Wankelov motor

Wankelov motor

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Faya_M5 je napisao(la):
jest, al mozda ovaj vise zagadjuje, mozda ne moze prec kolko klipni...ima nesto..ne bi oni dzaba na ovom ostali...

Hvala bogu da ima, i vrlo je jednostavno. Svi su previse ulozili u razvoj klipnih motora, svaki proizvodjac ponaosob, da bi sad pocinjali ispocetka.
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
jest, al mozda ovaj vise zagadjuje, mozda ne moze prec kolko klipni...ima nesto..ne bi oni dzaba na ovom ostali...

A koliko to inace trkaca auta predju kilometara, F1, rally auta za brznaca ili recimo one masinke na DTM-u....bilo koje trkaco ne predje vise od 400 kilometara osim trke pariz-dakar i 24satnog drndanja LeManša :D
 
Član
lijepo je citati teoriju.. a ja cu iz prakse ;)

vozim vec drugu mazdu RX-8..
sa prvom sam imala preko 120 000km.. bez ikakvih problema..
i ovdje, kao i negdje drugdje vazi princip da nije svako auto isto..
znam momaka koji imaju vec drugi, treci motor u autu..

sa mojom mazdom sam isla samo na servis, tada je vidjela mehanicara i nikad vanredno..

9 5000 obrtaja su kako svabo kaze "purer spaß".. kratke brzine.. cak i u 6toj se osjeti vankelov pover..

sa mojom mazdom sam bila u slavonskom brodu u mazdi, momci razumeju svoj posao..

vozila sam mazdu 3 i 6 mps. auta su dobra, nema sta reci..
ali tko je vozio vankel nezeli vise mjenjati zvuk turbine..
znam dosta momaka koji su prodali osmicu kad je 6mps izasla..
i opet se vratili nama vankelovima ^^..

tko hoce da ga gas pritisne u sjedalo.. taj ce sigurno biti razocaran od osmice.. drugacije se osjeti gas kod vankela.. nije rijetkost da ja u drugoj brzini prodjem kraj hondice.. dok vozac krsi ruke mjenjajuci ^^..
voljela bi ugraditi turbo.. samo ovdje u njemackoj nebi nikada prosla na tehnickom pregledu.. sve mora biti upisano, turbo niko ne upisuje.. imam vec problema sa otvorenim filterom, ali srecu da ne voze mnogo osmice na cesti, pa pajkani neznaju sta serija sta ne.. nije tako upadno..
 
Član
http://www.youtube.com/watch?v=rORKtxb_J3Y

ili tko razume japanski ^^

ali je princip wankel-motora slikovito predstsvit
 
Član
ja da imam para ja bi si odmah uzeo rx8...bas kao sto neko rece, to auto ima dusu, ali se i vozi dusom...
 
Član
rx8 je napisao(la):
Isplati li se onda kupiti rx8 ili ne??


isplati.. ako nemoras svaki dinar dvaput okrenuti..
jer.. ne trosi samo dosta goriva (14 do 20L na 100 km/normalno zavisi od voznje) nego i ulje, 5w30 mozes svaki 1000, 1500 km racunati sa litrom.. normalno svaki 20 000km servis, koji nemozes odraditi u bilo kojoj radioni vec u mazda salonu. itd..

djelovi su skupi.
 
Član
RCat je napisao(la):
isplati.. ako nemoras svaki dinar dvaput okrenuti..
jer.. ne trosi samo dosta goriva (14 do 20L na 100 km/normalno zavisi od voznje) nego i ulje, 5w30 mozes svaki 1000, 1500 km racunati sa litrom.. normalno svaki 20 000km servis, koji nemozes odraditi u bilo kojoj radioni vec u mazda salonu. itd..

djelovi su skupi.

hajde sada reci meni lajku iz ove teme, Zasto se onda isplati kupiti auto sa Wankelov-im motorom? (naravno tvoje misljenje) kada si upravo nabrojala sve zasto ne bih nikada kupio! :icon_rolleyes:
 
Član
Nisi pogodio srz price...wankel se ne kupuje zato sto je ekonomican i isplativ na ulozeno/dobijeno, nego se kupuje zato sto je WANKEL!...to je jedan jedini razlog koji obori sve ostale negativne cinjenice...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top