VW Jetta mk2 1.6TD - Cynthia

VW Jetta mk2 1.6TD - Cynthia

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pratim više manje tu inače ima dosta ozbiljnih projekata, neki su svjetski poznati, ali jednostavno ne volim komentirai.

Auto je kod mene točno pola godine i 16 dana.

Pa krenimo redom;

Pošto je potreba za drugim autom bila neophodna, odluka je pala na nešto što već duže vrijeme želim.

Tražio sam neku coupe, ali onda nije bilo ničeg pametnog pa sam uzeo ovu od Tonaca.

Trebala je biti "temporary vehicle", ali sad će ostat, vidjet ćete zašto.


Biti će LOW BUDGET projekt koji ću slagat za sebe prema onom što sam zamislio.


Podaci o autu; Jetta druge generacije, Calypso metallic boja (zelena s efektom), prilično rijetka boja za naše podneblje, 1991. godište, kilometraža oko 250tkm jer jer skinuti tacho sa obrtajima s auta, isto kao i OEM IC. 4T getriba, 5 brzina mjenjač, SB 1.6 TD agregat 59KW.

Dodatna oprema; šiber, farovi s podešavanjem visine.


Za početak par slika dok je došla;


A photo of mk2 taken via mk3, because he's jelaous.

Fotografija0158.jpg


Fotografija0178.jpg


Fotografija0179.jpg


Fotografija0163.jpg


Fotografija0162.jpg


Fotografija0161.jpg



Motorni prostor;

Fotografija0160.jpg


Fotografija0159.jpg



In rust we trust;

Fotografija0165.jpg


Fotografija0164.jpg


Fotografija0169.jpg


Fotografija0173.jpg


Fotografija0174.jpg


Fotografija0177.jpg


Fotografija0168.jpg



Balkanci, udari i pobjegni:

Fotografija0167.jpg


Vrata su zamjenjena drugima.


Otatak slijedi.


Komentari:

Ove mi je google izbacio, kasnije sam ih našao i kod nas na forumu.

9. VWTS;

img_854507oy.jpg


img_8549z7w1.jpg


img_8544s70s.jpg


img_8534l719.jpg


img_8518h79r.jpg


img_8515f7i6.jpg


img_8512k73i.jpg


IMG_4445.jpg


IMG_4432.jpg


IMG_4397.jpg


253554_116639181758349_5058272_n.jpg


Pa nek se nađu :fakjea

Šiber radi i ne pušta vodu, metlice brisača su ravne :D


Komentari:

Idemo dalje.

Naručio sam si nove ključeve, ali nisam znao da trebam nadopisati koji profil trebam, pa sam dobio za stariji tip. Uzet ću druge.

Fotografija0233.jpg



Auto je doma dovežen 2.4. Drugi dan je pao odmah onaj veliki snijeg, bilo je zima zima, pa je stajao skoro 3 tjedna.

Nakon toga napravljen veliki servis, izmijenjene sve tekućine, filteri, prednja kočiona crijeva, sve 4 manžete, oba dva zadnja kočiona cilindra, ni sam više neznam šta.


Donja plastična zaštita zupčastog je bila poglodana, naručena nova iz ovlaštenog;

Fotografija0229.jpg


Ovo je slika stare.


U međuveremenu nabavljen desni retrovizor, kvake na zadnjim vratima, i još svašta nešta od plastika što je falilo, što sad fali se nabavlja.


Unutra je bio neki čudan radio, izvadio i stavio betu, ali slova na ekranu su titrala pa je izvađen, a kontakte na zaslonu sam očistio;

Fotografija0237.jpg


Fotografija0235.jpg


Radio je sklopljen, radi, i čeka neki drugi auto je ima samo 2x20 watta.

Probe, registracija, tehnički. Izvadio sam bixenon žarulje i stavio obične, a ostavio balaste i instalaciju unutra. Kad je lik vidio reko je da nisam trebao vadit, i ako se imaju xenon svjetla s balastima da je to u redu. Ništa mi nije jasno.

Fotografija0259.jpg



Skinuo sam traku s farova i stavio obrvu, koja je bila sive boje i probao staviti sve u crno, za probu, već sam bio dogovoren kod lakirera.

Fotografija0260.jpg


Fotografija0278.jpg


Fotografija0269.jpg



Oprani motorni prostor, malo improvizacije, ali služi svrsi;

Fotografija0261.jpg


S rezultatom sam jako zadovoljan.


