Xenon VS Bi Xenon

Xenon VS Bi Xenon

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kao sto naslov kaze, sta je po vama bolje, iskustva, prijedlozi i ostalo...
Odlucio sm se bio za Bi Xenon, ali ispade da se dosta losije vidi od Xenona (jedno te isto - dugo kratko), navodno sam dobio informaciju da je kratko kod Bi Xenona dosta slabije i krace, za razliku od Xenona (kratko naravno), a dugo je vidljivost katastrofa :icon_question::icon_question:
E sad sam u teskoj nedoumici, predomislio sam se i narucio Xenon, ali opet Bi Xenon je Bi Xenon
U pitanju je H4 sijalica. Ljudi pomagajte, kakva su vasa iskustva s Bi Xenonom i da li je bolji ili losiji :icon_question::icon_question:
H4 Bi Xenon
I jos jedna sitnica, ima li razlike i u balastu kod setova H4 Xenon i Bi Xenon ili je samo razlika u sijalici - tipa kupim kasnije samo sijalice H4 Bi Xenon ili ipak moraju i balasti (mozda glupo pitanje ali sta mogu - bolje pitat nego se praviti glup :lol:)
 
Član
Razlika izmedju jednih i drugih je u tome sto ovi drugi imaju i dugo svjetlo xenon a obicni imaju dugo svjetlo halogen ili u nekim slucajevima nemaju oupste sugo svjetlu.. To da se losije vide je apsolutna glupost i moze je izreci samo neko ko nema robe na stanju :lol::lol: ili neko ko nije vidio bixenon uzivo..

Balasti su univerzalni tj. odgovaraju za sve.. Sto se tice nadogradnje na bixenon trebaju ti dvije bixenon sijalice i instalacija jer bixenon ima dodatne kablove za uzimanje struje sa akumulatora itd..
 
Ti si mi k¨o narucen trebao Edo. Znaci mogu kasnije sijalice promjeniti i instalaciju nabaviti i to je to. Koja je cijena Bi xenon sijalica zamjenskih i te instalacije (nemo reci da se ne moze kupiti zasebno :icon_cry::icon_cry:)
P.S. Znam razliku Bi i Xenona, samo me interesuje koji bolje osvjetljava na otvorenom, logicnije mi je Bi, ali kad sam cuo da su slabiji, ??????, razlog, finta, fora, to mi nejasno, Dugo i kratko da je slabije od kratkog
 
Član
ja sam uzimao na koridoru (arizona brcko) bixenon, ja sam zadovojan,a cijena jedne sijalice bixenon
kod ovog lika gdje sam ja uzimao je 30-35 km:icon_exclaim:
 
Član
adams je napisao(la):
ja sam uzimao na koridoru (arizona brcko) bixenon, ja sam zadovojan,a cijena jedne sijalice bixenon
kod ovog lika gdje sam ja uzimao je 30-35 km:icon_exclaim:

Drug valjda znas da jedna obicna halogena da valja, npr h7 sijalica kosta 10-ak maraka, kakav kvalitet onda treba ocekivati od te bixenon sijalice od 30KM :icon_question::icon_question:
 
Član
zen3dom je napisao(la):
Ti si mi k¨o narucen trebao Edo. Znaci mogu kasnije sijalice promjeniti i instalaciju nabaviti i to je to. Koja je cijena Bi xenon sijalica zamjenskih i te instalacije (nemo reci da se ne moze kupiti zasebno :icon_cry::icon_cry:)
P.S. Znam razliku Bi i Xenona, samo me interesuje koji bolje osvjetljava na otvorenom, logicnije mi je Bi, ali kad sam cuo da su slabiji, ??????, razlog, finta, fora, to mi nejasno, Dugo i kratko da je slabije od kratkog
Ja ne kontam stha ti tocno hoces reci-pitati... Citat tvog texta
"??????, razlog, finta, fora, to mi nejasno, Dugo i kratko da je slabije od kratkog"
Dugo bixenon svijetlo je logicno jace od kratkog za to je i napravljeno, eh sad ne kontam sta ti navodis gore, da ti je bixenon slabiji od xenona ili shto ?
 
Takvu sam informaciju dobio, pa ni meni nije jasno da li je to moguce? U sustini, Bi xenon je isto jedna sijalica samo se pomice - pogledaj link u prvom postu
 
Član
Nije to deyo cojk mislio..on je cuo da je kratko kod bi-xenona dosta losije i slabije od kratkog kod obicnog xenona na kratkim svjetlima sto nije istina...edo ti je sve reko ko ti to moze reci tako da nema potrebe da se zbunjujes dalje ;)
 
Član
ako sam dobro shvatio tebe interesuje razlika obicnog xenona i bixenona kad je kratko upaljeno, kratko i jasno nema razlike u kratkom isto se vidi kod obadvije sijalice
 
Član
@ edo 16v a pa sad kvalitet il ne... jedan jaran je uzimao prije 10ak mjeseci sve radi ok, ja
sam uzeo prije 3-4 mjeseca sve ok fercera, sad dal' se slabije il jace vidi od nekih poznatijih brendova u to ne ulazim, al uglavonom bolje je nego halogena sijalica 10x:icon_smile::icon_exclaim::icon_exclaim:
 
Početnik
hmm.. mi na poslu stavljamo xenone znaci ne bi nego obicne..
a kako svi kazu kao i sama cijena da su bi bolji i skuplji naravno..
a to je moguce do proizvodjaca ili farova..
 
Član
nodiash je napisao(la):
Nije to deyo cojk mislio..on je cuo da je kratko kod bi-xenona dosta losije i slabije od kratkog kod obicnog xenona na kratkim svjetlima sto nije istina...edo ti je sve reko ko ti to moze reci tako da nema potrebe da se zbunjujes dalje ;)

potpis ;)
 
daj ljudi ne svadjajte se, to nije cilj ovog foruma :icon_exclaim::icon_exclaim:
Porediti Bi xenon i xenon logicno, ali kayem logicno, nema potrebe, ali ja sam naveo da iz nekog razloga, do skorijeg vremena meni nepoznatog, ovaj Bi xenon davao losiju svijetlost od xenona - takvu sam informaciju dobio. :icon_confused:
Naime, u cemu je ispala caka, fora.
Ovaj Bi-Xenon je izgleda neki kinez teski, potrebno ga je spajati preko releja, osiguraca, vuce mnogo vecu struju, a balasti imaju dozvoljeni opseg napona od 11V do 14V, a sijalice si losije rijesene tako da pri dugim svijetlima svjetlost ne rasprsuje pravilno, baca negdje sa strane svijetlost.
Xenon (koji sam na kraju i uzeo) vuce mnogo manju struju, direktno se kopca, bey ikakvih releja osiguraca i ostalih komplikacija, a sto se tice duzine vidljivosti kratkog xenona, vise sam nego zadovoljan. I da, opseg napona njegovog balasta su od 9V do 16V.
Dakle u tome je bila ta caka, fora, oko ovog pitanja, a sada sam napokon i dobio odgovor pa ga djelim ovdje s vama, jer danas sutra mozda ce opet ovo nekome zatrebati pa nek ima.
U svakom slucaju hvala svima na odgovorima i ostalo
P.S. I bez svadje please......
:123::123:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top