VW Touareg 2.5 r5

VW Touareg 2.5 r5

Član
Pozdravljam
Izleti mi iznenada jeftin touareg 2.5 tdi r5
Ali pomjesao vodu i ulje
E sad ne znam sta je u pitanju,auto pali i radi normalno ali je vjerpvatno izbacio ulje u bocu od vode.
Ovde u Salzburgu su mu u servisu rekli motor se mjenja 5000e novi motor(a svabo je vlasnik touarega).
Sada pomagajte kolko ja znam moze bit u najboljem slucaju dihtung glave.
Sta bih moglo bit u gorem slucaju(glava,blok) ili jos nesto trece?
Zna li neko otprilike koja je cijena kada bi bilo u naj najgorem slucaju da se radi generalno motoru?
Auto je 2003 godiste prvi vlasnik oko 120000 presao
 
Član
u najboljem slucaju otiso dightung od preopterecenja. Samim tim moras ravnati glavu jer se obicno deformise.
 
Član
Ovdje je dihtung i ravnanje stvarno skoro pa dzaba, al ako bude pukla glava il nesto slicno, onda je skupa igranka :)
 
Član
Sve zavisi koliko te izasao touareg, dodaj na to najgori slucaj tj da se mora mijenjati motor dok se sve to upakuje ako te opet dode jeftinije od 15 hiljada onda si dobro prosao... preko 15 vec se moze naci dobar primjerak do jedno 17 hiljada
 
Član
Kao sto sam i predpostavljao dihtug ili motor.
Ali sad napamet pisemo otici cu sutra ili prekosutra sa mehanicarom da vidimo sta je u pitanju
Nadam se da ce bit dihtug:D
 
Član
Sve zavisi koliko te izasao touareg, dodaj na to najgori slucaj tj da se mora mijenjati motor dok se sve to upakuje ako te opet dode jeftinije od 15 hiljada onda si dobro prosao... preko 15 vec se moze naci dobar primjerak do jedno 17 hiljada

Nisam ga uzet,juce sam tek saznao da se prodaje.
Zbog toga sam i otvorio temu da vidim dali neko zna otprilike u najgorem slucaju kolko bi kostao popravak.
Cijena auta je je prava sitnica.
 
Top