WRC - Kris Meeke otkrio da je pregovarao sa Minijem prošle godine

WRC - Kris Meeke otkrio da je pregovarao sa Minijem prošle godine

Član
20101229031438_photo_0.jpg


Pilot novog WRC tima Mini, Kris Meeke, u razgovoru za dnevnik Belfast Telegraph priznao je da je počeo pregovore sa predstavnicima marke Mini još prošle godine. Sve je moralo ostati u tajnosti, pre nego što je ceo projekat dobio zvanično "zeleno svetlo"...


Kris Meeke se u decembru prošle godine sreo sa Davidom Richardsom, na dodeli priznanja najboljim reli vozačima. Ubrzo mu je kući stigao dopis sa čestitkama i poziv na razgovor sa predstavnicima kompanije Prodrive, koja priprema automobile marke Mini za Svetski reli šampionat.

"Otišao sam na razgovor sa Davidom Richardsom nakon povratka iz Monte Carla. Predstavio mi je planove o povratku Minija u WRC. Tada mi je potvrdio da bi me rado video u timu. Ali, sve je moralo ostati u tajnosti." - istakao je Meeke.

Britanac je istakao da ove godine Peugeot 207 S2000 nije bio najbolji izbor: "Peugeot ove godine u IRC nije imao konkurentan automobil, i ta frustracija se prenela i na moju vožnju. Želeo sam BMW-u da pokažem da umem da pobeđujem, ali sa 207 S2000 to nije išlo. Morao sam ići preko ivice, što je uzrokovalo nekoliko nezgoda. Moram da priznam, da se ulaskom u WRC, moj san ispunio."
 
Top