Xsara 1,9 TD Coupe

Xsara 1,9 TD Coupe

Evo nakon visemjesecne potrage za dobrim novijim autom i povremenim trosenjem novca iz steka za druge potrebe odlucio da odustanem i posvetim se svojoj Xsarici i ulozim nesto novca u nju...

Model je iz 1998. godine, coupe verzija sa 1,9 TD motorom koji sa intercoolerom pravi 66 kw ili 90 KS.

Od opreme ima klimu, elektricne podizace i retrovizore, centralno daljinsko zakljucavanje, maglenke, podesivi volan po visini i dubini, tonirana stakla sa zastitom od UV zraka....

Auto vozim(o) vec 8 godina, kupljen je u Brckom 2005. godine sa 135 000 na satu...

Trenutno je na satu nesto ispod 290 000 i vecih problema nisam imao osim jednog koji i dan danas traje... Auto je preslo i proslo sve i svasta ali i dalje ide!

Udarena je na nekoliko mjesta, i vozi se sa puknutom sajbom vec godinu dana pa mi je to trenutno prioritet uz problem sa Lucas-ovom pumpom koji nije bio toliki problem dok nisam preko Cemernog krenuo na more...

Posle o problemima a sad evo nekih slicica...



dsc03739.jpg


dsc03741.jpg


dsc03746.jpg


dsc03740.jpg


dsc03743.jpg


Kao sto se vidi na poslednje 2 slike, auto je udareno na 2 mjesta i prvo sto imam u planu je farbanje auta... Planiram rasklopiti sve do lima sto se tice unutrasnjosti, kao i skidanje svih stakala ukljucujuci prednji sajbu koja je napukla, zatim poskidati sve djelove limarije koji se mogu skinuti izvana(hauba, gepek, vrata, prednji blatobrani...

Nakon farbanja, prvi sledeci problem koji bih rjesio je problem sa manjkom snage motora koji traje od kako mi je na pumpi kapala nafta, pa sam vozio nekom bosisti u Derventu, covjek mi uzeo 200 eura za remont a da pumpu nije ni otvorio, sto sam tek posle u ovlastenom servisu saznao, kao i to da je nafta kapala na gumicu cok ventila... Tada u ovlastenom su zamjenili taj ventil i rekli da je taj lik samo smanjio kvalitet smjese goriva i vazduha..

E sad zanima me kako to vratiti da bude kao prije, posto je ocigledno da se pumpa ne mora otvarati itd...

Nakon sto ofarbam i sredim taj problem sa snagom, stavio bih neke felge 15-ke i mozda xenone.. I to je to sto se tice ulaganja za sad...

Svaki savjet i preporuka je dobrodosao!
 
Član
Lepa boja i zanimljiva xsara. Sto se tice motora, idi kod nekog dobrog majstora, ako ti treba previse novca za sredjivanje vozi dok ide a posle razmisli o hdi motoru, kompletan motor sa menjacem i instalacijom ima da se nadje za 200e, jer nikome ne odlazi pa ovi na otpadima nemaju kome da prodaju... Srecno u nastavku radova, felne 15 su joj taman sto se tice udobnosti ali su vizelno male.
 
Zaokruzio sam crvenim krugom mjesto na kome su mi neke zice isjecene, da li je moguce da zbog toga imam problem sa snago auta?!

xud9te.jpg
 
Top