Xenoni i Motori brisača - objašnjenje

Xenoni i Motori brisača - objašnjenje

Član
Našao sam stranicu gdje je čovjek fino objasnio problem sa Xenonima i crkavanjem motorića brisača, i još nekih stacvri. Ovdje je Volvo (2005.+) u pitanju, ali vrijedi za sva vozila tih godina (Golf V itd...)

https://www.skbowe.com/a/issues/
 
Član
Treba samo staviti balaste sa can-busom, zbog pretvorbe napona. Najbolje je uzeti kvalitetniji HID kit, tj provjerenog proizvođaca i nece biti problema
 
Član
Jebi ga, raja pribjegava jeftinijim metodama nekih setova sa zasebnim hladnjacima, nešto što vide na FB za 30-40 KM i kuka kad mu još nešto otkaže.
Što kažeš, provjerenu marku uzeti sa CANBUS modulom i trebalo bi da je mirna guzica, čak i platiti nekom vrsnom električaru da ne bi bilo kasnije puko kvar.
 
Član
Jebi ga, raja pribjegava jeftinijim metodama nekih setova sa zasebnim hladnjacima, nešto što vide na FB za 30-40 KM i kuka kad mu još nešto otkaže.
Što kažeš, provjerenu marku uzeti sa CANBUS modulom i trebalo bi da je mirna guzica, čak i platiti nekom vrsnom električaru da ne bi bilo kasnije puko kvar.
Pa da nije Can-Bus izbacivalo bi gresku na bordu zbog sijalica. A canbus ne izbacuje i opet rikne. Najebolje kupiti polovne balaste sa otpada barem po meni ako se mogu povoljno naci.
 
Član
Polovne, nove ko ima, i još si mirniji, bar znaš šta imaš onda.
A de mi objasni, canbus se stavlja samo da ne javlja grešku na bordu,tabli, a balast pretvara struju ?
 
Član
Da, CAN-BUS vara sistem, i malo pegla struju PWMa. Ali ne dovoljno kad je PWM ispod 100Hz, kao sto je objasnjeno na toj stranici (Volvo 2005.+). Kako je kod ostalih ne znam
 
Član
Ono što niko neće da shvati je da ne postoji can-bus xenon, to je kineska izmišljotina. Can-bus je protokol za komunikaciju između različitih komponenti. Uslov toga je mikroprocesor i minimum 4 žice. Koliko balast ima? Dvije. Ima li mikroprocesor? Naravno da nema.

I ja sam to čitao, upravo je problem PWM, što je neki sistem za smanjivanje voltaže na halogenim a smeta xenonu koji pravi povrati struje kroz minus zbog toga i stradaju brisači.

Na jednom volvo forumu frajer garantuje 1000% da problem rješava direktno spajanje balasta na akumulator, mada recimo kod Peugeota 407, član saledoboj je sve probao i uvijek mu je crkavao brisač.
 
Član
Ono što niko neće da shvati je da ne postoji can-bus xenon, to je kineska izmišljotina. Can-bus je protokol za komunikaciju između različitih komponenti. Uslov toga je mikroprocesor i minimum 4 žice. Koliko balast ima? Dvije. Ima li mikroprocesor? Naravno da nema.

I ja sam to čitao, upravo je problem PWM, što je neki sistem za smanjivanje voltaže na halogenim a smeta xenonu koji pravi povrati struje kroz minus zbog toga i stradaju brisači.

Na jednom volvo forumu frajer garantuje 1000% da problem rješava direktno spajanje balasta na akumulator, mada recimo kod Peugeota 407, član saledoboj je sve probao i uvijek mu je crkavao brisač.
Da spajanje preko releja na akumulator (i plus i minus). Ali onda ima problem sa greskom na inst.tabli
 
Top