratit auto , prijatelju je oduzeto prije 4 godine i dan danas ne moze da ga dobije nazad ni stvari koje su u njemu bile ne moze da izvadi...
 
Član
ako je auto strano a nije ocarinjeno kod nas ono automatski postaje vlasnistvo carine budi zadovoljan ako nepopijes i prekrsajnu prijavu.Dobro se raspitaj prijatelju,kreni od nekog sa carine ili najbolje otidji u neku od spedicija koje su ti najblize.
Lijep pozdrav !!
 
Član
mom prijatelju su uzimali na provjeru golfa stranca bez papira. posto vozilo nije na potragama po broju sasije na interpolu njemu je vraceno vozilo sa potvrdom da se ne potrazuje ,a on je dobio kaznu za carinski prekrsaj par stotina.
 
Član
nemozes ga vratiti NIKAD
kad ste vec toliki idioti da zovete policiju radi auta za dijelove koje nema nikakvu dokumentaciju sta ste mogli drugo ocekivati vec da ce plavci zapljeniti to auto.
sad ide po broju sasije provjera u medjunarodnoj bazi podataka o ukradenim autima i ako nadju vlasnika auto se vraca njemu a ako nema prijave o kradji auto ce vjecno biti parkirano na tom odlagalistu.
jedino od tipa koji ti je prodao auto nadji papire njemacke ili sta ja znam cije je auto bilo i onda mozes vratiti auto nazad. ALI placas kaznu za carinski prekrsaj plus lezarina plus odvlacenje auta plus pdv i sta ja znam sta sve ne
dakle ZABORAVI :)
 
Član
Sve iskustva i ja takođe poznajem jarana koje mu je oduzeto auto, u TZ i to auto vrijedno 20 milja i čovjk je sve pokušavao ma nema sanske kao sto je već neko rekao nemože ni stvari da povadi iz auta .... tako žao mi je
 
Moj drug je regularno kupio u Italiji auto i uvezo u Bosnu. Vozio jedno vrijeme, medjutim dosla jedan dan policija i oduzela... Kako, sta, kad je sve regularno? Naime, auto je bio ukraden, pa zatim vracen i onda prodat njemu, znaci regularno je kupio. Slucaj je visio po sudovima do interpola dosao itd. I oko godinu dana je ganjao da ga vrati i na kraju je uspjeo i vratio auto. Tako da treba biti uporan. A ta auta stoje na mostu na Ciglanama...
 
Član
Jao jao... Pa koji ste klinac zvali muriju ako je auto radi dijelova tu ??? Ccc,fkt vas ne kontam, zaboravi na auto, valjda ces sljedeci put vise pameti imat...
 
Član
ocu od prijatelja prije 3-4 godine oduzeli audija a6, bio je tamo oko 96-to godiste moizda malo starije, auto 4 godine redovno i bez ikakvih problema registrovano i kad ga je on kupio produzi registraciju i uspije, eh nakon mjesec dana stizu njemu cika policajci s nalogom da se auto MORA oduzeti jer je napravljen carinski prekrsaj valjda kad je "SELJAK" uvozio auto placena carina na vjerovali ili NE paradajz, ahahahaha, sa dosta natezanja auto mu je vraceno bez papira nakon sto je 2 godine lezalo u banja luci, prodavao ga dugo bez papira i dodje onda neki ciko koji ga odvue za ljubuski jer je svog razbio a taj ciko je zapravo policajac.. ovo je glavno.. :lol:
 
Član
olensoner je napisao(la):
Moj drug je regularno kupio u Italiji auto i uvezo u Bosnu. Vozio jedno vrijeme, medjutim dosla jedan dan policija i oduzela... Kako, sta, kad je sve regularno? Naime, auto je bio ukraden, pa zatim vracen i onda prodat njemu, znaci regularno je kupio. Slucaj je visio po sudovima do interpola dosao itd. I oko godinu dana je ganjao da ga vrati i na kraju je uspjeo i vratio auto. Tako da treba biti uporan. A ta auta stoje na mostu na Ciglanama...

@ ostali momci, nemojte pisati svakakve stvari i uvrede, nisam rekao da sam ja zvao muriju, u slucaj je umijesano dosta osoba, koje su za posljedicu nacinile da auto bude oduzeto, za sta sam ja tek nakon par dana saznao. ja nisam imao vremena ni mjesta, a auto bi odmah islo u dijelove, a ovo mi je pocinio neko nevjerovatno blizak, da blizi ne moze biti.... a ti druze...sta da ti kazem, bas mi je drago da ima slucajeva da su ikako vracena auta i da su tvom drugu vratili, daje mi makar malo nade. odlucio sam za koji dan otici gore malo prosnjuhati sta ima u tom tunelu. Bio bih ti jako zahvalan ako bi mi ikakvih detalja u vezi ovoga dao, nadam se da ce mi pomoci... i ostatak momaka, koji su vec tako pametni, neka napisu ako ista pametno znaju, kakav savjet kako to izvuci. sad za sada gonjam kakve veze preko murije, da vidim moze li iko ista, ako ne mogne tako........ ne znam vise sta da radim, ako bilo ko ima ikakvu informaciju, nacin bilo sta, uputu kako i gdjem neka kaze, bicu vam zahvalan do neba! :icon_cry:
 
Auta su gore na mostu, jedino ako nemaju jos negdje parking pa ih ostavljaju, otidji, pogledaj. A vidi, obavezno moras naci kakvu vezu u MUP-u, nebitno rodjak, komsija, stagod. Znaci moras nekoga naci da ti pomogne u policiji oko toga, da ti bar malo cuva ledja. Sretno i ne daj se...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top