xenon, boje,balasti...

xenon, boje,balasti...

Član
ajd nemojte se sad svađat.
Mislim da su oba kita AC kod mene je balast zaliven ali vidim neki transformatorčić 2 kondezatora 1000 uF 25V i dva blok kondezatora. Valjda je to AC balast? A sijalice su iste AC I DC jel tako?
 
Svaki balast je zaliven,ako si kupio AC onda je AC :D ,AC balasti zuje pri paljenju.Nisu iste sijalice,AC setovi dosta duze traju jer imaju inverter i elektrode na sijalici se podjednako trose za razliku od DC(smece) setova.Naravno AC Balast svijetli dosta bolje.
Ukratko...
375290391_530.jpg

ac_Ballast.jpg

generic_dc_ballast.jpg
 
Član
Ac balast daje puno jace svjetlo, vise je bijela sijalica na Ac nego na DC setu balasta, a identicne sijalice. Balast je u 99% slucajeva krivac za davanje razlike u boji sijalice kada je sve novo, a iako su oba AC ne mora znaciti da ce isto svijetliti, desavaju se fabricke greske. To ispravljam na licu mjesta prije prodaje ako se slucajno desi, znaci svu robu prije prodaje ( ugradnje, slanja postom ) prvo probam, najlakse je naplatiti pa poslije te ganjaju ;)

Zato imam i DC i AC balaste na stanju uvijek, da se musterija odluci sta mu se vise svidja, a naravno i AC je malo skuplji set ;)

Nije praksa da AC duze traju od DC, jeste ako se nabavljaju najzadnje smece od DC setova koji se prodaju po 40-50km. Kod mene Canbus DC set na svakome autu koji je do sada ugradjen radi bez problema min 1 god, a cijena pristupacna ( 100KM ) ;)
 
Ac balast daje puno jace svjetlo, vise je bijela sijalica na Ac nego na DC setu balasta, a identicne sijalice. Balast je u 99% slucajeva krivac za davanje razlike u boji sijalice kada je sve novo, a iako su oba AC ne mora znaciti da ce isto svijetliti, desavaju se fabricke greske. To ispravljam na licu mjesta prije prodaje ako se slucajno desi, znaci svu robu prije prodaje ( ugradnje, slanja postom ) prvo probam, najlakse je naplatiti pa poslije te ganjaju ;)

Zato imam i DC i AC balaste na stanju uvijek, da se musterija odluci sta mu se vise svidja, a naravno i AC je malo skuplji set ;)

Nije praksa da AC duze traju od DC, jeste ako se nabavljaju najzadnje smece od DC setova koji se prodaju po 40-50km. Kod mene Canbus DC set na svakome autu koji je do sada ugradjen radi bez problema min 1 god, a cijena pristupacna ( 100KM ) ;)
Sijalice na AC traju duze,a za balast kako se potrefi.Rodjak ima AC balaste stare 5 godina i jos rade.
 
Član
Sijalice na AC traju duze,a za balast kako se potrefi.Rodjak ima AC balaste stare 5 godina i jos rade.

Do ugradnje je sve i kako se montiraju sijalice i balasti, jesu li mase na autu OK, da li izolacija na sijalici dira metalnu kapicu u faru ako nije sa socivom, jesu li balasti na suhom dijelu motora da ne diraju vodu i blato.
Radim ovo 4 godine, ako je balast dobar i sijalica ce potrajati, ali sam znao stavljati AC setove pa se potrefi da jedna strana crkaje konstantno na AC sijalicama, stavi se par sijalica iz dc seta prestanu kvarovi momentalno ;)

Sve je individualno, ima i do ponasanja vlasnika auta prema svjetlima, mnogi ne gase svjetla pa pale auto, to u veliko uskracuje vijek xenon opreme ;)
 
Poslednja izmena:
Naravno pravilna ugradnja je veoma vazna.Inace ko je presao sa AC na DC nece biti zadovoljan jer je razlika znatna.Ja sam imao DC balast ,mislim da sam ga cak kupio od tebe :D ,i velika je razlika bila u kolicini svjetlosti.U svakom slucaju KVALITETAN AC set je bolji.Kolega Brum Brum to najbolje zna :),jer vjerovatno prodaje kvalitetnu opremu :)
 
Top