vw scirocco

vw scirocco

Član
Pozdrav svima...Evo da prestavim i ja svog ljubimca. Rijec je o VW SCIROCCO 53B 1986.godina 1.8 benzin 66kw fabricki... U mom je vlasništvu od početka marta, od tada sam odradio slijedece:
- Popravka poda i trapova
- Zamjena lamele (HOLEER sportska lamela)
- Dodat K&N gljiva filter
- Dodati distanceri na zadnje gume (25mm)
- Prepravka auspuha (izveden auspuh na dvije strane)
- Prednji dio kompletan prepravljen (mrezica umjesto klasične plastike, branik i donji dio prelakiran u mat crnu, odradjen dodatni lim ispod branika...)
- Popravka plastika na pragovima i zadnjeg branika i farbanje u mat crnu.
U planu su jos da se odradi:
- Izduvna grana 4-2-1
- Uklanjanje katalizatora
- Zamjena bregaste (ubacivanje bregastu od gti-a 8v)
- Zamjena filter goriva i ulja, kablova od svjecica
- Ubacivanje prednjih amortizera (od golfa 4)
- Ubacivanje APEX sportskih opruga
- Poliranje felgi do visokog sjaja
- Ubacivanje sjedista od golfa 4
 

Prilozi

  • IMG_20160614_183705.jpg
    IMG_20160614_183705.jpg
    91,6 KB · Pregleda: 156
  • IMG_20160614_183654.jpg
    IMG_20160614_183654.jpg
    110,7 KB · Pregleda: 152
  • DSC_0214.JPG
    DSC_0214.JPG
    1.017 KB · Pregleda: 155
  • DSC_0217.JPG
    DSC_0217.JPG
    864,4 KB · Pregleda: 158
  • IMG_20160620_184131.JPG
    IMG_20160620_184131.JPG
    270,7 KB · Pregleda: 161
  • IMG_20160410_181554.JPG
    IMG_20160410_181554.JPG
    128,9 KB · Pregleda: 159
  • DSC_0153.JPG
    DSC_0153.JPG
    1,1 MB · Pregleda: 134
Član
Razmisljam taj srednji dio gdje je prazno da bude malo niži nego sa strane... Ili mozda cak i da ostavim ovako...
 
Član
Čim sam vidio slike i listu sta si uradio i sta ces tek da uradis znao sam da ce ovdje bit " dobrih" komentara :D :D ...
druze pogledaj malo Scirocco-a od ovog momka iz Srbije imas ga u garazi ovdje i neka ti bude neki cilj prema kome trebas ici...
nemoj me shvatit pogresno..to sto si stavio dva auspuha i to sto si navario naprijed je totalni promasaj da ne kazem "ciganluk" ...
Scirocco je prelijepo auto da bi se tako skrnavilo...najljepsi je ako ga ostavis u fabrickom izgledu..malo spustis i siroke felge sa falcom i sto vise opreme i to je to...
ovo sto si planirao sa motorom oke slazem se ali ga prvo napravi da radi odlicno na benzin a onda sve ostalo...
...ubaci koju sliku motornog prostora i te izduve pozadi da vidimo
 
Član
Ravnaj se prema ovom.
FVB_5137.jpg
 
Član
Vidjet cu neki Lip malo normalniji da odradim... Moram nesto staviti jer vidi mu se karter dole ispod stvarno ruzno za pogledati i zbog toga ga ne smijem ni previse spustati.... A evo i slika motoraa
 

Prilozi

  • DSC_0233.JPG
    DSC_0233.JPG
    911,4 KB · Pregleda: 102
Član
Planiram da ga perem ali nisam znao koje sredstvo sa koristim... Hvala na prijedlogu
nisi gljivu postavio na dobro mjesto...kad je hladan motor i kad ti se otvori klapna za topli zrak vuce ti prasinu (ma ne samo prasinu nego i strsljena moze provuci) kroz tu cijev ispod dole prije gljive tako da ti gljiva tad uopste ne filtrira zrak jer zrak tad i ne ide kroz nju...preporucujem ti kad vec hoces sportski filter da nabavis sebi panel filter koji dodje u sam airbox originalni...ili da ostavis ovaj svoj ali moras sebi napravit cijev od karburatora do filtera (saugen rohre) ;) ...
de ti kupi benzisku pumpu i nju postavi i vidi hoce li benzin ikako radit..nemoj da te iznenadi ako pocne pisat gorivo oko karburatora jer su ti membrane vjerovatno sve sasušile
 
Član
Mozes li postaviti neku sliku kako bi trebao postaviti filter... Nisam bas skontao kako mislis... A uzeo sam benzin pumpu eno je stoji upakovana samo pokušavam da nadjem malo vremena da je postavim... Poso' me malo koci pa nemam vremena bas
 
Član
DSC_0233.JPG
ovo gdje je oznaceno sa X skini..postavi je ovdje gdje je oznaceno krugom i zecepi saraficem ovu cjevcicu vakumsku sto sam ti oznacio..tek ces onda imat zvuk koji si htio da cujes
 
Član
Iste sam imao probleme da postavim druge filtere,kod mene su dva karburatora,ako vuče topli zrak opada snaga motora
u višim obrtajima. Ja sam prepravio kućište i postavio od motocikla filtere.

Sretno sa projektom.



 
Član
Hvala momci na pomoci... Stvarno ovaj forum je nesto skroz jako... Cim odradim to kao sto si reko postavljam sliku
 
Top