Xenon sijalice???

Xenon sijalice???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Raj uzimao sma sebi skoro xenon sijalice,i to uzeo pilotove one kao malo bolje i skuplje platio neih 18km,medjutim nije mi bas to to,pa jel neko ima prijedlog sijalice koje stvarno imaju slicnosti sa pravim xenon kitom,jer vidjao sam na nekoliko auta bas plavo-bijele sijalice,recimo da ima nekih pa cak 80% slicnosti sa xenon kitom! Ali neznam koje trebam uzeti sijalice,jel neko uzimao pa da je zadovljan sa bojom!?
 
Član
De prestani pisati bogati xenon sijalice, xenona vidjelo na globusu nije :) Tako dobru svjetlost si mogao eventualno vidjeti na autima koja imaju lece u farovima, a sijalice mogu biti recimo philipsove blue vision, ili osramove neke.
 
Član
Bezveze bacas pare! 18 po 18 km.. Sve je to lijepo , ali prva kisha, vlazan asfalt, najgora obicna sijalica (zuta) je bolja od tih xenon surogata koje ti uzimash... + instalacije, i sjenilo farova, ako se radi o onim 100 w..
pozz
 
Član
Frend mi je stavio u audija 80 plave ( al ako xenon look ) sijalice i ama bas se nista ne vidi ispred auta po kisi, mozda nekih 3m ispred auta...sranje tesko...ili xenon kit, ili se kani corava posla, jedno ej furat izgled al ovo ti udara direkt na vlastitu sigurnost...
 
Član
Ev i ja priznajem :) imam 100w, exxtra izgledaju, imam sprovedenu novu instalaciju, al po kisi :) tuta, nis se ne vidi :)
 
Član
Taman juce kukam oko sijalica, danas mi krepa desni far...puuu majku mu hebem, valjda ploca nazad krepa nece da radi ni sa novom sijalicom....sreca pa ce ove godine novi farovi...hehe...to vam je planiranje unaprijed :D
 
Član
Joj trizex sto ti seres nekad,nemoj me bezze ispravljat,ja kad ode u auto shop tamo pise xenon sijalice,sto znaci da su ljudi tako nazvali,a i ja znam sta je xenon a sta su sijalice,ali tako pise i vozdra,nemoj bezze pametovat!!!
 
Član
Pa sta cu kad nisi u pravu :) Isto kao sto na zvucniku kompjuterskom pise da je 1000w max :D A on 4x4 cm :) isto tako kad ti seljaci stave oznaku da je xenon ,a za xenon samo culi na bhtuningu :) I pametovat cu kad sam u pravu, jer govorim iz iskustva.
 
Član
Ja kazem sta mi na racunu pise i na kutiji kad kupim te sijalice :) a da to nije xenon to znam,ali jbg kad su ljudi koji to prave nazvali tako !
 
Član
Pogledat cu ja koje su u mene, uglavnom vuku na xenone, plavkasto bijela boja, od 55/60W su i ja sam prezadovoljan!
 
Član
tibor987 je napisao(la):
Taman juce kukam oko sijalica, danas mi krepa desni far...puuu majku mu hebem, valjda ploca nazad krepa nece da radi ni sa novom sijalicom....sreca pa ce ove godine novi farovi...hehe...to vam je planiranje unaprijed :D

Evo dokaz, stari stavio H7 100W sijalicu i prikljucak an pera sijalice krepala, odnosno ona plastika prikljucka se spalila...ojjj zabave :D
 
Član
tibor987 je napisao(la):
tibor987 je napisao(la):
Taman juce kukam oko sijalica, danas mi krepa desni far...puuu majku mu hebem, valjda ploca nazad krepa nece da radi ni sa novom sijalicom....sreca pa ce ove godine novi farovi...hehe...to vam je planiranje unaprijed :D

Evo dokaz, stari stavio H7 100W sijalicu i prikljucak an pera sijalice krepala, odnosno ona plastika prikljucka se spalila...ojjj zabave :D
Rele cini cuda...Nedavno mi covjek dosao kaze svijetla mu blicaju, sama od sebe (trepere) ja otvorim haubu, plastika se stopila za far, i insalacija se krenula topiti, tako da je masu gubio...Zato stavit 55/60 i prst u uho... :)
 
Član
Ma znam ja sta ti hoces reci, al bas zato sto si upucen u tematiku smijesno zvuci da ih zoves tako, tako ih zovu obicno dilajberi koji veze nemaju :)
 
Član
ima xenona se kupit u RMU banovići,na 8000metara ispod zemlje pored standardnih gasova dolazi i do pojave xenona u narodu poznatiji kao kseon i tu ga narod skuplja u vrece i iznosi na povrsinu divne nam zemlje i onda prodaje,moze se kupiti subotom ujutro oko 3:45 samo ko prvi dodje...

btw tibore stigosel farovi?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top