WIN XP x64 Razorlight + V4

WIN XP x64 Razorlight + V4

Član
Igrom slucaja juce nabavim neki racunar celeron 950mhz 256mb ram 32 grafike(znaci dno zivo :D),a prosli mjesec naletim na ovaj gore navedeni sistem i haj reko da probam iz zajebancije da ga instaliram,rijec je o nekom windows black xp professional edition,prosto ne mogu da vjerujem kako radi,racunar leti ko da je dual core,sam izgled sistema me ocarao,kako su uradzene opcije,ikone,jednom rijecju sve...pa me zanima jel neko imao iskustva s ovom verzijom posto bi je instal i na svoj racunar,al reko da vidim prvo jel neko imao iskustva i kakva su...
 
Član
imam ja taj Black na CD koristio sam ga sve je ok al kod mene zeza sto se tice interneta svako malo pukne konekcija na njemu
 
to sto si nasao strujaze nije x64, jer da jeste ne bi mogao instalirati na procesor koji ne podrzava x64 strukturu....

To je najvjerovatnije "malo" optimizirana verzija XP x86 (a ovo x64 je mozda htio naglasiti da je brza) koja sadrzi dosta drajvera, aplikacija i visual look.......

Inace ima raznih BlackEdition verzija, dosta ih je sa malware i spyware programima u sebi koji se instaliraju pri samoj instalaciji, i tretiraju kao win komponente, tako da treba obratiti paznju na to sta skidas......

a ako hoces bas bas bas brzu verziju XP, potrazi XP Performance Edition, image je tezak oko 233MB (toliko zauzima na CD), instalacija traje oko 15ak min ako ne i brze, ali zato performanse da ne pricam......... licno probao na PII na 233MHz, sa 32MB RAM, HDD 3,2GB, grafa integracija :icon_biggrin: radi perfektono i dan danas....;)
 
Član
zen_3dom je napisao(la):
to sto si nasao strujaze nije x64, jer da jeste ne bi mogao instalirati na procesor koji ne podrzava x64 strukturu....

To je najvjerovatnije "malo" optimizirana verzija XP x86 (a ovo x64 je mozda htio naglasiti da je brza) koja sadrzi dosta drajvera, aplikacija i visual look.......

Inace ima raznih BlackEdition verzija, dosta ih je sa malware i spyware programima u sebi koji se instaliraju pri samoj instalaciji, i tretiraju kao win komponente, tako da treba obratiti paznju na to sta skidas......

a ako hoces bas bas bas brzu verziju XP, potrazi XP Performance Edition, image je tezak oko 233MB (toliko zauzima na CD), instalacija traje oko 15ak min ako ne i brze, ali zato performanse da ne pricam......... licno probao na PII na 233MHz, sa 32MB RAM, HDD 3,2GB, grafa integracija :icon_biggrin: radi perfektono i dan danas....;)



imas li gdje link da to sebi skinem,jer bi mi odlicno dosla u kolekciji programa koje koristim prilikom servisa i ima li ta verzija kakve mane,tj koji su joj nedostatci :icon_question:
 
ja sam koristio ovu verziju na dosta racunara i nikada ni jednog propusta, evo bas sada pisem sa jednog lapica na kome je taj xp vec godinu i po, redovan update i ostalo hehehhe :cool:

xp-u je ukinut sve i jedan drajver, tako da mozda bude malo glupo traziti drajvere za opste stvari..... ostalo je sve pogaseno, sistem ristor, logovi,i sve stvari koje usporavaju....... sve u svemu, ja jos nisam naisao na program a da nije radio,,,,,,

http://h33t.com/details.php?id=12f0309984bae7193c6266d03f5ea09f34592176&hl=%2Bxp+%2Bperformance
 
Član
zen_3dom je napisao(la):
ja sam koristio ovu verziju na dosta racunara i nikada ni jednog propusta, evo bas sada pisem sa jednog lapica na kome je taj xp vec godinu i po, redovan update i ostalo hehehhe :cool:

xp-u je ukinut sve i jedan drajver, tako da mozda bude malo glupo traziti drajvere za opste stvari..... ostalo je sve pogaseno, sistem ristor, logovi,i sve stvari koje usporavaju....... sve u svemu, ja jos nisam naisao na program a da nije radio,,,,,,

http://h33t.com/details.php?id=12f0309984bae7193c6266d03f5ea09f34592176&hl=%2Bxp+%2Bperformance

eo ja skidam pa cu da probam samo dok cd kupim

nekontam ovo u vezi drajvera :icon_question: jel sve kao kad i obicni xp instaliras
 
nema na sta,iznenadicete se kako je brzo.....

A oko drajvera, recimo obicni zp nadje neku mreznu karticu sam, a ovaj ne, a na sajtu proizvodjaca maticne nema drajvera za tu mreznu, e onda se malo nekada treba pomuciti naci i to je to, sve ostalo ljepota......
 
Član
kad skinem u kojem formatu cu sprziti na cd iso ili otvorim iso pa sadrzaj koji je unutra sprzim na cd
 
Član
ja jucer uradio format c:, jel ovaj performance je bas xp pa cu morat sve ispocetka ili je neka nadogradnja?
Hvalaaaaaaa
 
nije nadogradnja, instalacija na novo, a sto e tice snimanja morate u programu kojim snimate izabrati da zelite da snimite image, onda nadjete zeljeni image i izaberete ga, nakon cega program sam snima......
ukoliko budete raspakovali image (*.iso) i onda sadrzaj budete snimali na cd, garantovano vam nece boot raditi....
 
Član
Evo instalirao sam na jednom racunaru ovaj XP, Pentium 2.0, 512Mb DDR1, grafika integrisana, dobro radi, odnosno puno bolje ;)
Zanima me samo jel moguce namjestiti da ne bude English input language na tastaturi, nekako je malo nezgodno, dosta tipki je drugacije.
 
Top