Nabavljen Turbo Diesel znak za prednju masku, bio je loše polakiran, sredio sam to, trenutno je u plastik primeru;

Fotografija0255.jpg



Taman našao druge prednje siceve, počeo felge neke tražit, sitnice polako rješavao, dao auto bratu za večernji izlazak, i dobio poklon na rođendan u vidu ovoga;

Fotografija0286.jpg


Fotografija0287.jpg


Fotografija0289.jpg


Fotografija0293.jpg


Fotografija0307.jpg


Dobio je još auspuh malo, prednji ralica, nosač zadnje branika, sve puno blata i trave. Bitno da je glava na ramenima, a njemu je to dosta velika škola bila.


Krenulo je ovako;

Fotografija0312.jpg


Fotografija0317.jpg


Fotografija0338.jpg


Fotografija0341.jpg



A završilo ovako;

Fotografija0337.jpg


Komplet unutrašnjost je izvađena, nekih većih iznenađenja nije bilo. Pronađena je jedna kuna i 50 lipa, 5 njemačkih pfeninga rascvjetanih od korozije, i puno prašine.

Sve što se moglo oprati je oprano, alati; četkice za zube i jako puno štapića za uha. Što je bilo napuknuto je zamijenjeno originalnim u super stanju.

Komentari:

Došao mi kolega da vidimo kako to srediti, pa je složio sasvim korektnu cijenu za vanjsko lakiranje auta. Tako je onda i odlučeno.

Lakiranje je trebalo pričekati slijedeću godinu, isto kao i mijenjane prednjih blatobrana jer sam znao da su truli ispod rubnjaka.


Skinut je i komplet bodykit;

Fotografija0005.jpg


Fotografija0004.jpg


Fotografija0001.jpg


Fotografija0006.jpg


Fotografija0007.jpg


Fotografija0008.jpg


Fotografija0016.jpg



Evo koja iz unutrašnjosti;

Fotografija0018.jpg


Fotografija0019.jpg



Skinuta je i crna plastika sa zadnje zaube, jer se mi ta ne sviđa, ako uleti ista takva ali za kockastu tablicu bi ju mogao stavit gore.

Fotografija0031.jpg


Fotografija0032.jpg


Plastike za osvjetljenje zadnje tablice su otpale bez zamjene, ovih dana naručene OEM nove od golfa sa dihtnuzima.


Nosači plastike;

Fotografija0033.jpg


Fotografija0034.jpg



Nabavljena su 2 edition blatobrana :rolleyes:

Fotografija0061.jpg



Tvornička zaštita je zakon :D

Fotografija0059.jpg



Ova je jedna od laganijih;

Fotografija0055.jpg



Druga dva su moji donori. Prvi original 165tkm, servisna knjižica, pali vozi, unutrašnjost NOVA, mjenjač bez milimetra lufta...

Fotografija0056.jpg



Pošto svi stavljate svoje pomagače, ovaj je malo veći od ostalih;

Fotografija0057.jpg


Komentari:

Nabavljen je prednji donji vezni jer ga dosad nisam imao i odlučeno da će auto biti na tankim branicima. Dok posložim neke stvari kako sam si zamislio bi trebalo ok izgledat, ako ne, riješit ćemo nešto drugo.

Malo sam se igrao oko ovoga, možda budem stavio ispod desnog štopa;

Fotografija0040.jpg



Sva vrata su imala original foliju, samo što je na vozačevim bila zaljepljena nekim crnim ljepilom, kupljena je nova folija za sva vrata.

Fotografija0038.jpg



OEM Casette holder, Gamma IV sa zelenim osvjetljenjem se traži.

Fotografija0037.jpg


Fotografija0036.jpg



Vidjet ćemo ako ću ga slagat;

Fotografija0050.jpg



Farovi, štopovi, žigavci su komplet oprani, očišćeni i ispolirani. Ova pasta je zakon za plasiku (Xerapol).

Fotografija0063.jpg


Slike prije i poslije nemam, jer mi nekad dopizdi to slikanje, pa ovo pa ono, al u biti definitivno prepopuručujem.


Evo par slika od krpanja limarije:

Fotografija0096.jpg


Fotografija0095.jpg


Fotografija0094.jpg


Fotografija0091.jpg


Fotografija0092.jpg


Fotografija0093.jpg


Fotografija0088.jpg


Fotografija0087.jpg



Fotografija0110.jpg


Fotografija0108.jpg


Auto je došao sa lakiranja, ima još nekih sitnica za popraviti, riješit ćemo to kroz mjesec dva.


