W168 semering radilice?

W168 semering radilice?

Član
Vec neko vrijeme mi poprilicno curi ulje, oprao sam motor i otisao kod majstora koji mi je rekao da je u pitanju semering radilice, veoma je skuceno i jedini nacin na koji on moze zamjeniti semering je taj da skine motor. Zvao sam StarLine i AutoLine skupi su... Jedan mi momak rece za Eska Rahica iz Butmira, a i vidio sam da ga pominju ovdje na forumu. Ima li neko iskustva sa Lekicem na Ilidzi???

Kakve su vase preporuke/iskustva kada je u pitanju Mercedes, da li se semering radilice moze zamjeniti bez skidanja motora?


Ako mi moze neko poslati na pm Eskov broj.

Zivjeli!
 
Član
Mercedes A class, motor morq van da bi se zamijenio seneribg radilice, a pogotovo onaj do mjenjaca, u sve i jednog auta mora ili motor ili mjenjac van da bi se zamijenio.
Kod A klase je dosta skuceno i motor ima malo poglup polozaj (pod uglom) tako da predstavlja problem bilo sta da se radi, vecinom je puno puno lakse izvaditi motor i uraditi to na stolu. Samo kad ti to bude radio budi spreman da ces jos par stvsri odraditi odmah dok je motor vani da ne bi opet morao zbog neke sitnice da vadis motor...
 
Član
nerece ti nama koji je semering jel do mjenjaca ili ovaj drugi gdje mikro remen ide za ovaj prvi mora motor van za ovaj drugi nemo raskaci se nosac spusti motor i zamjeni pozz
 
Član
S obzirom da mi je od ulja otisla remenica i da sam morao mjenjati set zajedno sa mikro remenom, pretpostavljam da je to prednji semering?

Uglavnom nisam nasao kontakt ovog majstora iz Butmira, peglanje mi sad da ga trazim.... Idem sutra kod Lekica (u Pejtonu), rekao je covjek da mu dovucem auto pa ce mi sve reci.
 
Član
onda nemora vaditi motor napolje samo raskaciti i skinuti motor i spustiti koliko mu je dovoljno ;) pozz
 
Član
Malo je popustio motor, zamjenio semering (tolicko sranje a toliko problema) i remenicu, moracu i remen jer se i on operutao od ulja.

Zahlvaljujem i pozdravljam! ;)
 
Član
naravno vidio majstor mercedes u pitanju zavucen ha hu i odma vadenje motora na sto ;) logicno fata na prvu za isti podo 100KM cijena veca pa navise koliko sam setova promjenio uz to da mi ljudi dodju i kaze receno mi je da se mora motor vaditi koliko ti traze toliko 100 KM niza cijena i zavrsen poso za nekih 6-7 sati :D
 
Top