w463 restauracija

w463 restauracija

Član
Dobar dan
imam u planu da uradim kompletnu restauraciju i moderniziranje mog mercedesa g iz 1995 godine
auto ima klimu, električni šiber i električne podizače stakala grijanje sjedišta, kožna sjedišta i opremu super za to godište .
planiram ugradnju kompletne nove optike sa modela 2014, retrovizore možda i amg branika,
ali stvar koja mi najviše smeta je kompletna konzola na autu koja izgleda zastarjelo i volio bih je modernizovati i uraditi
sto približnije novom modelu
MERCEDESBENZG-Klasse-W463--1391_2.jpg


moj plan bi bio ugradnja novog kilometar sata sa c klase 2008 ugradnja novog playera, ugradnja novog volana sa funkcijama (na koji player mogu spojiti komande), konzolu bi presvukao u piano black foliju u kombinaciji sa kozom čisto da bi zaštitio ovu orginalnu drvenu a i da bi auto izgledalo ljepše, sljedeće sto me zanima je da li mogu premjestiti negdje prekidače, i izmjeniti prekidače za klimu
te možda uzeti manje otvore za ventilaciju.
i da li postoji mogućnost ugradnje ekrana da bude što sličniji fabričkom sa novog modela,
rear-view-camera-retrofit-kit-for-g-class-w463-code-fr8-example-1430996715_4875.jpg

i zanima me koji player da uzmem sa kojeg mogu uzeti video out za ekran i naravno trebala bi mi pojačala i zvučnici koje bi stavio u orginalne kutije.
g klasa vec ima kožu koja je super imao bi jos par nekih sitnica oko enetrijera koje bi lično odradio
također plan mi je da uradim nebo u crnoj boji te da sprovedem optička vlakna da uradim zvjezdano nebo
zanima me vaše mišljenje o svemu, te preporuke sugestije i savjeti
također trebao bi mi broj od dobrog električara i majstora koji je radio slične stvari ili bi volio da pomogne u završavanju ovog projekta
i da za projekat imam ograničen budžet ali sasvim solidan tako da ne bi štedio previše na autu.
Auto radim za svoj lični užitak dok finansijska situacija ne bude dozvoljavala kupovinu nove g350d
ovakvo nešto nije jos rađeno, slični projekti jesu ali nikad baš da se uradi 1995 > 2014 enterijer
inače je auto u savršenom mehaničkom stanju i tu se nikad nije žalilo.


da sumiramo zanima me sljedeće :
1. da li je moguća ugradnja kilometar sata od c klase 2008
2. da li je moguća ugradnja dvd playera sa odvojenim ekranom, koji bi se izveo na vrh konzole
3. da li je moguće ugraditi volan sa mercedesa 2012+
4. da li je moguće spojiti komande sa volana na vec potrebni player
5. da li je moguće premještati prekidače
6. da li je moguća promjena fabričkih komandi za klimu
7. da li je moguća ugradnja zvjezdanog neba

hvala
 
1. džekove moraš probat, da li paše oblikom ?
2. što da nije?
3.moraš viditi pašu li kroneri, nađeš volan, odeš skineš svoj i probaš.
4.nađeš volan i dvd sa istog modela i kupiš ih zajedno sa instalacijom.
5. na ml nije moguće premjestiti prekidače od prozora, idu skupa sa ramom oko mjenjača, mislim na g klasi da je isto.
6. moraš viditi da li je mehanički ili elektronski
7. moguće je ali treba money money.
 
Član
ja se u to ne bih upustao,taj auto ce biti 95' da ga pozlatis,plus puno prepravki,puno posla,zivaca,rizika,da ne pricam da bi sve na kraju moglo izgledati sareno,citaj upropasteno. Moje misljenje samo.Nadam se da ces uspjeti u tome sto si zamislio...
 
Član
Sve se moze ako se hoce, pitanje je samo koliko volje i zelje imas i koliko se isplati raditi neke stvari.

Lik je u njemackoj prepakovao kompletnu 5icu gti u dvicu. Nije zalio para, bio mu cejf...
 
Član
Sve se moze ako se hoce, pitanje je samo koliko volje i zelje imas i koliko se isplati raditi neke stvari.

Lik je u njemackoj prepakovao kompletnu 5icu gti u dvicu. Nije zalio para, bio mu cejf...
Taj je imao kompletnu peticu za dijelove, bilo mu laške sto puta, ovako je teško dio po dio traziti :eek:
 
Član
Pa njemu je jos i lakse nece toliko detaljno ici. A nece kupovati volan posebno, player posebno, vec nadje auto gdje ima sve potrebno za to sto hoce. Isto tako i za neke druge stvari.
Ja nisam rekao da ce naci to sve za pola satai 100KM, a tu peticu sam spomenuo kao primjer izvodivosti. Ako je lik uspio prepakovati peticu u dvicu, moze i on. Hoce li kostati, hoce, al je izvodivo, pitanje je samo koliko je daleko spreman da ide...
 
Član
1. džekove moraš probat, da li paše oblikom ?
2. što da nije?
3.moraš viditi pašu li kroneri, nađeš volan, odeš skineš svoj i probaš.
4.nađeš volan i dvd sa istog modela i kupiš ih zajedno sa instalacijom.
5. na ml nije moguće premjestiti prekidače od prozora, idu skupa sa ramom oko mjenjača, mislim na g klasi da je isto.
6. moraš viditi da li je mehanički ili elektronski
7. moguće je ali treba money money.

hmm ovo
4. mi nije jasno da kupim npr sa ml-a 2006 volan i ostalo opet kako da ga spojim
5. ne bi pomjerao prekidače za stakla nego ove sa konzole za žmigavce brisače
7. našao sam sasvim oke uređaj i ponudu samo treba nebo presvući u crno platno i lagano jedno po jedno vlakno bušiti
 
Član
Kad masta proradi, ne znas ni jednog elekticara a upustao bi se u toliki projekt. Evo imas projkt na forumu momak pretvara staru g klasu u novu a projekat treje vec par godina :D
 
hmm ovo
4. mi nije jasno da kupim npr sa ml-a 2006 volan i ostalo opet kako da ga spojim
5. ne bi pomjerao prekidače za stakla nego ove sa konzole za žmigavce brisače
7. našao sam sasvim oke uređaj i ponudu samo treba nebo presvući u crno platno i lagano jedno po jedno vlakno bušiti
kad kupiš volan sa ml-a, ukoliko ima komande uzmeš i dvd sa istog tog ml-a skupa sa svom instalacijom, počupaš svoju i tu staviš, toliko teško? :D
 
Top