vw passat b5 karavan problem s upravljanjem?

vw passat b5 karavan problem s upravljanjem?

Pozdrav imam passata b5 2002godina karavan presao oko 280000km,auto je bilo u redu sto se tice voznje,motora,upravljanja svega.Na njemu su felge 15 sa novim gumam 195/65/15 problem koji se pojavio bio je osjecaj kao da auto plovi kao da je citavo na vodi,prilikom pretjecanja imam osjecaj kao da naglo previse okrene volan.Promjenio sam amortizere bilo je malo bolje,ali ubrzo sve po starom,prilikom skretanja lagano u prvoj desi mi se da volan kao preskoci jedan zub i u voznji kao da nije stabilan na cesti.Obasao sam dosta majstora, spuru sam tri puta gleda sve u redu.Inace vozio sam i autoputem 200km/h bez problema,pomagajte bilo koji savjet dobro dosao :)
 
Član
Ako preskace vjerovatno je letva, ako je sve na ovjesu ispravno...pregledaj ima li lufta u njoj, za pocetak...
pretpostavljam da je remen (ako je uljna servo pumpa), remenica i nivo ulja u boci serva ok?
 
Član
A kako bih mogao provjerit jel letva u pitanju,kakvi znakovi vidljivi oku mogu upucivati na njen kvar?
Zvuk "škripanja" pri okretanju volana, nedostatak fluida u boci ispod haube (kad otvoris haubu obicno desno do fara je locirana, zeleni čep), ako curi ulje-ako fali tečnosti u boci trebalo bi da se vidi masni dijelovi oko letve kad pogledas ispod auta, itd.. Bilo šta od navedenoga dovoljno je da posumnjaš na letvu.
 
Top