Xenon i bixenon istalacija -> Razlike?

Xenon i bixenon istalacija -> Razlike?

Administrator
Koje su razlike izmedju xenon i bixenon instalacije ako ih ima uopšte? Da li se mogu xenon sijalice spojiti na instalaciju gdje su bile bixenon sijalice?
 
Član
Razlika je u sijalicama i dodatku elektronike koja regulise pomijeranje sijalice iz kratkih u duga svjetla.
Ukoliko stavis sijalicu obicnu xenon u instalaciju bi xenon ona ce raditi normalno.
Ostat ce ti viska samo 2 kabla koji se kace na sijalice da bi elektronika mogla da povlaci sijalice sa kratkih na duga svjetla.

http://www.blindinghid.com/images/h4_hi_lo guide.jpg

Na slici mozes vidjeti Hi/Lo Control Wire, to je jedina stva koja ti ne treba sa bi-xenon elektronike, sve ostalo ostaje isto
 
Član
Čuj u sijalici... Nema razlike nikakve u sijalici. Razlika je u klapni, koju imaš kod bi-xenon sočiva. Kod instalacije je razlika da se plus od dugog kopča na tu klapnu koja se skroz otvori kada upališ dugo. Dakle možeš spojiti xenon gdje je bio bixenon, razlika je dakle samo što nećeš koristiti plus dugog za tu klapnu.
 
Član
Čuj u sijalici... Nema razlike nikakve u sijalici. Razlika je u klapni, koju imaš kod bi-xenon sočiva. Kod instalacije je razlika da se plus od dugog kopča na tu klapnu koja se skroz otvori kada upališ dugo. Dakle možeš spojiti xenon gdje je bio bixenon, razlika je dakle samo što nećeš koristiti plus dugog za tu klapnu.
Koliko sam ja skuzio nije rijec o bixenon socivima nego o H4 bixenon sijalicama jer jedino h4 ima bixenon i regulise se pomjeranjem sijalice kako je kolega iznad napisao
 
Član
A da, zaboravio sam na te sijalice. Čak sam ih imao u 206 dok sam ga vozio. Opet to ne mjenja ništa, iste balaste može koristiti, samo da ne kopča dugo.
 
Administrator
Imam balaste, bixenon instalaciju. Posto bixenon sijalice nisu ispravne, ja vec imam xenon sijalice koje hoću da ubacim umjesto bixenon sijalica i samo pitam da li se mora instalacija mijenjati ili se te xenon sijalice mogu prikopcati na bixenon instalaciju i to je to. Radi se o h4 sijalicama
 
Član
Imam balaste, bixenon instalaciju. Posto bixenon sijalice nisu ispravne, ja vec imam xenon sijalice koje hoću da ubacim umjesto bixenon sijalica i samo pitam da li se mora instalacija mijenjati ili se te xenon sijalice mogu prikopcati na bixenon instalaciju i to je to. Radi se o h4 sijalicama
Ne moras nista mijenjati.
stavi sijalicu u far na sijalicu nakopcaj kablove sa balasta i vozi
 
Top