xenoni, bixenoni, LED sta jos ??

xenoni, bixenoni, LED sta jos ??

Član
Evo ovako, ja sma narode totalno izgubljen, uzeo sam auto sve one bitne stvari sam zavrsio sad malo da udovoljim sebi i svom cejfu. Hocu da imam bijela svijetla, znaic ne bjellkasta ne plavkasta nego bas bijela. E sad mnog su mi rekli da ne stavljam xenone, da li su oni jedini nacin da dobijem tu bijelu boju, ili postoje recimo LED bijele sijalice bas ako i ove zute, samo ove da izvadim te bijele stavim i to je to ?
 
Član
samo xenon od tih LED sijalica nema nista mozes ih koristiti samo kao dnevna svjetla za voznju su ne upotrebljiva nemaju dovoljno jacine i ako hoces bas bijelu boju uzmi xenone sa oznakom 5000 K ili 4300 K ;)
 
Član
adi187 je napisao(la):
samo xenon od tih LED sijalica nema nista mozes ih koristiti samo kao dnevna svjetla za voznju su ne upotrebljiva nemaju dovoljno jacine i ako hoces bas bijelu boju uzmi xenone sa oznakom 5000 K ili 4300 K ;)

Ali cuo sam stvarno dosta prica o tome da xenoni znaju pregoriti veoma brzo, i da nisu bas preporucljivi, sad jel to do kvalitete samog proizvoda ili. Znaci smao xenon bez nnjih LED sijalice same ne vrijede ?
 
Član
To je diskutabilno,i obicne halogene sijalice znaju da crknu ne traju ni mjesec,sto se tice xenone sve je to kinesko al ima i kineskih kvalitetnih setova nije dzabe i cijena pojedinim 50 a nekim 100 i vise KM

mada i ovi najjeftinij kod nekih rade i po godinu-dvije bez problema ;)

Na koje auto to ugradjujes ?
 
Član
adi187 je napisao(la):
To je diskutabilno,i obicne halogene sijalice znaju da crknu ne traju ni mjesec,sto se tice xenone sve je to kinesko al ima i kineskih kvalitetnih setova nije dzabe i cijena pojedinim 50 a nekim 100 i vise KM

mada i ovi najjeftinij kod nekih rade i po godinu-dvije bez problema ;)

Na koje auto to ugradjujes ?

Ajde vidjecemo onda pa naci set citav i moliti boga da ce staviti nesh kvalitetno. Imal ko ovdje kod nas da to radi kvalitetno, mislim prodaju. Jer mi smo relativno blizu ja sam iz Zivinica. A auto je Audi A4 2005 godina
 
Član
Na pojedinim novijim vozilima kad crkne sijalica sistem pokazuje i pravi gresku pali se lampica i dolazi ti obavijest na putno racunalo isto se desava kad se spoje xenoni, kod nekih auta prijavljuje gresku samo kad crknu od pozicije a na nekim i na dugom i kratkom svjetlu, i kad se stave obicni xenon set na takva auta isto prijavljuje gresku kao da je sijalica crkla :icon_rolleyes: i onda ti trebaju xenoni sa can bus tehnologijom il tzv varalice za xenone

Imas u dedicima iza galaxisa momak radi xenone ima i kvalitetnih setova i ovih sa can bus na koje daje i garanciju a ima i ovijh jeftinih odes do njega i ugradi ti ;)

A javit ce se netko pa ti kaze trebal za tu tipu audija can bus il mogu obicni setovi ;)
 
Član
uzmi canbus xenon set 5000K, i miran. imas cistu bijelu svjetlost, plus ti nece stetiti instalaciji radi canbus.-a. javi se na pp ako ti trebaju ;)
 
Član
Znaci 5000K su bijeli. Kakvi su po noci, jer citao sma i ovdje na forumu da pojedini su prava uzivancija ono stetski ali funkcionalnost nula bodova. Konkretno eto ovi 5000 K sa ti can bus.
 
Član
Samo pazi da te ne zajebu sa cijenom. Davno kada sam ja sebi kupuvao, ovdje su bili 200 maraka, a ja na ebay uzeo za 100, bezobrazluk. Naravno, ovo je sad sve dosta jeftinije.
 
Top