xenoni po magli

xenoni po magli

Kontam da ugradim xenone, ali kako se često desi da vozim noću i po magli , pitanje za one koji su bili u takvoj situaciiji , kako se vidi po magli samo s kratkim ( bez maglenki) ? čujem da se po kiše dosta loše vidi , ako je i magla lošija no s običnim da se ne upuštam u investiciju, Hvala
 
Član
Osobno imao sam 8000K u lechi i po kishi nisam crne macke vidio, koliko asfalt em upije em reflektira svijetlo, na 6000K je ajmo reci zadovoljavajuce, ali opet losije nego sa halogenkama u obicnom faru...
 
Farovi su mi bez leca,dosta puta sam se potrefio u magli i to bas jakoj gdje su i ptice isle pjesice :D
Ok su xenoni po magli i po kisi,ali uvijek upalim i maglenke dodatno :123:
 

mm3

Član
ovisi koja ti je boja xenon sijalica, ali generalna usporedba xenon-halogen sto se tice vidljivosti je xenon u svakom slucaju u prednosti i u magli i bez nje
 
Član
u mene 6000 k...farovi s lecom...po kisi malo losije nego po magli...a ipak zadovoljavajuce i meni bolje nego obicne H sijalice.....
 
trenutno 4300k, jako dobre i po kisi i po suhom, prethodno koristio 6000k, po suhom su bolje, ali po kisi jadi.....
i da, far je sa lecem, po magli 4300k mnogo bolji ;)
 
Član
Kod mene su 8k pa mi je opet bolja vidljivost i po magli s njima nego sa obicnim sijalicama jest da bljesti na sve strane :D al se opet vidi :cool:
 
Član
tibor987 je napisao(la):
Osobno imao sam 8000K u lechi i po kishi nisam crne macke vidio, koliko asfalt em upije em reflektira svijetlo, na 6000K je ajmo reci zadovoljavajuce, ali opet losije nego sa halogenkama u obicnom faru...

Potpisujem. Vozio vise auta sa tvornickim xenonima i imaju nekih prednosti kad je suho, al po kisi, posebno ako je crni asvalt, neka hvala.
 
Član
Po magli i kiši bez žute svjetlosti ništa...bjela a pogotvo plava 0 bodova...ako baš hoćeš xenon ona 4300k on je žućkast ali teško je Kineza naći ;)
 

mm3

Član
darko13 je napisao(la):
Po magli i kiši bez žute svjetlosti ništa...bjela a pogotvo plava 0 bodova...ako baš hoćeš xenon ona 4300k on je žućkast ali teško je Kineza naći ;)
nije uopce tesko samo treba znati gdje traziti ;)
 
Član
kod mene na jednom faru xenon 6000k a u drugom faru obicna zuta halogen napravio neki mix:D ubrzo moram ici u kupovinu xenona:icon_smile:
 
Top