Da rezimiramo; pokrpane su sve rupe i sitnice koje su trebale biti riješene, zamijenjeni prednji lijevi i desni blatobrani i suvozačeva vrata.

Cijeli bodykit, prednji i zadnji branik, lajsna na zadnjoj haubi su osvježene mat crnom bojom na nitro bazi, na pod i unutrašnjojst svih blatobrana je našpricano 3 i pol tube zaštite.


Možda će nekom biti glupo, nekom ne, to je bila moja želja i tako je napravljeno.

Krov je bio u 2 velika komada;

Fotografija0120.jpg



Pranje;

Fotografija0126.jpg


Fotografija0124.jpg



Skidanje spužve;

Fotografija0121.jpg


Fotografija0123.jpg



Nakon čišćenja i svega je s gornje strane na napuknutim mjestima zaljepljen Patex ljepilom po puknutim mjestima, ostavio sam kroz noć, drugi dan dok se stvrdlo bilo je tvrdo ko kamen.

U početku je bila ideja naljepiti sličice životinjskog carstva, ali sam nabavio samo za nešto malo više od pola, pa sam odlučio napraviti svoje životinjsko carstvo :D

Fotografija0152.jpg



Pa je sve to trebalo izrezati;

Fotografija0153.jpg


Fotografija0154.jpg



Šiber je gotov;

Fotografija0150.jpg


Fotografija0155.jpg


Fotografija0224.jpg


Krov nisam previše slikao, evo slike gotovog proizvoda:

Fotografija0218.jpg



U autu;

Fotografija0225.jpg


Fotografija0227.jpg


Fotografija0228.jpg



Plastika za osvjeljenje je nabavljena, druga, skoro kao nova, stara je požutjela. I ova plastika je polakirana u crno.

Fotografija0226.jpg



Zasad je sve ok. Krov je polakiran bezbojnim, a šiber sam sam prošao bezbojnom folijom. Čekam prave vrućine da vidim reakciju.


Nabavljena su prednja sjedala od golfa MKV sportline-a. Uzeo sam samo prednja jer želim zadnju klupu sa OEM cupholderima. Uletjet će kad tad.

Fotografija0182.jpg



Uspio sam i polomiti prednji far;

Fotografija0067.jpg


Nabavljen je drugi, Hella. Prednji farovi će zasad ostat takvi, kombinacije u glavi čekaju realizaciju.


Stavljeni su US moduli samo u prednje žmigavce, i ledice. Čekam još neke stvari da skompletiram prednji kraj i onda ću vidjet dal će ledice ostat ili ne.

Fotografija0202.jpg



I jedna od trenutnog stanja;

Fotografija0212.jpg



Slijedeći update uskoro.


Special thanks to; luxy i ostaloj ekipi koja pomaže :respekt


Konačno sam uspio naći nešto vremena za unutrašnjost.

Sva vrata, podnica, gepek i ispod zadnje klupe su područja gdje je zaljepljen armaflex. Taman mi je ostalo za firewall, to će pričekat dok uleti mekana armatura. Sve je zaljepljeno posebnim ljepilom za armaflex, drži urnebesno. Nadam se da ovaj auto neće doživjeti stage 2 jer neznam tko će to skidat :rolleyes:


Lijeva bočna stranica:

Fotografija0299.jpg


I desna isto obučena, ali jednostavno je bilo prevruće pa mi se nije dalo slikat. Podnica u gepeku i prostor za rezevrnu gumu nisu zaljepljeni jer imam još planove u vezi gepeka, možda bude sređen čak i ove godine.


Vrata:

Fotografija0298.jpg


Puno igre, ali isplati, zvuk nakon zatvaranja vrata je milina :)




Original spužvice su bile u rasulu, pa sam izrezao iz armflexa komade. Ovo je bila za probu, izrezano je da sjedna još ljepštu tu gdje ide šipka za otvaranje vrata.

Fotografija0300.jpg




Stavljena je i folija, originalna je bila sva prljava, strgana i ofucana.

Fotografija0301.jpg


Fotografija0304.jpg



I na kraju tapecirung:

Fotografija0305.jpg



Ovaj isti proces je napravljen za sva vrata.


