Woofer

Woofer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozz raja trebala bi mi mala pomoc,znaci problem u woofera je taj kada ga pojacam malo vise pocnu mi oni namotaji unutra da udaraju u dno zvucnika,znaci slaba mi je ona gore guma ili kako se vec zove,i nije od gume nego kao od spuzve,pa me interesuje da li mogu koristiti neku masu da premazem tu gumu pa da ocvrsne malo,znaci postoji li takva masa da kada se premaze nesto da se stvrdne ali da ostane savitljiva.hvala unaprijed.
 
Član
mjenjaj woofer vjerovatnoca je velika da jednostavno ima kratak hod a ti ga tjeras sa vise nego sto je dizajniran da trpi ... lakse ti je prodat taj pa kupit drugi i JEFTINIJE nego se prcat sa tim oko tog nekog mazanja i sta ja znam ... sretno ;)
 
edoze je napisao(la):
pa ako je takav fabricki onda ga tjeras previse:icon_rolleyes:

ma nije fabricki takav imam dva ista,drugi radi kao lud lupa,a ovaj nece ta mu guma skroz slaba mekana i slabo cuva membranu,al mozda je najbolje da ga zamjenem.
 
koji woofer je u pitanju? nikakvi premazi nisu pametno rjesenje jer time otezavas membranu a usput mjenjas i parametre woofera tj odmah nemas dva ista..
 

IGY

Član
daj nam sliku tih woofera
nemoguce je da ikako to premazes ili bilo sta
da ti nije rugacije otpor spojen na njemu pa dobija on malo vise snage od drugog :icon_question:
 
Član
Jel kada zvucnik popravljan ? Mozda nije centriran dobro!
Nebi ti preporucio da premazujes bilo cime,mozes samo gore ostetiti,daj slike neke,mozda treba novo vjesanje ;)
 
Član
premaz ne postoji.

kad spula udara moguci razlozi su da je pojacalo previse odvrnuto, da zapremina kutije nija kako treba, ovjes/spider pri kraju. za ovo zadnje jedini pravi lijek jest recone.
 
emir_89 je napisao(la):
jedno laicko pitanje. jel moguce da je taj woofer odradio svoje??

pozz raja,samo da javim da je woofer stvarno odradio svoje,sada nece nikako da radi,znaci crko skroz,i nije bio neki,al jeb ga meni je zao kad crkne onaj mali iz slusalica zvucnik a kamoli oval veliki.uglavnom hvala na komentarima,:icon_smile:ubuduce znam da se nesmiju premazivati nicim.:icon_cry::icon_cry::icon_cry:
 
Član
a jesil ga pomazo :lol: ... dzes ba to radit ... nov recimo pioneer woofer mos kupit za 130 maraka koji na adekvatnom pojacalu moze razbijat bubrezni kamenac a ti bi da se prcas mazanjem nekakvog noname woofera ... woofera kojeg si juce kad sam ti govorio da ga prodas mogo prodat, a sad ga samo mos bacit ... jos jedan dokaz da je nekad skuplje ustvari jeftinije ;) ... pozdrav i pamet u glavu ubuduce ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top