WRC - VW ulazi u WRC: šef tima Sainz, vozači Loeb i Solberg?

WRC - VW ulazi u WRC: šef tima Sainz, vozači Loeb i Solberg?

Član
20110302025547_photo_0.jpg


Nemački server Rallye-magazin.de, tvrdi da je kompanija Volkswagen potvrdila ulazak u Svetski reli šampionat, što bi moglo biti ozvaničeno tokom relija Portugal. Prema tvrdnjama nemačkih izvora, šef tima biće Carlos Sainz, a vozači bi mogli biti Petter Solberg i Sebastien Loeb, kome ove godine ističe ugovor sa timom Citroen...


Prvi start Volkswagena očekuje se polovinom 2012. godine, a prva kompletna sezona mogla bi biti 2013. godine. Znak pitanja stoji i iznad takmičarskog bolida. Neki izvori tvrde da će u borbu sa DS3 i Fiestom krenuti VW Polo, ali "u igri" je i model Scirocco.
 
Početnik
Loeb kako je receno nenastavlja karijeru u rally-u..ovo mu je zadnja sezona..a sad mozda ga spuco prenos pa odlucio i dalje..

iako nevjerujem da ce mjenjati tim jer 7 god pobjedjivanja i citroenu,i da predje u VW..nigdje veze

Nemjenjaj konja koji pobjedjuje ;)
 
Član
Da i ja sam shvatio da Loeb napusta rally nakon ove sezone. A i bilo bi cudno da predje u VW, prvo s Citroenom je napravio kompletnu karijeru, drugo francuz je opet logicnije za Citroen da vozi. Ne vidim razlog zasto bi u VW presao, osim da mu ponude bas vise mnogo $$$$.
 
Legend
kako god, ubit ce ih vw nigama
dosta je bilo citroena.. zamrzio sam wrc zbog njega..
 
Član
a što to vw ne bi mogao?? vidjeli smo recimo na dakaru, gdje su pomeli konkurenciju.
 
Član
Dakar je vise trka izdrzljivosti, tu VW nije najbrzi ni kad pobjedjuje, nego najpouzdaniji, sto ga izvuce na kraju :icon_biggrin:

WRC je ipak malo zahtjevnija stvar, ne kazem da ne bi imali tu neke sanse, al ne bi bilo uopste lagano. Ford je najbolji dokaz toga :D

Al opet, uz Loeba bi mogli mnogo, on ce i sa losijim autom uspjeti nesto. Pogledajte par citata, sta su o njemu (Loebu) rekli neki znacajni ljudi auto sporta.

Carlos Sainz, WRC: "Mozete mu dati bilo koji auto, cak i Grupe B i opet bi bio sampion"

Mikko Hirvonen, WRC
: "On je prvi cije vrijeme gledam, da usporedim sa mojim. On je bencmark"

Michael Schumacher, F1: "On je ekstremno dobar, nema ni najmanje sumnje oko toga. Sta on moze uraditi sa automobilom naprosto je nevjerovatno"
 
Član
ammel je napisao(la):
a što to vw ne bi mogao?? vidjeli smo recimo na dakaru, gdje su pomeli konkurenciju.

Ma dakar nije sport nego avantura,pripreme dva auta pa sta bude. Rally je veliko ulaganje,sa visegodisnjim planiranjem, sto je za vw nepoznanica. Ne kazem da ne mogu,ali se sjetim toyote u F1... Ima tu posla
 
Član
Šuplja priča , čisto sumnjam da će Loeb zasrati svoju perfektnu karijeru sa timom koji nikad ništa nije napravio u WRC-u (što kao VW ,što kao SEAT i Škoda)
 
A cuj sto ne bi mogao :lol:, pa gdje ce moci ? Ne znaju ljudi ni salonsko auto iz temelja napravit na novoj platformi, a oni bi u Rally, svrbe ih pare izgleda :lol:, dovoljan mi je dokaz legendarni G60 rallye na kojeg pola foruma iz njemackih garaza baca drkice, a koji nije postigao apsolutno nista...

Zamrzio Citroen ? I ja bi ga zamrzio da tipam na VW, koji im ne moze ni prismrditi. Inace, nek napusti Loeb i zavrsi karijeru, opet tu ostaje Citroen kao proizvodjac, a VW da udje bi volio vise neg ista, taman da se Ford uzme za ruku s Citroenom i da gaze nogama onog ko misli da ce s parama sve uspjeti...

Koliko je Ford u ovom sportu, koliko godina, kakve timove i ISKUSTVO imaju... VW moze imati sve najbolje, ali ono glavno, ISKUSTVO, to im nece ni pare kupiti ;)
 
Član
Opet rasprava na nivou...to kakav će ko biti pokazaće rezultati ne vidim potrebu za pljuvanjem...što više proizvođača bude tu po meni takmičenje je zanimljivije...rezultati će pokazati ko je najbolji nije to BIH da se sve može namjestiti i kupiti...
 
samo cu da ostavim post ovdje da je lakse pratit :D
:icon_exclaim:

vrijeme otkriva sve, vidjet cemo sta ce biti stvarnost od ovog sto se navodi ;)
 
Top