Podnica zadnje klupe;

Fotografija0311.jpg



Ispod prednjih nogu su stavljene originalne "vrećice" prije armaflexa (neznam kak da ih nazovem):

Fotografija0312.jpg



Nosači za sjedala. Radio sam ih prvi put, ispali su sasvim u redu. Možda su malo preveliki, ali, nek budu jači nego da mi slučajno negdje puknu. Očišćeni, prvo sam ih prošao temeljnom, a onda u boju auta. Hvala luxy-u na savjetu.

Fotografija0315.jpg



Na mjesta gdje idu plastične lajsne sam naljepio novu traku, sa koncem u sebi, nabavljena je u Austriji, da one plastične kopče bolje drže.

Fotografija0317.jpg



Namjerno još nisam stavio kako izgleda boja na suncu dok ne sastavim bar 90 posto auta. A usto izvana je dosta pašanjav pošto je opran samo 4 puta od lakiranja.


Komentari

Konačno sklopljena unutrašnjost :fakjea

Neke sitnice mi još fale, traži se. Dosta toga je zamijenjeno. Sve je prije montaže oprano, očišćeno, etc...

Od 4.2. o.g. pa do sad je napravljeno tek 600km s autom, sad se kreće u nabijanje kilometraže.


Evo par slika:


Ostalo mi od krovnog tapecirnuga nešto sličica, pa je sređena i zadnja polica:

Fotografija0006-2.jpg


Fotografija0007.jpg


Stavljene su neke elipse iza, tek toliko da se čuje. Sad trenutno mi muzika nije jako bitna.


Zadnja klupa:

Fotografija0002.jpg


Fotografija0009.jpg



MKV Sportline, sicevi su mi predobri, baš je milina vozit se u njima:

Fotografija0010.jpg


Fotografija0011-1.jpg


Fotografija0012-1.jpg



Gepek, zasad ostaje takav, dok ne dođe red na njega;

Fotografija0013-1.jpg


I još se moram malo poigrati oko žica i kupiti duže šarafe za zvučnike da drže kak treba.


LA6Z

Fotografija0008-1.jpg


Fotografija0019-1.jpg


Fotografija0020.jpg



Boja je odlična, ali previše nezahvalna. Baš svaka, ali svaka sitnica se vidi. Ništa strašno, kozmetike ima dosta.


Evo još par:

Fotografija0021.jpg


Fotografija0023-1.jpg


Fotografija0024.jpg


Fotografija0029-1.jpg


Fotografija0014-1.jpg


Fotografija0018-2.jpg


Fotografija0015-1.jpg


Fotografija0016-1.jpg


Fotografija0033-1.jpg


Fotografija0034.jpg


Fotografija0031.jpg



Test:

Fotografija0325.jpg


Fotografija0327.jpg


Neznam, nešto mi fali, zasad neće gore.



Sitnice poput kvaka, osvjetljenja zadnje tablice, crijeva za pranje vjetrobranskog stakla mi uopće nije volja pisati da je zamijenjeno, to se podrazumijeva...

Čeka se nova mrežica ispod branika i ralica, branik ću isto zamijenit jer mi je puknuo nosač na desnoj strani, poklopac za kuku je nabavljen, sa cijelim kopčama, stanje kao novo.

Fale mi lajsne na vozačevim i suvozačvim vratima, ako tko ima nek se javim na PM. Trebaju imati svih 5 čitavih plastičnih utora za kopče.


Štopovi su uživo svjetliji, ali trebam zamijeniti lijevi jer nije Hella (vidi se razlika u rikverc svjetlu).


Lagani update.

Sa auto se stalno vozi, jako sam zadovoljan zasad, nema kvarova :)


Idemo redom.


Zadnja klupa od Jette GTD sa središnjim naslonom i cupholderima (sve se to da skinuti).

Fotografija0036-1.jpg



Nakon dosta traženja je pronađen krom znak koji nije oštećen. Naravno očišćen prije stavljanja na masku.

Fotografija0052-1.jpg



Pa je to onda izgledalo ovako;

Fotografija0054-1.jpg



A potom su uletitli i bijeli žmigavci (tu sam ih baš polirao, sliku poslije nemam);

Fotografija0056-1.jpg



Hella OEM smoked osvjetljenje kabine, koje se gasi nakon 3 sekunde kad se vrata zatvore. To ću složiti da se svjetlo gasi polagano, fade out. Našao sam 2 kompleta crnih suncobrana, ali u lošem stanju, budu uletili bolji.

