vw scirocco

vw scirocco

Član
Pogledajte prilog 61295
ovo gdje je oznaceno sa X skini..postavi je ovdje gdje je oznaceno krugom i zecepi saraficem ovu cjevcicu vakumsku sto sam ti oznacio..tek ces onda imat zvuk koji si htio da cujes

Evo odradio sam kako si mi predložio... Onaj dio sto si oznacio sa X sam skinuo skroz a gdje si zaokružio tu sam stavio gljivu i začepio ono cijvcicu... Ali mi se sad gasi kad pustim gas
 

Prilozi

  • DSC_0235.JPG
    DSC_0235.JPG
    827,2 KB · Pregleda: 42
Član
Iste sam imao probleme da postavim druge filtere,kod mene su dva karburatora,ako vuče topli zrak opada snaga motora
u višim obrtajima. Ja sam prepravio kućište i postavio od motocikla filtere.

Sretno sa projektom.



odlicno si ovo napravio...i ja sam sebi napravio nesto slicno sa filterima..zvuk ekstra imao..na startu trgao i cupao ali kao sto kazes na vecim obrtajima gubi se dosta..pa sam pokusavao nekako da kanalisem hladniji zrak do filtera ali sve sto sam smislio nije mi se svidilo..ovo kod tebe je ekstra..koje je auto u pitanju??
 
Član
Evo odradio sam kako si mi predložio... Onaj dio sto si oznacio sa X sam skinuo skroz a gdje si zaokružio tu sam stavio gljivu i začepio ono cijvcicu... Ali mi se sad gasi kad pustim gas
ma ja previse ti zraka sad dolazi do karburatora..a plin hoce sto manje zraka...pokusaj ga malo pojacat na plinu..ako ti se i dalje bude gasio vrati ga kako je bilo i nediraj onda nista...kakav ti je zvuk sad ??
 
Član
Znaci na benzinu nece biti problema ovako da ostavim?
Super je zvuk sad do 3500 obrtaja bruji bas lijepo...
 
Član
Znaci na benzinu nece biti problema ovako da ostavim?
Super je zvuk sad do 3500 obrtaja bruji bas lijepo...
nece bit problema na benzinu..pod uslovom da ti benzin radi dobro...a na plinu i kod mene se zna tako ugasit kad ga bas ono naglo zakocim...samo malo to sredi ljepse to postavi ..slozi kako Bog nalaze :D i operi taj motor :D
 
Član
odlicno si ovo napravio...i ja sam sebi napravio nesto slicno sa filterima..zvuk ekstra imao..na startu trgao i cupao ali kao sto kazes na vecim obrtajima gubi se dosta..pa sam pokusavao nekako da kanalisem hladniji zrak do filtera ali sve sto sam smislio nije mi se svidilo..ovo kod tebe je ekstra..koje je auto u pitanju??

Ja sam dosta toga isprobao ovako mi je sad najbolje,imam hladni zrak a i topli se reguliše preko klapne kao prije.

Ima još jedan način da se malo poboljšaja ali ne znam na kojem principu radi kod VW karburator u mojim imaju opruge,
federi koji kad se skrate povećaju osvjetljivost gasa,nema ono da kasni nego odmah vuče.

Ovdje je moje auto
http://bhtuning.com/threads/honda-prelude-ab-1-8-12v.90572/page-7
 
Član
Ja sam dosta toga isprobao ovako mi je sad najbolje,imam hladni zrak a i topli se reguliše preko klapne kao prije.

Ima još jedan način da se malo poboljšaja ali ne znam na kojem principu radi kod VW karburator u mojim imaju opruge,
federi koji kad se skrate povećaju osvjetljivost gasa,nema ono da kasni nego odmah vuče.

Ovdje je moje auto
http://bhtuning.com/threads/honda-prelude-ab-1-8-12v.90572/page-7
nasao sam ti juce hondu u garazi i detaljno pregledao..odlicna Honda..sve pedantno..DIY za desetku..svaka cast pravi JDM :D ...ma imaju i kod mene te neke opruge oko karburatora..samo sto je to sve fabricki zavrnuto i zapecaceno i nebi ja to čačkao :D
Izvinjavam se vlasniku garaze za off -topic :D
 
Top