Xenoni i obicni farovi? Moze lokot :D

Xenoni i obicni farovi? Moze lokot :D

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozz ne znam da li se pricalo vec o tome, nisam nasao! Interesuje me da li cu imati funkciju xenona da to sve radi kako treba, al' na obicnim farovima bez sociva! U pitanju su farovi od Vectre A! Da li bi to bile uzalud bacene pare, il' bi moglo dobro sluziti, mislio sam ugraditi 6000K xenone! Ako neko ima korisnih informacija nek' javi!
 
RE: Xenoni i obicni farovi?

http://www.youtube.com/watch?v=Lxtz7VJ-1LI

Ako ugradis obori ih, mada na nekim autima smeta i kad je oboreno, posebno golf 2 sa xenonima... takve bukvalno ne mogu gledati ni po danu, a kamoli po mraku... oci me zabole, mozda ima jos neko iskustva pa vidi ;)
 
Član
RE: Xenoni i obicni farovi?

moj drug ima na audiju,isto 6000k,fabricki farovi,bez sociva,extra mu vidljivost,,ja imam na kecu isto,ali 8000k,malo bodu u oci,bolje da sam 6000 uzeo,al et,,iskreno ja bi ti preporucio xenone,vidljivost je bolja koliko hoces;)
 
RE: Xenoni i obicni farovi?

vidljivost bolja s xenonima sigurno, samo je fora sto fabricki far rasipa usiroko pa se dosta gubi za razliku od farova sa socivima. Ako imas mogucnost pored xenona uzmi i sociva i imaces extra
 
RE: Xenoni i obicni farovi?

technoGeek je napisao(la):
http://www.youtube.com/watch?v=Lxtz7VJ-1LI

Ako ugradis obori ih, mada na nekim autima smeta i kad je oboreno, posebno golf 2 sa xenonima... takve bukvalno ne mogu gledati ni po danu, a kamoli po mraku... oci me zabole, mozda ima jos neko iskustva pa vidi ;)

Imam motorice u farovima sa cetiri opcije stimanja visine, valjda bi ostali oni u funkciji! A interesuje me, koliko bi kostali ovi xenoni kratko/dugo odnosno bixenon! Jer koliko sam uspio vidit H4 sijalicu imam, ujedno kratko i dugo!
 
Član
RE: Xenoni i obicni farovi?

imam ja xenon u golf mk4 600k...super stoji....motorici ti rade...stavi ba neam tu razmisljanja...samo bilo bi bolje i da ti je staklo makar providno bez onih zubaca ali ako stavis neces se pokajati....ako budes uzimo uzmi xenon kratko "bijela"halogena dugo....neznam ja kako je sa tim bixenonom ali sa xenonom da blicas nije dobro jer on ima odredjeno vrijeme dok ne postigne temperaturu...ako ces stalno voziti pod dugim uzmi bixenon ako neces onda xenon i ne idi dalje od 6000k niposto...
 
Član
RE: Xenoni i obicni farovi?

ja sam dobio neke bixenon sijalice,i spojio ih,da vidim kako sijaju 8000k,mislio sam da nece moc blicat,bas dok se ne zagrije sijalica,ili tako nesto,posto sam tako cuo,ali nije tako,cak i sa ugasenim autom,kad blicam odma se pale,i ostanu tren jedan upalje i ugase se;)
 
RE: Xenoni i obicni farovi?

GOLF TZ je napisao(la):
imam ja xenon u golf mk4 600k...super stoji....motorici ti rade...stavi ba neam tu razmisljanja...samo bilo bi bolje i da ti je staklo makar providno bez onih zubaca ali ako stavis neces se pokajati....ako budes uzimo uzmi xenon kratko "bijela"halogena dugo....neznam ja kako je sa tim bixenonom ali sa xenonom da blicas nije dobro jer on ima odredjeno vrijeme dok ne postigne temperaturu...ako ces stalno voziti pod dugim uzmi bixenon ako neces onda xenon i ne idi dalje od 6000k niposto...

U tebe na golfu su vec fabricki kristalni farovi, a u mene su oni "zamuceni" :p pa ne znam dal' prvo da ganjam kakve farove sa socivom pa onda xenon!
 
Član
RE: Xenoni i obicni farovi?

drug u svakom slucaju je bolje ako imas socivo,ali moras od neceg krenut,il prvo kupit xenone a kasnije farove ili obrnuto,u krajnjem slucaju isto ti ga dodje,tako da...
xenoni su bolji sto jest jest,,ja ne znam bil se mogao vratit na obicne sijalice,,veeelika je razlika;)
 
Član
RE: Xenoni i obicni farovi?

GOLF TZ je napisao(la):
imam ja xenon u golf mk4 600k...super stoji....motorici ti rade...stavi ba neam tu razmisljanja...samo bilo bi bolje i da ti je staklo makar providno bez onih zubaca ali ako stavis neces se pokajati....ako budes uzimo uzmi xenon kratko "bijela"halogena dugo....neznam ja kako je sa tim bixenonom ali sa xenonom da blicas nije dobro jer on ima odredjeno vrijeme dok ne postigne temperaturu...ako ces stalno voziti pod dugim uzmi bixenon ako neces onda xenon i ne idi dalje od 6000k niposto...

jesu u tebe obicni farovi ili s lecom??? Znaci da ne idem preko 6000k, ok, to bi na ljeto trebalo ici na ugradnju pa se informisem i ja polako

Zna li netko cijenu polovnih originalnih farova za Golf 4, s lecom
 
Član
RE: Xenoni i obicni farovi?

Grome, preporucujem ti xenon.. u mene amidza ima u b5 passatu na obicnim farovima xenon.. a u njega su posve mutni farovi i extra svijetli :) i meni uskoro trebaju doc xenoni ;)!
 
RE: Xenoni i obicni farovi?

uni--que je napisao(la):
Grome, preporucujem ti xenon.. u mene amidza ima u b5 passatu na obicnim farovima xenon.. a u njega su posve mutni farovi i extra svijetli :) i meni uskoro trebaju doc xenoni ;)!

a koji b5 malo tacniji budi ali mislim posto kazes da su mutni to dodje ona verzija od 97-98 god......
 
Član
RE: Xenoni i obicni farovi?

uh, oprostite.. ja sam mislio da se podrazumijeva da je to ta ? :S da 98 godiste je :)![/align]
 
RE: Xenoni i obicni farovi?

Svijetli extra, ali zato smeta i drugima ako su podignuti, vidis ti dobro, ali isto tako smeta i drugima u nekoj granici ;)
 
RE: Xenoni i obicni farovi?

da ne otvaramo 2 teme iste da pitam usput gdje se ima uzeti xenoni al da mi je i sa socivom na golfa 2

Drug xenoni su zakon !!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top