Fotografija0059-1.jpg



Na autu;

Fotografija0060.jpg


Fotografija0061.jpg



Nije se preporučljivo voziti 140km/h + sa otvorenim šiberom na home made krovnom tapecirungu. 2-3 slike su se mi odlijepile, budem to riješio.


Falila mi je mrežica za zvučnik na suvozačevim vratima, to je nabaljeno i zamijenjeno.

Odmah su zamijenjeni i zvučnici, umjesto onih koji su bili stavljeni su također OEM ali od NOKIA-e, veći su i malo jači.

Fotografija0073-2.jpg



Mrežica za prednji donji vezni lim, kao nova, sve kopče cijele, oprana prije montaže, i za stari tip :lol: (za one koji neznaju razlika je tamo di kuka za vuču)

Nabavljena je ista samo za novi tip.

Fotografija0066-1.jpg



I još 2 poklopca za prednju kuku:

Fotografija0062-1.jpg


Imao sam ih 4. Jedan mi je netko ukrao, i to onaj u najbolje stanju :palacd Imam još jedan odličan gore u sobi, a ova 2 sa slike sam sredio i obnovio. Sva 4 su imala sve kopče cijele i plastičnu vezicu. Sve ću čuvati za rezervu.


Stavio sam neki MP3 Kenwood jer je prvome riknuo kazetofon. Bude dobar ovaj dok ne uleti Gamma IV.

I stavio sam Ruckfahr alarm. Bio je unutra skoro 2 dana :rotfl

Svi me je*u za spuštanje. Bude sve u svoje vrijeme.


Lagani update.

Sa auto se stalno vozi, jako sam zadovoljan zasad, nema kvarova :)


Idemo redom.


Zadnja klupa od Jette GTD sa središnjim naslonom i cupholderima (sve se to da skinuti).

Fotografija0036-1.jpg



Nakon dosta traženja je pronađen krom znak koji nije oštećen. Naravno očišćen prije stavljanja na masku.

Fotografija0052-1.jpg



Pa je to onda izgledalo ovako;

Fotografija0054-1.jpg



A potom su uletitli i bijeli žmigavci (tu sam ih baš polirao, sliku poslije nemam);

Fotografija0056-1.jpg



Hella OEM smoked osvjetljenje kabine, koje se gasi nakon 3 sekunde kad se vrata zatvore. To ću složiti da se svjetlo gasi polagano, fade out. Našao sam 2 kompleta crnih suncobrana, ali u lošem stanju, budu uletili bolji.

Fotografija0059-1.jpg



Na autu;

Fotografija0060.jpg


Fotografija0061.jpg



Nije se preporučljivo voziti 140km/h + sa otvorenim šiberom na home made krovnom tapecirungu. 2-3 slike su se mi odlijepile, budem to riješio.


Falila mi je mrežica za zvučnik na suvozačevim vratima, to je nabaljeno i zamijenjeno.

Odmah su zamijenjeni i zvučnici, umjesto onih koji su bili stavljeni su također OEM ali od NOKIA-e, veći su i malo jači.

Fotografija0073-2.jpg



Mrežica za prednji donji vezni lim, kao nova, sve kopče cijele, oprana prije montaže, i za stari tip :lol: (za one koji neznaju razlika je tamo di kuka za vuču)

Nabavljena je ista samo za novi tip.

Fotografija0066-1.jpg



I još 2 poklopca za prednju kuku:

Fotografija0062-1.jpg


Imao sam ih 4. Jedan mi je netko ukrao, i to onaj u najbolje stanju :palacd Imam još jedan odličan gore u sobi, a ova 2 sa slike sam sredio i obnovio. Sva 4 su imala sve kopče cijele i plastičnu vezicu. Sve ću čuvati za rezervu.


Stavio sam neki MP3 Kenwood jer je prvome riknuo kazetofon. Bude dobar ovaj dok ne uleti Gamma IV.

I stavio sam Ruckfahr alarm. Bio je unutra skoro 2 dana :rotfl

Svi me je*u za spuštanje. Bude sve u svoje vrijeme.


Evo ukratko sve napravljeno do sada :cool:

Komentari:

Evo neke sitnice opet:


Cijela guma oko mjenjača. Zasad je gore ručica od G3, ali imam neku ideju, trebao bi uskoro neki paket stići...

Fotografija0092_zps6d2913bb.jpg


Ovo je izvađeno, trebam sredit farove da budem zadovoljan do kraja.

