vw polo-ne vuče u startu,a poslije ok

vw polo-ne vuče u startu,a poslije ok

danas mi se desio čudan problem,a možda postoji više uzroka..naime vozio sam na "mrtvoj" rezervi(1.mogući uzrok problema) i išao 3.brzinom i trebao sam odjednom naglo skrenuti te je tako 3. bila na izmaku snage pa mi se desilo ono da se auto strese(2.mogući uzrok),pa sam stisnuo kvačilo i ok nije se ugasilo,ali mi se čini da je nešto zasmrdjelo.stajao sam u strani i auto je radilo i leru ,pa kad sam kretao stisnuo gas ,a on kao da se je zagušio,pustim gas i ponovo stisnem i on vuče normalno.tamam bila tu benzinska te nalio goriva,ali mi se i dalje to dešava i to kako sam shvatio samo kad upalim auto i na prvom kretanju mi se tako zaguši i onda sve normalno...dizao sam haubu i nešto mi se čini neobično-na mjestu pored one ručice od kvačila (na motoru neznam kako se to zove,getriba možda) imaju 2 rupe i kroz jednu se vidi kao neki zubčanik,čini mi se kao da je tu bio neki čep ili slično...

imali ko pretpostavku šta bi moglo biti ,i kako riješiti

(vw polo 6n 98god,1.7sdi,44kw)
 
pa hm čudan je slučaj,jer se on samo nakon paljenja u startu zaguši,čak mi se desi da normalno krene(2-3sec) i onda odjednom zaguši i pustim gas i kad ga ponovo stisnem ide sasvim normalno i to vuče baš dobro,ili da kvačilo ponovo stisnem isto nakon toga ide normalno...
 
Tu gdje vidis zupcanik, to ti je zamajac.. tu ne treba biti nikakav cep.. tu isto postoji oznaka kod odredjivanja GMT (gornja mrtva tacka) motora.. ;)

sto se tice tvog problema, 99% je lamela.. jel ti se to desava kod svakog starta auta ili samo kad ga upalis pa krenes.. :icon_question:
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
Tu gdje vidis zupcanik, to ti je zamajac.. tu ne treba biti nikakav cep.. tu isto postoji oznaka kod odredjivanja GMT (gornja mrtva tacka) motora.. ;)

sto se tice tvog problema, 99% je lamela.. jel ti se to desava kod svakog starta auta ili samo kad ga upalis pa krenes.. :icon_question:

ima i kod mene cep bolan, stiti da ne upada prljavstina u mjenjac
 
ArminM je napisao(la):
FirellesMonster je napisao(la):
Tu gdje vidis zupcanik, to ti je zamajac.. tu ne treba biti nikakav cep.. tu isto postoji oznaka kod odredjivanja GMT (gornja mrtva tacka) motora.. ;)

sto se tice tvog problema, 99% je lamela.. jel ti se to desava kod svakog starta auta ili samo kad ga upalis pa krenes.. :icon_question:

ima i kod mene cep bolan, stiti da ne upada prljavstina u mjenjac

moguce :icon_rolleyes:

rs6 je napisao(la):
proklizuje lamela garant ....

koliko sam ga skuzio auto mu se zatrese kad krene, ne proklizuje... ali u svakom slucaju sve vuce na lamelu, nema druge ;)
 

rs6

Član
FirellesMonster je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
FirellesMonster je napisao(la):
Tu gdje vidis zupcanik, to ti je zamajac.. tu ne treba biti nikakav cep.. tu isto postoji oznaka kod odredjivanja GMT (gornja mrtva tacka) motora.. ;)

sto se tice tvog problema, 99% je lamela.. jel ti se to desava kod svakog starta auta ili samo kad ga upalis pa krenes.. :icon_question:

ima i kod mene cep bolan, stiti da ne upada prljavstina u mjenjac

moguce :icon_rolleyes:

rs6 je napisao(la):
proklizuje lamela garant ....

