VW Scirocco, kucka i brzo se grije ??

VW Scirocco, kucka i brzo se grije ??

Član
Ljudi uzeo sam ovog Scirocca, sve u svemu nije toliko los kad je u pitanju limarija. Motor je 1.6 u saobracajnoj pise 55kw. Desava se da kad mu dam gas nesto u motoru lupa, ne primijeti se toliko kad je u leru, ali kad hocu da krenem pod opterecenjem kucka "tu tu tu". Kad gas dajem postepeno onda se ne cuje, fino zuji :D
Takodje sam primijetio da ne reaguje trenutno na stisak papuce gasa, povuce i onda mu dam jos gasa, a on ceka. Isto sam primijetio da se i brzo grije, malo turiranja "normalnog" i pali se ventilator. Je l' leg'o :icon_rolleyes:
 
Član
A čuj, sigurno nije ust'o.

Na kraju krajeva motor možeš i zamijeniti, nije skup...imaš i 1.8 obični za 200 maraka kompletan...Ako ne prelazi pola skale temperatura je ok, logično je da se ugrije kad daješ gasove.
 
Član
Kenno je napisao(la):
A čuj, sigurno nije ust'o.

Na kraju krajeva motor možeš i zamijeniti, nije skup...imaš i 1.8 obični za 200 maraka kompletan...Ako ne prelazi pola skale temperatura je ok, logično je da se ugrije kad daješ gasove.

Ma motor je 100 maraka, to je sad skoro pa dzaba. Nego nisam treunutno u situaciji da mijenjam niti cu ga voziti nesto, kriza je. Ode mu temperatura dobro preko pola, kaze mi ovaj tako je kod njega :D, i onda se upali ventilator. Golfa je bas tesko natjerat da upali ventilator i nikad ne prelazi pola skale. Ta temp. manje vise, ali ovo kuckanje, mora da je povezano.
 
Član
Motor se najviše grije dok auto stoji u leru, još mu dodaješ gas. Svakom će se za čas upaliti ventilator. Zadrška na gasu može biti do zaprljanih filtera , a kuckanje može biti svašta...
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Motor se najviše grije dok auto stoji u leru, još mu dodaješ gas. Svakom će se za čas upaliti ventilator. Zadrška na gasu može biti do zaprljanih filtera , a kuckanje može biti svašta...

Sta ce najprije biti, cuje se u predjelu glave koliko sam mogao primijetiti. Ima li nade da nesto oko izduvne grane kucka ?
 
Član
hmm da ne kuckaju podizaci ulja,,mozda ga fali ili je staro pa treba promjeniti...jbg tako je u mene na audiju bilo radio ko dizel :lol:
 
Član
moze svasta bitii od ovoga navedenog, a moguce sto sam ja imao slucaj bilo lose ulje i ribnuli lezajevi na radilici i tako jos tih stvarcica.. pogledaj too malo ulje kakvo je i ima li ga uopste na mjeri?
 
Član
vozi to majstoru danas sam imao slucaj sa seatom isto kuckalo tu tu tu sjeli da se provozamo rikne mu lezaj na radilici i havarija od motora,vozi to majstoru dok nije prekasno pa se sa njm posavjetuj ili ulje ili neka motor pogleda i on ustanovi ovdje svi mogu nagadjat sta moze biti ;););)
 
Član
da ne "zvoni faza"
radilicu i podizace cujes i na leru, fazu najvise kad je auto pod opterecenjem (5 brzina uzbrdo na 3000okretaja stisni pun gas)
valjda znas kakav zvuk je od faze kakav od radilice
 
Član
Upravo se lezajiradilice cuju kad dodajes gas i kad ubrzavas obicno i auto se grije,najvjerovatnije osli leteci.
 
Član
Bas tako drugovi, uzbrdica i ubrzanje tup tup tup, nebitno koja brzina. Ako bila radilica, lezajevi moze li neko otprilike reci koliko bi to kostalo ??
 
Top