WiMa - moj koncept

WiMa - moj koncept

Član
Evo da s vama podijelim koncept koji sam radio za jedan konkurs (Auto-r Zagreb)..Tema konkursa je bila micro auto
Uslovi konkursa:
Every project MUST include following:
- Ground-based vehicle - no flying saucers please
- Three or four wheels - since this is a microcar, perhaps you’d like to think trike a like?
- Small footprint - easy to move around and easy to park is essential in big city
- Single seated or tandem (1+1 or 2 seats) - 90% of commuters ride alone, but people like to
have possibility to give someone a ride
- Enclosed cabin - nobody won’t to get wet or cold, but that doesn’t mean open vehicles are
not welcome, a long as they have roof, soft or hard
- Small boot capacity - what do you carry around city? Laptop, sport bag, shopping bangs...
- Electric vehicle - they’re just must have these days

Skice:
bCx9i.jpg

lnKU2.jpg


Renderi:
kgcZt.jpg

sXE28.jpg

o58IE.jpg

kNsj.png


Finalni plakat:


Pocetkom maja ce se znati rezultati. Nije bas bilo vremena da se zavrse neke sitnice.. Ukupno su dali mjesec dana za koncept :icon_confused:
 
Svaka tebi casti i sve samo meni predzadnja slika ovako uspravno izgleda isto ko "Hamdan" :lol: zadnji kraj dosta diskutabilan trebao si ici nesto vise u spic jer dosta lici na Mr. Glavica zato mi je dosta ljepsi ovde nacrtani sa plavom bojom ta slika ,a i pored toga pise ti da bi bilo pogodno da ima 2 mjesta a ovde jedva da moze stati jeda covjek po posteru
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
Svaka tebi casti i sve samo meni predzadnja slika ovako uspravno izgleda isto ko "Hamdan" :lol: zadnji kraj dosta diskutabilan trebao si ici nesto vise u spic jer dosta lici na Mr. Glavica zato mi je dosta ljepsi ovde nacrtani sa plavom bojom ta slika ,a i pored toga pise ti da bi bilo pogodno da ima 2 mjesta a ovde jedva da moze stati jeda covjek po posteru

1 ili 2 sjedista, ionako se vecina ljudi sami voze, ovo je iskljucivo gradsko vozilo, za trknut negdje nabrzinu :icon_smile: .. ovo na plakatu nije bas dobro prikazano, ni sam ne znam sta se desilo, ugl covjek je za glavu veci tu nego sto bi trebao biti :icon_confused:
 
Član
Rad kao rad extra, ali moram da postavim jedno prakticno pitanje :D kako bi ovo cudo trebalo da skrece? :)
 
Član
trizex je napisao(la):
Rad kao rad extra, ali moram da postavim jedno prakticno pitanje :D kako bi ovo cudo trebalo da skrece? :)

ima mislim gore negdje u skicama...u krivinama se nagne u stranu, slicno nesto kao segway..doduse na ovakvim konkursima se i ne mora bas sve prikazati detaljno
 
Član
Jako dobro zamišljeno i odrađeno! Sve pohvale za Tarika. Ovaj koncept ako zaživi može napraviti veliku revoluciju u svijetu micro automobila i smanjenja zagađenosti, a o parking mjestima da i ne govorim :D Sretno u daljem radu! :)
 
Član
Iskreno receno ne vidim poentu u pravljenju Japan like koncept vozila, a za rad respect and keep them coming
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
svaka cast... a jel fazon kad ubrza da se spusti ili ?? ;)

pa sve zavisi gdje se auto nalazi...ako su uske gradske ulicice ili parkiranje, ili mozda trotoar onda ide uspravno..ako je otvoreniji put onda se spusti radi vece stabilnosti jer mora brze ici :icon_smile:
 
Top