W201 ...190 E 2.0 90 kW

W201 ...190 E 2.0 90 kW

Član
Imam vec otvorenu temu na forumu jednom pa da ne bih opet kuckao evo spiska :)....sta je sve radjeno na kolima.
Post: #89RE: 190E W 201
Posto sam otprilike sve napravio .....uvjek ima sitnica al ajd to cu usput...evo spiska sta sam sve promjeniooooooooooo

Plastika ispod brisaca,obe brizgaljke za sofersajbu, amortizeri prednji, opruge H&R stavio, plastika od ventilacije u sredini ona sto stalno puca, antena elektricna stavljena, kompletan enterijer (sjedista,tapacirunzi,kontrolna tabla dje rucna i ona u sredini sto ide do glavne,pod kompletan, stavljene patosnice orginal fabricke, sve moguce lajsne kederi sto su bili plavi su zamjenjeni,presvucen naslanjac za ruku sa crnom eko kozom) volan stavljen kozni od sportline, zvucnici prednji i zadnji JBL + JVC Bluetooth cd player, uzeti i prednji i zadnji branik+siroka lajsna u paru sa njima, uradjen servis ulje i filteri, zamjenjen lijevi nosac motora, uzeta 2 seta felni i gume 195/55 R15,stavljeni bijeli zmigavci,avantgarde maska, promjenjena sajla od haube i kilometar sata,stavljen sat bez economy sranja (pase od 92 godine ako kome znaci sta) stavljen nov ventilator za hladnjak sa pratecim maskama okolo i usisnikom za vazduh i njegovim crijevom,prednji podizaci stakala stavljeni elektricni, kozna obloga oko mjenjaca, sarafi za felne (4 marke komad....) promjenjen remen kais i akumulator, uradjene sve adaptacije na nove elektro uredjaje koje auto nije prije imalo, stavljeno daljinsko otkljucavanje i naravno skakavac kljuc , zamjenjen amortizer haube, kugle i krajnice, uradjena reglaza trapa, prelemljeni svi kontakti na metalnoj stangli u zadnjim stopovima, svjecice i kablovi od njih... i et tako ako se cega sjetim dopisacu.....
qs5pg8.jpg
2ahxs1.jpg
2mzz2wl.jpg
6r7bdu.jpg
1o9j6t.jpg
4hxr5.jpg
qp0w80.jpg
2wh080o.jpg
2h2qkuq.jpg
 
Član
Sve pohvale, ideš pravim putem,
dosta toga je odlično odrađeno i samo tako nastavi,
jesi li razmišlja nabacit bolje felge - po meni jedino AMG Monoblock II ili III 17" to bi onda bilo savršeno :icon_smile:
 
Član
Meni je samo žao što nisu ubačene slike radova na autu, ubacivanje unutrašnjosti, instalacija podizača i slično...

dobar merc
 
Član
Pravo dobar merc,samo da je 5 brzina ali ne moze sve :icon_biggrin:
Unutrasnjost,volan i boja su vrh ;)
 
Svaka cast, dobra meri, fina boja, samo steta sto motor nije u skladu sa unutrasnjosti:icon_smile:

Sto ti je kolega Petar vec napisao, sjele bi samo tako... ;)
 
Član
Hvala svima na pohvalama :)....trudio sam se mnogo da bih ovako izgledala i izaslo me je to finih para mada ne zalim...kad je operem i pogledam sa prozora na parking medju svim novijim kolima ona je meni opet ljepsa od svih njih. Unutrasnjost je kompletno promjenjena....znaci od igle do lokomotive....nista nije ostalo od starog enterijera.


2hsb604.jpg

3496g77.jpg

14uv1qq.jpg

358pfso.jpg

34imelh.jpg


Mogao sam uzeti ovaj motor al jbg....nisam imao dovoljno para nit je on jeftin za odrzavat....sve ko u obicne x 5.....
 
Član
Druze Mercedes ti je sila,stvarno extra izgleda sa ovom bojom ;) iako nisam neki ljubitelj w201,ova mi je perfektna... Unutrasnjost je takodje za svaku pohvalu,vidi se da je ulozeno dosta u njega,i para i paznje i vremena... Samo ljepse (vece) felne i vozi na izlozbe ;)
 
Član
allex je napisao(la):
Druze Mercedes ti je sila,stvarno extra izgleda sa ovom bojom ;) iako nisam neki ljubitelj w201,ova mi je perfektna... Unutrasnjost je takodje za svaku pohvalu,vidi se da je ulozeno dosta u njega,i para i paznje i vremena... Samo ljepse (vece) felne i vozi na izlozbe ;)
Imao sam 15-ke sa offsetom 19.5 i toliko je zapinjao sa profilom gume 195/65 R15 da je to bilo zlo. I na kraju uzmem ove mrezaste po slikama sto su i gume 195/55 R15 i mila majka .Elem uzeo sam mu jos jedne feluge na kojima sad cuci :)....ET im je 45 i isle su na 2.3 2.5 2.6 je mogu da prime gumu 205 50 R15 bez zapinjanja :)....


Al evo da pitam kolege pa ko se razumije da mi proba pomoci. Zadnji mjesec dana auto radi istrzano. Ujutru tesko pali odmah se ugasi...
Kad se ugrije trese se na leru ko da je dizel.Ide ona stim da trokira do 1500 obrtaja al posle povuce normalno. Na 4 cilindru imam problem jer kad skinem svjecicu motor ne mejenja rad sto znaci da nesto nije u redu s anjim.Mjenjao sam svjecice kablove razvodnu kapu ruku dizne cjevcice gledao da nema falsh zrak al nista.....
evo upravo sam se narucio kod nekog majstora za subotu pa cu vidjeti sta i kako
:)....Mada mi je majstora preko glave.Recimo da mi je jedan od majstora uzeo i odsjekao kabl od ventilatora i spojio na bobinu direktno i sada mi stalno vrti ventilator...da bude jos gore odsjekao mi je i kablove koji su pre vodili na senzor prema kutiji od osiguraca i ne znam gdje je bilo spojeno...
 
Član
Svaka cast za auto :cool: nekad davno sam i ja ovako svog sredzivao i opet bih volio imati jedan ovakav primjerak
 
Član
merc je odličan, i stvarno si ga dotjero muški u red...
U mene je stari prije 7-8 godina imo 190 2.5 sa ful opremom, zakucan, klima, sve na struju .. inace nikad ga nisam prezalio al de njemu se nije sviđalo...
 
Top