woofer, problem...

woofer, problem...

Član
Naime, imam woofer kenwood, i danas prilikom slusanja muzike samo se ugasio, na oko nema nikakvih ostecenja...
Pojacalo ima izlaz, znaci nije do njega 100%..
Moze li se to popravljati, sta mu moze biti, zna li iko ista :icon_rolleyes: ?
Hvala
 
Član
kablovi? glupo zvuci,al probaj...takodjer provjeri one zice sto idu na membranu da se nije otkinula jedna
 
Član
Kad ovo sve provjeriš što su ti ljudi napisali, onda instrument u ruke i mjeri mu otpor, ako je niži od propisanog na samom zvučniku, tad je zavojnica u kratkom spoju, a ako ga NEMA, onda je bye bye taktika - tj. prekid zavojnice.
 
Član
zviz je napisao(la):
Kad ovo sve provjeriš što su ti ljudi napisali, onda instrument u ruke i mjeri mu otpor, ako je niži od propisanog na samom zvučniku, tad je zavojnica u kratkom spoju, a ako ga NEMA, onda je bye bye taktika - tj. prekid zavojnice.

Kablove sam provjeravao, mislim koliko sam mogao, i one na membrani, sve mi se cini OK, imao sam prije hladan lem na onim kontaktima, pa sam uspjesno sanirao...
@zviz, drug, kako cu znati koji su to propisani otpori ?
nisam oko ovoga strucan, mislim znam ja to izmjeriti, ali ne znam sta mjeriti... :lol:

i ako je zavojnica u kratkom spoju, imal' joj spasa, a ako je prekinuta, nema nista od woofera ?
pozz
 
Član
vjerovatno je 4Ohma po zavojnici,nadjes specifikacije woofera na netu
ako ima malo odstupanje,tj ako je malo manji otpor,i dalje je ok...ako je velika razlika onda je neki problem
moze se sve popraviti,al ako je losiji woofer ne ispalti se,mislim na kvar zavojnice
 
Član
pix283.jpg


ovaj woofer je u pitanju...

KENWOOD 250mm DB Series sub woofer - 700W peak power
 
Član
Onda kad mjeriš, odstupanja ti ne smiju ići više od + - 1 Ohm, sve preko toga ukazuje na problem.
 
Član
jel ti normalno ide woofer gore-dole kad ga gurnes rukom,jel zapinje?
jesi probao spojiti neki drugi zvucnik na to pojacalo,radi?
 
Član
onda mjeri otpor...pa pisi sta kaze unimer...ako ga nemas mislim da ti svaki elektricar premjeri to for free...
 
otpora ili ima ili nema, da se zavojnica kratko spojila i otpor pao, on bi ili davao neki zvuk ili tjerao pojacalo u protekt, tu je prekid negdje, najprije na vodovima do membrane. Mada zna puknit vod od membrane do zavojnice sa unutrasnje strane pa se nevidi izvana..
 
Član
pa ako je manji onda je zavojnica planula...ako ga nema vjerovatno su zice do zavojnice u prekidu...ako je blizu 4 ohma onda bi trebo sub biti ok...
 
Top