Yamaha yzf thundercat 600

Yamaha yzf thundercat 600

BHT Ovisnik
Eo mene s jos jednom vozilicom hahah. Nakon dugo cekanja i zelje kupio sam si motor. U pitanju je gore navedeni motor,2001 god, 600ccm, 100ks. Taman mjera. Nije R (ili ti ga zuja), nego F. Sto znaci manje vise da izgleda kao sportski motor i sl, ali ima osobine vise putnog motora, tj za razliku od R6 dosta je meksi,ne lezi se toliko za volanom,mnogo mnogo udobniji.
Uvijek sam htio naked, tocnije Hornet ili Bandit. Vec sam prije 20 dana bio dao kaparau za hondu Hornet,ali covjek me zajebavao,hoce prodati,nece prodati, 3x iso u Ljubuski (selo 15km od centra ljubuskog) i da bi na kraju popizdio,vratio svoje pare i kupio ovaj motor. A ovaj se motor nalazio u mom mjestu, 300m od mene. Kolega mi rece da ga prodaje,cim sam ga probao,uzeo ga. Prvo ga je kupio moj prvi susjed za oko 4500€ prije koju godinu,pa mu trebali novci i proda ga ovome, koji je sve zivo na njemu izmjenio. Ima nov lanac i lancanike (prije cca 5000km zamjenjeno), nove gume, nove originalne plocice, novo ulje, uglavnom bas spreman za sezonu. Da ne duljim eo par slika :)

TyZe9KE.jpg

hc3Slc5.jpg

eso7ePo.jpg

Gr2h8pk.jpg


Jedino mu fale originalne naljepnice,to cu sutra naruciti da se napravi :)
Mada sta vi kazete,staviti naljepnice ili ne?
yamaha-yzf-600-r-thundercat-2001-5.jpg
 
Poslednja izmena:
BHT Ovisnik
Hvala. Uvijek sam htio auto japanca,pa promjenio 2 terenca japanska,sad motor japanac,nikako malo auto hahah
 
Član
E pa neka je sa srecom druze, dugo si i cekao :D
Yamahica je super i taman snaga... a sto se tice naljepnica slazem se da ih stavis ljepse motor izgleda..
 
Član
Sto je svabo sa autima,to je japanac s motorima,inace yamaha super,ja imo r6 to godiste prodo sad na pocetku sezone,ne poderivi motori,naljepnice odradi,najljepse je kad je org ko iz fabrike,kacigu na glacu sretno i cuvaj se.
 
BHT Ovisnik
Ma bas taman sto se tice snage. Prvobitno mi je to bilo mnogo, kontam 100ks na manje od 200kg je mnogo. Mjesec dana sam vozao fazera 600, skoro isti motor,samo je naked, i rekao sam to je to,taman. I dalje sam htio nakeda,ali nisam pozalio s ovim. Polozaj za volanom kao i u klasicnih nakeda,ali zbog plastika se mnogo lakse vozi,mnogo stabilniji, zadovoljan sam voznim karakteristikama. Naljepnice su jucer narucene,trebale bi sutra biti gotove. Kacigu sam odmah uzeo HJC, samo moram jos jednu za djevojku jer ce se ona najvise vozati samnom :D
Mislio sam se da li da prodam e39,imam par ponuda vec dugo vremena sto bi uzeli,pa da si uzmem e60,ali da pređem na diesela ne pada mi na pamet. Pa kontam neka njega tu,sluzi odlicno, a dalje skupljati lovu pa kad vec mjenjam uzeti samo 545i, a do tada Boze zdravlja i srece pa uzivati u ovome :D
 
Član
Ma motor se po meni kupuje po tome gdje ces ga voziti a taj motor sa tim polozajem tijela I plastike je za svih destinacija! :D
 
BHT Ovisnik
Slazem se. Ja sam bio neodređen, prvo planirao enduro, ali sam se odlucio za naked zbog malo vise snage,jer ipak vecina endura su oko 50ks, sto je malo i tromo za sigurno preticanje. Naked mi je najvise odgovarao za uzivanja, a za F-ove iskreno nisam mnogo ni znao. Ali mi je na prvu extra legao. Dosta ugodnija voznja sto se tice vjetra,manje siba po tebi pa je odmah i manje umora na dalje,a polozaj za volanom isti kao i u nakeda
 
BHT Ovisnik
Lik me izradio za naljepnice, ali imam u planu druge,ali tek iduce sezone, sada se necu izlagati bezze trosku. Ostalo je sva pali i vozi,svaki dan sam na njemu. Bme sinoc upalio nakon 6 dana. Doduse od posla nisam ni na forum ulazio po par dana,al ako nista bacim krug navece,ili idem na posao s njim. Stavio sam samo reflektirajuce crvene trakice. Bojao sam se da nece leci,al nije lose,razbija monotoniju. Te sam stavio i xenon 4300K
Bio sam kupio i moto jaknu,ali mi je mala te sam je proslijedio dalje. Planiram s dvojicom rodaka (jedan novopeceni kao i ja motorist i jedan koji je vec 18 god na motoru) baciti krug s bmwom do Austrije na zimu u Louise pa se opremiti fino i docekati sezonu :)

pJ8Cnuo.jpg

UHtVPIA.jpg


sAAz5RE.jpg

63456252839441778684.jpg

ammHGVt.jpg

28802044060385576307.jpg

17349117732217489068.jpg


Malo sam smorio sa slikama al eto, vozi se svakodnevno,samo da vrijeme posluzi :)
 
Super Moderator
Imam ti ja jaknu i hlace kozne ixs, crno/plavo i pokoji sivi detalj :) ako te zanima kad dodjem kuci mogu uslikati i provjeriti velicinu
I jel dosta bolje navece kako si stavio xenon?
 
BHT Ovisnik
To jeste haha, za svoje godine je lijep, ja mu bas nista ne bih mjenjao :D
@allroad pa i nije neka vele bolja vidljivost da budem iskren. Ako nađem njegov stari far vidjeti cu da stavim morimoto, jer je on kupio original far iz engleske i stavio,tako da valjda ima negdje stari

Mali susjed nabavio motor, ala isti :D
52353728088320331923.jpg


I bmw je jos tu :D
Tq8IyzN.jpg

rf0OgjS.jpg
 
Poslednja izmena:
Top