koliko sam ga skuzio auto mu se zatrese kad krene, ne proklizuje... ali u svakom slucaju sve vuce na lamelu, nema druge ;)



išao 3.brzinom i trebao sam odjednom naglo skrenuti te je tako 3. bila na izmaku snage pa mi se desilo ono da se auto strese



evo zasto mu zatreslo, a moze mu isto biti do zracnog filtera ako je " zagusen " kao sto on rece.... a moguce je i filter od goriva ....
 
pa ovako,definitivno je samo nakon što auto bude ugašeno,pa kad upalim i kad krenem nakon 2-3sec ide dobro i odjednom se zaguši,ja pustim gas i ponovo stisnem i on ponovo sve normalno vuče i vući će sve do sljedećeg gašenja i paljenja auta...
eh sad taj filter ima jedan slučaj,pošto ovaj polo ima dva kućišta filtera zraka,a ja već duže vrijeme nemam to kućište koje bude u braniku,jeddnostavno ga nigdje ne mogu naći,pa da nije sad možda kako je snijeg,so isl.povukao motor ili da se zagušio taj drugi filter zraka...
opet ovaj jedan mi reče da je to najvjerovatnije elektronika,šta bi se pod tim podrazumijevalo...
 
eh sad nakon ovoga mi se počelo dešavati i da teško pali,a prije je normalno i jako brzo i fino palio,no sad mu treba dužeg verglanja da uspije upaliti i onda kad upali ima nekako drugačiji rad motora,kao da je bučniji,malo podsjeća na rad traktora
 

rs6

Član
pentium4 je napisao(la):
eh sad nakon ovoga mi se počelo dešavati i da teško pali,a prije je normalno i jako brzo i fino palio,no sad mu treba dužeg verglanja da uspije upaliti i onda kad upali ima nekako drugačiji rad motora,kao da je bučniji,malo podsjeća na rad traktora


otidji provjeri dizne ..... mozda je koja zakovala ....
 
nećete vjerovati u čemu je bio problem...naime,blinkala mi je lampica od grijača,pa mi je mehaničar rekao da je do prekidača štop svjetala kočnice...ok,kupim to,mada nimalo ne sumnjam da bi to mogao biti uzročnik toga...nakon što sam zamjenio taj prekidač,od tada sasvim normalno auto ide,ne guši se i ne pravi probleme...iako nevjerovatno ali je problem bio zbog toga ,kaže mi ovaj jedan,da je to tako osmišljeno,ako ti ne radi svjetla opasnost si na cesti,pa ti onda tako napravi da imaš kao nekakav kvar da odeš do servisa i onda ti naprave to...

no imam mali problem sada,kako da ugasim-restujem blinkanje lampice,jer se vjerovatno treba izbrisati greška,znam da se može kompjuterskom dijagnostikom,ali da ne plaćam može li se kako ručno (skidanjem klime,kombinacija okretanje ključa isl)
 
Član
rs6 je napisao(la):
FirellesMonster je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
FirellesMonster je napisao(la):
Tu gdje vidis zupcanik, to ti je zamajac.. tu ne treba biti nikakav cep.. tu isto postoji oznaka kod odredjivanja GMT (gornja mrtva tacka) motora.. ;)

sto se tice tvog problema, 99% je lamela.. jel ti se to desava kod svakog starta auta ili samo kad ga upalis pa krenes.. :icon_question:

ima i kod mene cep bolan, stiti da ne upada prljavstina u mjenjac

moguce :icon_rolleyes:

rs6 je napisao(la):
proklizuje lamela garant ....

koliko sam ga skuzio auto mu se zatrese kad krene, ne proklizuje... ali u svakom slucaju sve vuce na lamelu, nema druge ;)



išao 3.brzinom i trebao sam odjednom naglo skrenuti te je tako 3. bila na izmaku snage pa mi se desilo ono da se auto strese



evo zasto mu zatreslo, a moze mu isto biti do zracnog filtera ako je " zagusen " kao sto on rece.... a moguce je i filter od goriva ....



to sto mu je zatreslo jeste sto je vozio 3 com brzinom na niskim obrtajima ;)
 
Top