Fotografija0087_zpsac079f40.jpg



Ostalo mi je još par slikica, i da, to su zadnje:

Fotografija0183_zpsb85b19d7.jpg



Pa sam skinuo pretinac u tabli:

Fotografija0182_zps60140f07.jpg



Ostatak znate:

Fotografija0185_zps91173fe1.jpg



I u autu:

Fotografija0193_zps8e668611.jpg



Malo retro stvarčica:

Fotografija0179_zps53e215c4.jpg



I ovo mi je odsjaj po suncu na zanjem staklu, ali privikneš se:

Fotografija0170_zps60a8c1ab.jpg



Od unutrašnjosti moram još staviti zadnju klupu sa cupholderima, oprana je, moram ju odnijeti k majstoru, ima puknuće 20cm po šavu.

I htio bih još nabaviti ovakav volan, od Lupa, ako tko ima nek javi:

volan_zps6ed9f060.jpg


To bi onda to bilo što se tiče unutrašnjosti, naravno za sada. Odlučio sam da neću ništa sad dirati više, tako dugo dok ne skupim sve ostale dijelove koje želim i onda bude opet išlo komplet raskopavanje unutrašnjosti i slaganje.


Skratio sam auspuh za nekih 12 cm, i lagano ukoso odrezao da donekle prati liniju auta. Prije zime imam u planu riješti još zadnji lonac i nosače tanka, jer baš ubija u oko...

Fotografija0116_zps02f284e6.jpg



Test:

Fotografija0165_zps766dde12.jpg



Pa onda lagani refresh:

Fotografija0175_zps93e7dff6.jpg


Fotografija0166_zps2638d0e9.jpg



I montaža:

Fotografija0212_zpsc767ded1.jpg


Fotografija0208_zps12138d94.jpg



LAJSNE još tražim. Ako tko ima sa svih 5 cijelih utora za plastične kopče nek javi (kopče i gumice čekaju OEM nove doma...)


Ovo je izgledalo ovako:

Fotografija0167_zpsf2cae87c.jpg


A zatim ovako:

Fotografija0180A_zps6447537c.jpg


S tim da sam cijelu unutrašnju površinu riješio u crno...




Pa je došao još jedan paketić:

Fotografija0105_zpscb1f26b0.jpg


Fotografija0121_zps04cb4ee8.jpg


Po mraku:

Fotografija0128_zpse59a885b.jpg


Fotografija0136_zps1c7f4eed.jpg


Fotografija0147_zpsd67853e3.jpg


Imam fetiš na tablice :rolleyes:


Jedna sa praone:

Fotografija0119_zps21d86c86.jpg



Pa sam zatamnio žmigavce dok ne nabavim OEM smoked. Nisi bili dugo gore...

Fotografija0207_zps03a9a534.jpg


Ralica bi mi trebala stići ovaj mjesec dok se bratić vrati iz Njemačke...


I evo vlasnika :rolleyes: :rotfl

ggg_zps1f005d98.jpg




Dok se opet nakupe neke stvari javim...
 
Član
Idemo redom.

Prvi kvar, recimo. Bosch pumpa.

Fotografija0275.jpg



To je riješeno ovako.

Fotografija0396.jpg


Vozi dalje bez problema. U pola godine sam prošao 5000km.

I doletio mi kamenčić u vozačev far, ima rupicu, sad se magli, neću ga mijenjat kroz zimu jer svjetli ok, možda mu doleti još jedan :)


Evo par slika motornog, prostora, još bez IC-a, ali bude i to.

Fotografija0283.jpg


Fotografija0285.jpg


Fotografija0284.jpg


Na proljeće možda čak i nešto ispoliram.


Nabaljeno;

Fotografija0217.jpg


Fotografija0318.jpg



I crni suncobrani, sa clipperima crnima i crna ručkica za otvaranje šibera, OEM sve.

Fotografija0294.jpg



Stavljen WOB znakić na pepeljaru.

Fotografija0223.jpg


Te nabavljena ručka mjenjača, ko nova.

Fotografija0236.jpg



Ovo mi je bio temporary solution :D

Home made golf ball:

Fotografija0214.jpg



Ubačena zadnja klupa:

Fotografija0279.jpg



I počeo sam s ovim da do druge godine završim :D

Fotografija0268.jpg


Donji dio u nabavci.

I nabavljeno neko štivo.

