W211 220cdi mercedes problem temperatura motora

W211 220cdi mercedes problem temperatura motora

Pozz raja
Zna li neko dobrog majstora za mercedes auta u zenici ili dalje samo da rjesim misteriju.
Naime radi se o sljedecem.
Uvijek pouzdan auto bio sa temperaturom max 2 crtice iznad 80C (slika br4) bilo uzbrdo nizbrdo autoput i ostalo.
I onda se desi na autoputu pri brzini od 130 140kmh da na tabli prikaza. Ne puni akumulator i sve dodatne opcije su zbog toga ugašene. I odmah nakon 20tak sekundi crveni se tabla STOP motor pregrijan vidim temperaturu 120C
Odmah skrenem na sporednu traku. Kad pogledam remen puko, rolna se jedna raspala.
Zovem vucnu sluzbu odvuku me u servis i ostanem tu nic nociti da bi servis ti sutra uradio sa mogu nastaviti put kući skoro 400km. Zamjene oni set pk remen sa 2rolne spaner i vodena pumpa. Ja u auto i gas kuci. Uspur temperatura se penje na 3 crtice iznad 80C
Hajd kontam daj sa dodjem kuci.
Kad sam stigo votammpr gradu na i nekad je temp normalna nekad ne. Odem na smetove konstanto stoji na 100C a sto je cudno ne prokuha i ne ide dalje temperatura.
Kupim ja drugi termostat i njega zamjenim kad ono opet isto sve.
Nije.zamjeao vodu u ulje i obrnuto
Odem kod jednog majstora kaze dihtung glave.
Ok mjenjaj.
Glava skinuta i odnesena na hidro test i ravnanje.
Kako je taj reko hidrotest je prošla i ravnanje uspjesno.
Ok nakon ugradnje opet sveee isto.
Dakle temperatura se dize do 100C a ne prokuha
Kada se to desi nema pritiska na crijevima i tad mogu bocu otvoriti i samo se kratki pritisak cuje iz boce kao kad se otvori gazirani sok. Znaci nema pritiska i ne kuha.
Ventilator motora uredno radi sa i bez klime.
Opet ocistim hladnjak okolo sa zrakom bilo je puno prasine i ocistim hladnjak unutra. I opet sve isto.
Kada idem uzbrdo temp dosje do 100C
kada idem auto putem 160kmh jedna crta ispod 100C cim malo žešće vozim prelazo normalnu vrijednost.
Ne fali vode nema viska ulja i nije pomjesano ulje i voda i obrnuto. Nema ni bijelog dima ujutro iz auspuha.

Znaci zamjenjeno/urađeno je sljedece.
=Termostat i pokazivac temperature dodje na kucistu. 2komada senzora temp imam isto sve
=Vodenu pumpu remen rolne i spaner.
=Vodenu pumpu još jednu novu kontam ovi mi uvalili neku neispravnu. Djaba bacio pare
=Glava poravnata kao i hidrotest prosla naravo i nov dihtung uz to
=ociscen hladnjak i okolo i unutra

Auro vozam normalno svaku dan nema problema nikavih osim sto pokazuje temp vecu nego sto treba.
Na bosch dijagnostici temperatura kada je na instrument tabli jedna crtica ispod 100C prikaziva 92.8 ima Slika br1 br2
Kad je na tabli 100C dijagnostika kaže 94.9 i neide dalje. Slika br3
Normalna temperatura koja je prije uvijek bila slika br4

Najvecu sumlju imam da je napravljen propust na hidrotestu, da ipak ima negdje napuknuce glave. Ali nabijo bi tad pritisak u crijeva i doslo bi do kuhanja rashladne tekucine.
Opet ne mogu biti pametan sta dalje raditi.
Ako znate nekoga ko bi mogo rješiti.
Dajte mi njegov broj.


Auto je mercedes
w211
W211206
220cdi
om 646
110kw
223f79a6d4e4cc63b58689affd8edfc6.jpg
3804422459f7fe34340d3fdea02024ce.jpg
7e045cb97334f1f12cea8aa0d9059047.jpg
df9aed6ee77a177f538266a21ab1ffdd.jpg


Poslano sa mog SM-A750FN koristeći Tapatalk
 
Član
Prije bi rekao da kvar trazis na pogresnom mjestu, odnosno da nije kvar mehanicke prirode jer dijagnostika pokazuje tocnu temperaturu i ta temperatura i treba biti. Ovisno o vanjskoj temperaturi (ljeto-zima) ona uz ispravan termostat varira od 85-100C°. Tako da je temperatura apsolutno u redu, al tebi sat to tocno ne pokazuje. Pa radije neka se elektronicar malo s tim poigra i za pocetak izmjer otpor na indikatorima
 
Član
Ako je prije kvara bila uvijek normalna temperatura provjeri kakav je protok rashladne tekucine , da li je nova vodena pumpa ispravna i da je li je sistem dobro odzracen .
 
Bilo je prije normalno uvijek.
A pumpu sam.kupio.drugu i ugradio i opet isto.
I sistem je ozracen dobro 100% jer sam.preso vec 400 500km.
4f7a817150d1d15848b0da23c82b15b9.jpg


Poslano sa mog SM-A750FN koristeći Tapatalk
 
Danas kupim.ovaj mali BT obd i evo kako stoji temp na najvecem opterecenju.
Nezz sad kako ovo rijesiti.
195d5755b426de4695bc294fc1dfc92e.jpg


Poslano sa mog SM-A750FN koristeći Tapatalk
 
Jest dobra temperatura ali ne prikaziva dobro na satu. Kao sto vidis na slici
Ecu prikaziva 94C a instrument tabla 100C
Alen Profa je rijesio problem.
Moja instrument tabla je lagala tj prikazivala više 7 8 stepeni.


Poslano sa mog SM-A750FN koristeći Tapatalk
 
Član
100 stepeni nije tačka ključanja motora, antifriz se zato i sipa kako bi se digla tačka ključanja (zato je crvena na 140-ak)
 
Top