Xenon pitanje

Xenon pitanje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eh ovako kolege,u planu sam da kupim xenone i imam ponudu od jednog covjeka iz Tuzle za xenone marke Lux Pro.Jel ima ko takve ili .....Pa da pitam vas koji imate koliko jacina je najbolje da uzmem ja sam mislio 6000K uzeti.Posto je u mene odvojeno kratko i dugo konto sam prvo uzeti sad H7 kratko dok nisam potrosio pare a posle kad opet skupim ja mislim da je H1 dugo.Pa da vas pitam jel dobra ideja da tako uradim da prvo uzmem kratka i ove marke jer nisam bas jak sa parama da se bacam na neku marku skupu.Ovaj set ce me izaci oko 120KM bez ugradnje........Unaprijed svima hvala....u pitanju je passat model 2003 godine....

passat2003 je napisao(la):
Eh ovako kolege,u planu sam da kupim xenone i imam ponudu od jednog covjeka iz Tuzle za xenone marke Lux Pro.Jel ima ko takve ili .....Pa da pitam vas koji imate koliko jacina je najbolje da uzmem ja sam mislio 6000K uzeti.Posto je u mene odvojeno kratko i dugo konto sam prvo uzeti sad H7 kratko dok nisam potrosio pare a posle kad opet skupim ja mislim da je H1 dugo.Pa da vas pitam jel dobra ideja da tako uradim da prvo uzmem kratka i ove marke jer nisam bas jak sa parama da se bacam na neku marku skupu.Ovaj set ce me izaci oko 120KM bez ugradnje........Unaprijed svima hvala....u pitanju je passat model 2003 godine....
Ili je bolji Cobra set za 130 KM
 
ja imam boschove orginal H.I.D xenon kit od 6000K i vrlo sam zadovoljan s njima isto u mjesto H7,evo slika kako to izgleda na mom passatu

 
Član
evo i tebi odgovor care

"Poštovani,

U razgovoru sa našom tehničkom službom koji su upoznati sa problematikom kruženja ovakve ponude na području RH, te više upita sa drugih strana te od drugih kupaca, želimo Vas obavijestiti da se ovdje radi u ovom slučaju o falsifikatu - Bosch proizvoda Xenon Kit(Bosch) iz Kine.
Bosch ne radi kit za nadogradnju Xenon svjetla.

Lijep pozdrav,

PS. Pozdravite onoga tko Vam nudi tu robu, to je čisti falsifikat


Sa štovanjem / Mit freundlichen Grüßen / Best regards

Gordana Družinec

Robert Bosch d.o.o.
Trade Services
AA/SEA2-Zg
p.p. 139
10040 Zagreb-Dubrava
Hrvatska (Croatia)
http://www.bosch.hr "
 
Frenkie-3B je napisao(la):
passat2003 je napisao(la):
edo_16v je napisao(la):
Bosch uopste ne proizvodi xenon svjetla.. ;)

pa koliko si platio taj set od 6000K i gdje je uzeto

platio 180.- svicarski franaka uzeto naravno u svici

pa dobro u svici si kao sto vidim cesto znaci mozda cak i radis tamo a ja nisam bas toliko dobar sa parama ko ti pa sam zato i maksuz stavio da se raspitam koji su povoljni a dobri ,,,,,da sam htio skupe uzeo bi odma philips al nema se para...imal ko lux pro od korisnika....
 
Član
To ne proizvodi BOSCH to je neka kompanija iz Ghuongzu ili kako se vec pise grada, vidis po pakovanju brate da to nije bosch grafika, mislim jeste grafika ali je losa kopija.

Dalje, da se ne bi natezali, u EU ti xenoni se prodaju isto pod imenom BOSCH s tim da je naglaseno d aih ne proizvodi BOSCH nego neko proizvodi u Kini i BOSCH u EU ne preuzima garanciju, te u slucaju kvarova se sve sa tim Kinezima zavrsava.

Meni je zao, ali tako ti je druze...
 
ja sam svoje Bosch kupio u renomiranoj tunerskoj kuci D&W,pravi tuneri znaju o kakvoj je kuci rijec,eh pa ako su mi oni podvalili fake to bi bilo krajnje ne profesionalno od njih sto cisto sumljam :icon_smile:
 
Član
Vjerovatno ovo nisi procitao

"Anmerkung: Wir verkaufen dieses Xenon-Kit vom Hersteller direkt, nicht von BOSCH, da BOSCH diese Installationssätze nicht selbst herstellt sondern für sich herstellen lässt. Die Garantie wird durch den Hersteller, nicht BOSCH herausgegeben.

Für den Einsatz im öffentlichen Straßenverkehr muss Ihr Fahrzeug mit einer Scheinwerfer-Reinigungsanlage und einer automatischen Leuchtweiten-Regulierung ausgestattet sein."

ali nema veze, necemo se dale raspravljati, a D&W je ionako u konkursu....
 
Član
Posalji sam mail pa se uvjeri da uopste ne proizvode xenone za naknadnu ugradnju, valjda oni najbolje znaju sta imaju u ponudi .. (h1, h4,h7 itd..)

http://www.bosch.com/content/language2/html/index.htm

Jbg, bitno je da si ti zadovoljan.. ;)
 
Damir_ je napisao(la):
Vjerovatno ovo nisi procitao

"Anmerkung: Wir verkaufen dieses Xenon-Kit vom Hersteller direkt, nicht von BOSCH, da BOSCH diese Installationssätze nicht selbst herstellt sondern für sich herstellen lässt. Die Garantie wird durch den Hersteller, nicht BOSCH herausgegeben.

Für den Einsatz im öffentlichen Straßenverkehr muss Ihr Fahrzeug mit einer Scheinwerfer-Reinigungsanlage und einer automatischen Leuchtweiten-Regulierung ausgestattet sein."

ali nema veze, necemo se dale raspravljati, a D&W je ionako u konkursu....

vjerovatno zbog boschovi xenona,nego ljudi fake ili ne ja sam zadovoljan,i pisem samo ono sto sam kupio i sto su mi rekli prodavci i imam 2 godine garanciju i zaboli me i da su fake :icon_exclaim:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top