Fotografija0290.jpg


OEM siva košuljica je oprana i naravno ona je u autu s papirima unutra.


To je to šta se tiče unutrašnjosti.

Čuvam svaki račun, i pišem koliko je šta plaćeno, da si sastavim kasnije računicu, onako informativno :rotfl

Fotografija0243.jpg


Nešto se nabavilo:

Fotografija0310.jpg


Tako da ne pofali, mada ću uzet još jedan lip za duboke negdje da bude u rezervi.

Nabavljena je konačno vozačeva lajsna, tako da je jedna strana auta sad u kompletu.

Fotografija0395.jpg



Jedna sitnica. Imam dosta toga još, ali to će pričekat.

Fotografija0307-1.jpg


Prvi snijeg ove godine; 27.10.2012.

Fotografija0364.jpg


Auto se doslovno pali svaki dan i vozi se u njemu konstatno.

A ovaj je vožen prije Jette, 94', samo 204tkm i još ide :)

Fotografija0391.jpg



Idemo redom:

Fotografija0312.jpg


Fotografija0315.jpg


Fotografija0317.jpg


Fotografija0330.jpg


Fotografija0334.jpg


Fotografija0344.jpg


Fotografija0400.jpg


Fotografija0414.jpg




Unutrašnjost: opet drugi radio i neki prekidači. Zasad 2 u funkciji, ali za sve postoje planovi.

Fotografija0471.jpg



Ovaj dio slagalice mi još fali:

Fotografija0440.jpg



Nabavljeno;

Poklopci za rupe u prednje veznom limu. Tako da mislim da imam sad sve što je uopće išlo na mk2 front, naravno fale mi još perači.

Fotografija0577.jpg




:rolleyes:

Fotografija0559.jpg



Malo znakića:

Fotografija0517.jpg


Fotografija0517.jpg



Sa rezultatom sam zadovoljan, jako:

556088_4275184070815_527858236_n.jpg



Trebalo je ostati ovako, ali sam odustao i ići će isto kao i naprijed:

Fotografija0525.jpg




Fotografija0501.jpg


Fotografija0446.jpg



Pa je žuta lajsna napravljena i naprijed:

Fotografija0507.jpg



I 2012 winter look:

Fotografija0530A.jpg


Fotografija0532.jpg


Fotografija0552.jpg


Fotografija0567.jpg


Fotografija0576.jpg



Lagano rješavam ono šta mi još smeta i nabavljam ono šta želim/trebam.

Još se vozim i vozit ću se jedno vrijeme na Felixovoj visini.

Evo, na proljeće ću moći reći da vozim TD IC :)

Fotografija0627.jpg
 
Član
Idemo lagano dalje:

Promijenjeno je prednje staklo, stavljeno tinted, stanje 8/10, nije toliko iscrtano kao što je bilo ovo do sada.

U kombinaciji s Climair (Made in Germany) štitnicima vjetra je se baš vidi da je tinted i baš je pravi ugođaj. Još nabavit sva ostala 4 tinted stakla i zadnje od Jette USA sa 3-im štop svjetlom, ma milina :D

Fotografija0707.jpg


Nabavljeno u ovakvom stanju, kompresor je složen, čak i rade :D Bude video dok bude gotovo.

Fotografija0659.jpg



I nešto što jaaaako dugo želim. Od Porschea su preskupi, OEM VW i nema, u biti bili su na onom See MK6 GTI-u žutom, al od toga ni traga ni glasa...

Fotografija0803.jpg


+ narančaste pozicije za prednje farove.



Sad još prikupim neke sitnice i za 2-3 mjeseca ide komplet unutrašnjost van i radim nešto drugo.

Uskoro ide i IC u motorni prostor.


Full personalizacija auta je u toku.

Za vikend novi update.
 
Član
Stavljene pozicije, i baš ima onaj look, ali sam se zajebo pa sad trebaju još sidemarkeri :)


Nadoplata 581 DEM 1991.g :D

Fotografija0823.jpg



Fotografija0821.jpg
 
Član
Prvo da riješimo nesuglasice s maskom za one koji šalju upite. Maska je original Hella Typ 1 DE. Nadoplata je bila ona koja sam gore napisao, za modele koje je Zender uređivao.

Maska izgleda ovako:

http://www.zaslike.com/viewer.php?file=by4...y74uvr1djhf.jpg

http://www.zaslike.com/viewer.php?file=fye...g6qcxgljeb3.jpg

To su slike moje maske, :respekt kolegi Dizelašu!

