Woofer se upali odmah dok trosistemci nece??

Woofer se upali odmah dok trosistemci nece??

Član
Eh ovako raja,imao sam problema sa cincevi pukli mi i prekidalo m icesto u autu nisam mogao ostati vise od zivaca :cool:
Dns uzeo druge cinceve sve provukao probao,moglo ali nece trosistemci da mi se upale,tek kada naglo pojacam na playeru pa smanjim onda rade :icon_question:
To mi se desavalo i na starim cincevima nekada.Do cega to moze biti,pojacalo mi je smanjeno ono nije bas odavijeno do kraja,moze l ibiti do zica sa zvucnika prema pojacalo da su tanke,male debljine??.Ili je nesto drugo..?

Zanima me jos ima li veze gdje se ubace cincevi u player imaju 4 izlaza za pojacalo dva crvena i dva bijela,nisam siguran na kojim radi a na kojim ne.Sada su m icincevi na donjim crvenim izlazima :icon_question: :icon_question:

Ima li veze kada se zamjene cincevi desna i lijeva strana na playeru?
Na pojacalu imam 4 ulaza i to sam preko Y kabla sve ukljucio i imam 2 trosistemca i woofer na pojacalu ;)

Nadam se da cete mi pomoci :icon_smile:
 
Član
Vecinom ima prekidac na pojacalu da se prebaci na kolko izlaza da radi na 2 ili 4 a spji woofer na te izlaze gdje su ti sad trosistemci pa vidi hocel njega odmah ukljuciti moguce da je nesto do pojacala znaju i potenciometri zezati probaj malo okrenuti gain desnpo lijeva pa vidi prekidal, nekad i wd 4o pomogne :D
 
Član
crveni i bijeli izlaz sa hu-a ti cine jedan par.
znaci ako hoces da vodis na amp signal recimo za sub, onda to radis kopcanjem jednog crvenog i bijelog izlaza s hu-a prema amp-u... ajd da kazemo da je crveno + a bijelo - , tako skopcaj i trebalo bi biti ok
 
Član
adi187 je napisao(la):
Vecinom ima prekidac na pojacalu da se prebaci na kolko izlaza da radi na 2 ili 4 a spji woofer na te izlaze gdje su ti sad trosistemci pa vidi hocel njega odmah ukljuciti moguce da je nesto do pojacala znaju i potenciometri zezati probaj malo okrenuti gain desnpo lijeva pa vidi prekidal, nekad i wd 4o pomogne :D

gain je za pojacavanje i smanjivanje pojacala trenutno mi je na 6.ima prekdiac tu moze biti na 0-6-ili max12 ? :icon_smile:

Bekir_SA je napisao(la):
crveni i bijeli izlaz sa hu-a ti cine jedan par.
znaci ako hoces da vodis na amp signal recimo za sub, onda to radis kopcanjem jednog crvenog i bijelog izlaza s hu-a prema amp-u... ajd da kazemo da je crveno + a bijelo - , tako skopcaj i trebalo bi biti ok

meni trenutn orade na dva crvena :icon_confused:
Znaci da spojim jedan cicn na bijel ia drugi an crveni ?? pa kako onda sada rade na dva crvena?? :icon_question:
 
Top