woofer pitanje ?

woofer pitanje ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eo ovako ,2put mi se desilo da se odlemi jedna žica sa menbrane pa je odlepim (menbranu) zalemim žicu i sve to lepo zalepim i vratim...
Ja mislim da su sad otisli namotaji,jel bi ja to mogao uraditi kako sam ,ako moze kako da mi objasni,ili da odnesem kod nekog majstora da mi on to sredi .
et hvala unapred
 
Član
Ako 2 puta puca zica na istom mjestu onda je zalemi da nikada vise ne pukne. Prvo de nam reci o kojem wooferu je rijec, sta je ustvari problem, mozes li nam slikati? (Jel ne radi nikako, jel krci, jel prekida...). Ako su namotaji otisli i ako to radis prvi put, sumnjam da ces uraditi kako treba jer je to nauka za sebe, tako da bi ti ja predlozio da nekome nosis ko se sa namotavanjem razumije, a rece ti ostali clanovi kome mozes. Pozz
 
kenwood kfc 1205db
tako pise na magnetu,ma rastavio ga skroz namotaji otisli vidi se na jednom mjestu da je sjebano...
pa me bas zanima jel to neki tezak proces namotavanja
i ima tu majstor blizu kuce,al ocu da pokusam sam ako vec moze...
 
da ga nanovo namotas tesko ako nisi fine ruke i ako znas kako treba. A de uslikaj da vidimo kako izgleda taj problem na zavojnici, a to pucanje, pa mozda ti je kratak vod pa kad membrana pravi hod zateze ga previse pa pukne ili lose zalemis pa pukne od vibracija, a ako je ta pukotina koju si lemio blizu zavojnice onda problem stvara grijanje zavojnice pa lem popusti.
 
Član
Nema sanse da namotas to sam radije odnesi nekome imas i u zivinicama lika koji popravlja 30-40KM je kod njega namoravanje pitaj tog svog komsiju mozda je jeftinij il uzmi drugi woofer mozes vec za 50 KM kupit drugi
 
Član
Mogu zamislit kako si ga 'rastavio' ? :D Samo ponovo nestrucno centriranje zvucnika moze uticati na zvuk,a da ne pricamo o premotavanju.Pojedini majstori samo odmotaju zicu gdje je prekinuta i ponovo zaleme na izvode.Tom prilikom gubis na snazi,tako da pazi kome nosis na popravak! ;)
 
Nemrin je napisao(la):
Mogu zamislit kako si ga 'rastavio' ? :D Samo ponovo nestrucno centriranje zvucnika moze uticati na zvuk,a da ne pricamo o premotavanju.Pojedini majstori samo odmotaju zicu gdje je prekinuta i ponovo zaleme na izvode.Tom prilikom gubis na snazi,tako da pazi kome nosis na popravak! ;)

svirao 2 godine :) imao je dobar zvuk
uglavnom odnijet cu ga majstor hvala svima na odgovorima
Et katanc more
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top