Ovako izgleda na autu;

7876260978_1e2a5f663d_b.jpg


CIMG0709.jpg


Gore bude išla u ljeti jer se treba malo igrati s vanjskim farovima i izbušiti vezni lim. I moram se poigrati s donjim veznim i ralicom da ju upašem malo bolje, mada trebam uzeti drugi i skrojiti kako treba...


Ovo su duga svjetla:

Fotografija0824-1.jpg


I žaruljica za njih?:

Fotografija0825-1.jpg



Narančaste pozicije:

Fotografija0827-1.jpg


Fotografija0828.jpg



Sidemarkeri fale, tko ima nek javlja :)


Ovako smo proveli Valentinovo :rotfl

Fotografija0790.jpg



I dodatna oprema :rolleyes:

Fotografija0658.jpg



I par random slika koje uvjete je auto proživio ove zime:

Fotografija0605.jpg


Fotografija0844-1.jpg


Fotografija0847.jpg



Fotografija0715.jpg


Fotografija0722.jpg



Ova je svježa od jučer.

Fotografija0868.jpg




Naručena je veća sajla za kvačilo za montažu IC-a, novi žmigavci narančasti za tanke branike i GTI ralica za tanke branike za 20e, bila je zadnja na stanju a za te novce sam ju morao uzeti. Sutra tehnički i osiguranje 100%, znači 550 eura. :doh :plac :lol: Smijem se a plače mi se.


I valjda ću do Seea uspijeti spakovati nešto sitnog za gewinde, do onda svi radovi staju.



Komentari;
 
Član
Meni je dobra,ali nisi trebao ovo zuto,malo je previse cudno :cool:
Stavljaj duboke branike :lol:
Ko zna koji je put ovo da kazem :cool:
Samo polako sa prijeda je dobra i bez dubokih ali je sa zada nekako isto djip pa zato ;)

p.s.rade li ovi prekdiaci,mislim jesu li skopcani ?
 
Član
Plan je što prije preći na 5x112, uz studentski buđet neće tako skoro.

Složit ću prekidače da rade svi (ambi light fader, air horn, etc) osim grijanja sjedala a možda i to ako ću ove tapecirat i rasklopit.

Neću duboke branike još jedno vrijeme :)

Doma su na sigurnom ;)
 
Član
Popratih ti garazu od pocetka i mogu ti reci da cudo radis stvari. Samo nastavi tako, jer vidi se da znas sta radis. Nadam se da se vidimo na vw meetingu u Du, sa kolegama cu biti dole....
 
Član
Hvala, ali ima dosta posla još ;)

Dubrovnik je od mene 700km, tako da propuštam taj meet...

Danas izvađene narančaste pozicije i ištekao sam US module radi tehničkog pregleda sutra...
 
Član
Upasan OEM MKIV sunglasses holder.



Pošto OEM nemogu nigdje naći, radi se ovo;



Plan je da bude što bliže originalu, onda ću vidjet dal će na auto ili ne.


Trenutna unutrašnjost;




Upasan je tepih u bunker, oštro oko će spaziti svašta :)



Goodbye yellow lines:




Back to black:









Na auto je spojen IC, svi znate kak izgleda, moram još jednu stvar nabavit za motorni prostor pa onda poslikam. Odaziv na gas malo očekivano kasni, sve u svemu sasvim ok. Do 140 auto ide sasvim ok, turbo jače fućka, a onda se umrtvi totalno. ( Governor mod needed :D ) Budemo se još malo kasnije poigrali oko mašine.

Promijenjen prednji vezni, stavljen od golfa da mogu upasati masku. I stavljeni OEM poklopci na prednji vezni donji lim.









To je u biti sad to. Možda još neki OEM detaljčić ili neka moja želja.

Čekam zadnje blatarice, i hoću original thule nosače, mrežu i roof rack. Sad fali pod i neka neobična felga.


I jučer friško oprane;

 
Član
DOsta bolje bez zutih linija,tepih u gepetu ;) ;) :cool:
Maska bi valjala da su dva fara ovako nekako cudno i auto jos starije izgleda..
FIn mu je GTI lip i sicevi ;)
 
Član
Mora izgledati staro :D

Za farove će biti teška kemija, mada je u planu da ostanu samo ovi 2 s lećom na novijem tipu maske od jette bez znaka.

Sad ispiti i za mjesec dana opet u garažu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top