Xenon žuti

Xenon žuti

A69

Član
Posto se ne razumijem u sijalice, a u zadnje vrijeme me to dosta nervira, molio bih za vasu pomoc.

Naime, prvo, kako uopste mogu da odredim tip xenon i sve to, jer ko sto sam rekao da se slabo razumijem. Nisu mi bixenoni, Znaci kratka svjetla su mi xenoni, a duga halogena.

A drugo, u zadnje vijeme, jedan xenon mi je malo žut, i nekad mi se cini da sve vise zuti, i da nema vise onu lijepu bijelu boju. Je li to treba znaciti da nesto nije uredu sa xenonom ili?

Hvala svima unaprijed.
 
Pa pretezno cim je sijalica pri kraju ona pozuti ili u vecini slucajeva dobije neku ruznu ljubicastu boju koja se probija kroz to "bjelilo" :)
 
Član
H1, H4/H, H7 komad 20KM a par 35KM
VVVVVVVVVVVVVVVV
VVVVVVVVVVVVVVVV
VVVVVVVVVVVVVVVV
VVVVVVVVVVVVVVVV
 
Član
Prvo uradi ovo:

ostavi gdje je koja sijalica, zamijeni samo strane balastima. Ako ista sijalica bude svijetlila zuto do sijalice je, ako promijeni stranu pa pocne druga strana da zuti onda je balast oslabio i promijenio boju sijalici.

Javi se na PP ako ti sta treba.
 
Član
Pa samo ti je bitno da ima isto K koliko i ona druga, to ti je ustvari boja sijalice odnosno temperatura boje, treba da pise na sijalici, obicno bude mali papiric na jednoj zici od sijalice i tu pise, a za proizvodjace neznam, ima ih nekoliko, koji je najbolji neznam
 

Prilozi

  • 201208231113443870.jpg
    201208231113443870.jpg
    112,8 KB · Pregleda: 12

A69

Član
P.S. A druga sijalica koja je savrseno bijela, mi malo ponekad trepce :) ?

Da napomenem, xenoni su fabricki
 
Top