W203 klapna turbine

W203 klapna turbine

Član
Vozio sam auto na pregled i uočeno je da se klapna turbine u 80% slucajeva ne otvara prilikom davanja gasa.
Znači na punom gasu auto počne da se trese i u većini slučajeva se gasi.
Na autu je promjenjeno srce turbine i očišćen EGR,a pregledan je i senzor turbine i motorić klapne i sve je uredu.
Sada se predpostavlja da nešto nije uredu sa elektronikom jer spajanjem na kompjuter klapnu je moguće zatvoriti i otvoriti.
Interesuje me da li bi moglo biti nešto drugo, neki prekidač gasa,osigurač ili senzor.
 
klapna ili wastegate ??
bep_mitsubishi_turbo_2.jpg~original

phoca_thumb_l_Internal-Wastegate-GN.jpg
 
Član
Pa trebaš u realnom vremenu pogledati zbog čega ne dozvoljava turbu boost , jer ako akutator radi simulacijom preko dijagnostike , onda mu neki od parametara u vožnji ne dozvoljava...
 
Član
Kažu kupi Mercedesa on se ne kvari :)
Nadji nekoga sa jakom dijagnostikom za mercedes (star) ove univerzalne slabo to čitaju, i neka ti isčita greške,
to sa DPF-om mi je sumnjivo, jer niko a pogotovu vlasnici koji žele da prodaju auto ne mijenjaju DPF jer je preskup i ne isplati se.

u svakom slučaju nam javi ako uspiješ da otkloniš kvar,
 
Član
Danas su pronašli da je ustvari pukao magnet u motoriću koji otvara klapnu na turbini i nekad radi a nekad ne.
DPF je promjenjen ,provjereno je kao i sve ostalo dok se tražilo riješenje za problem.
A vlasnik mi nije rekao kad sam uzimao auto,da je i čitav prednji i zadnji ovjes nov (amortizeri,opruge,lafete,komplet kočioni sistem) što me jako obradovalo kad sam vidio :)
 
Top